Kripto Paralar İçin G20 Zirvesinde Gelişme

Avrupalı ​​liderler, nihayet Mart 2018’de Arjantin’deki G20 zirvesinde vurgulandığı gibi, kripto varlıklarının altında yatan yenilikçi teknolojinin “finansal sistemin ve ekonominin verimliliğini ve kapsayıcılığını artırma potansiyeline sahip olduğu” konusunda bir fikir birliğine varmış gibi görünüyorlar .

Bununla birlikte, yönetmelik söz konusu olduğunda, küresel liderler arasında fikir birliği eksikliği, geniş bir mevzuat çıkarmayı imkânsız kılmıştır. Çeşitli Avrupa temsilcileri , G20 zirvesinde kripto paralarını kısıtlamaksızın koordine edilmiş yasaları zorladı . Bunun yerine, düzenleyici teklifler için bir Temmuz 2018 son tarih belirleme anlaşması vardı.

Yönetmeliğin askıya alınması, hükümetlerin ve mali liderlerin, mevzuatın ancak diğer Avrupa ülkeleriyle ortak girişim olarak sürdürüldüğünde etkili olacağını kabul etmeleri nedeniyle olabilir.

Çoğu ülke başlangıçta Bitcoin’in potansiyelini çok az fark etti ve kripto-para birimi faaliyetine çok az dirençle izin verdi, ancak şimdi hükümetler kripto para ve Blockchain teknolojisinin gelecekteki işgücü piyasalarını, dijital altyapısını ve finansal kurumlarını nasıl etkileyeceğine ikinci bir bakışla bakıyor.