Tayvan’da Kripto Para Düzenlemeleri

Tayvan Adalet Bakanı, ülkenin Kasım 2018’e kadar kripto para birimleri için düzenleyici bir düzenleme gerçekleştireceğini öngördüğünü belirtti. Bakan, yakın zamanda bir kara para aklama konferansı sırasında beklenen son tarihi açıklayan yorumlar yaptı.

 Tayvan’da 2019’dan Önce Yapılması Beklenen Kripto Para Düzenlemeleri

Yüksek dereceli Tayvanlı yetkililer , ülkenin bu yıl Kasım ayına kadar kripto para birimleri için yasal bir çerçeve geliştirip uygulamaya koyma niyetinde olduğunu belirttiler.

Tayvan Finansal Hizmetler Koalisyonu tarafından düzenlenen mali hizmetler sektöründe kara para aklamayı önleme amaçlı bir konferansta konuşan söz konusu açıklama Tayvan Adalet Bakanı Qiu Taisan tarafından yapıldı.

Bay Taisan, kripto para ve bitcoin’in giderek artan bir endişe konusu olarak görülmekte olduğunu belirtti. Bay Taisan ayrıca Tayvan’ın İçişleri Bakanlığı, Merkez Bankası ve Soruşturma Bürosu tarafından sağlanacak danışmanlık ve yardım ile ülkenin sanal para birimleri için düzenleyici mekanizmasını geliştirmeye Tayvan Maliye Denetim Komisyonu (FSC) görevlendirildiğini açıkladı.