Almanya’dan Bitcoin Fonu

Maliye Bakanları tarafından 24 Nisan’da bildirilen Münih merkezli BITREAL Capital GmbH, bir kripto para birimi ve emlak hibrit fonu için Alman Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin) tarafından pazarlama yetkisi ve tesciline izin verildi .

Şirketin LinkedIn profiline göre BITREAL Capital GmbH, 2017 yılında kurulmuş olup, özel alternatif yatırım fonları (AIF) alanında “finansman başlatıcısı ve yenilikçi” dir. BITREAL Real Estate Blockchain Opportunities Fund 1’in (BREBCO 1), Almanya’da kripto para ve gayrimenkulleri birleştiren ilk banka olacağı bildiriliyor.

BREBCO 1’in stratejisi, Almanya’daki önde gelen 10 ekonomik bölgede, kısmen banka kredileriyle finanse edilen yerleşik ticari gayrimenkuller ve madeni paralarla Blockchain teknolojisine yatırım yapmaktadır. Fon, yedi yıllık bir kullanım ömrü boyunca yıllık yüzde 15 getiri elde etmeyi beklediğini ve yaklaşık 40 milyon € ‘luk bir hisse hacmini hedeflediğini açıkladı.

Kripto para birimisahiplerine yatırım yapmak için, fon yatırımcıların Euro’ya ek olarak Bitcoin ve Ethereum yatırımı yapabilmelerini sağlar. Yatırımcılara, paralarını fiat veya listelenen dijital para birimleri cinsinden çekme seçeneği de verilecektir.