Kripto Para Fenomenleri: Alp IŞIK Kimdir?

Kripto Para Fenomenleri serimizin ilk bölümünde değerli Mehmet Hamdi BOL‘u konuk etmiştik. Geçtiğimiz hafta Twitter hesabımızdan yaptığımız ankette okuyucularımız serinin ikinci bölümünde Alp IŞIK’ı ele almamız yönünde ciddi bir talep göstermişti.

Günümüzde gerek Twitter’da gerek farklı sosyal mecralarda kripto para uzmanından, malesef geçilmiyor. Bu nedenle insanların kripto paralar hakkında ne kadar doğru bilgiye ulaşabiliyorsa bir o kadar da bilgi kirliliğine maruz kalıyor.

Alp IŞIK Bitcoin’le 2013 yılının ortalarında düşük kapasiteli cihazlarla Bitcoin üretiminin mümkün olduğu yıllarda tanıştı. IŞIK o yıllarda belki de ülkemizde kripto para madenciliği yapan sayılı kişiler arasında yer alıyor. 19 Mart 2014 yılında Bitcoin konulu ilk videosunu yayımlayan Alp IŞIK, o dönemde de tıpkı bugün olduğu gibi Bitcoin ve altcoin’lere dair bilgi kirliliğinden dem vurmuştu. Kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen birçok kişi Alp IŞIK’ın videolarına muhakkak rastlamıştır. İlk Bitcoin yatırımımı yaptığımda defalarca geri sarıp izlediğim bir bölümü burada sizinle paylaşayım.

2014 yılından bugüne başta kripto paralar ve kripto para borsaları konularında videolu ve videosuz içerik üreten Alp IŞIK, YouTube ve Twitter’daki ününü TV kanallarına da taşımayı başardı. Business HT, Bloomberg TV, Olay TV ekranlarına konuk olan Alp insanlara Bitcoin’i Blockchain’i anlatmayı amaç edindi.

Alp IŞIK, Serkan İnci’yle birlikte Olay TV Ekranlarında

  • Alp IŞIK, 2018 yılında Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
  • Alp IŞIK sektörde geçirdiği 5 yılda hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi vermedi.
  • Alp IŞIK, aynı zamanda hobi olarak 3D baskıyla ilgileniyor.
  • Alp IŞIK, bitirme tezini Blockchain ve kripto paralar üzerine yaptı.
  • Alp IŞIK, ICO’lara yatırım yapmıyor.

Alp IŞIK’ın Sosyal Medya Hesapları:

Youtube: Alp Işık

Twitter: Alp IŞIK

R10: PisiPC

Google+: Alp IŞIK

2018 yılının şubat ayında yayın hayatına başlayan Coinografi, okuyucularına güncel haberler ve kripto paralara yönelik eğitici içerikler sunuyor. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin en popüler siteleri arasında yerini alan Coinografi.com’a destek olmak ve güncel haberlere anında ulaşmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. Her şey sizlere daha iyi hizmet verebilmek için. Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.