Connect with us

Altcoin

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

Yayınlama

on

xrp

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu? XRP; 2017 yılında mega boğa piyasasında XRP’nin değeri 3.5 doların da üzerine çıkması ile tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar geldi. Fakat o günden beri derin bir ayı piyasasına girmesi ile 0.12 dolar seviyesine kadar indiği biliniyor.

kripto

Bu kadar fark oluşturulan dip ve zirve fiyatları ise hem yatırımcıları zengin edebileceği gibi hem de tüm varlıklarını kayıp etmelerine kadar nedenleri beraberinde getirebilir. Bu kadar büyük bir uçurum olması ise yatırımcıların akıllarında 2020 yılında XRP yatırımı yapmak uygun olur mu, olmaz mı sorularının yer almasına neden oluyor.

XRP’de yer alan bir yetkili ise bu noktada az da olsa bilgiler paylaşarak sorunun yanıt bulmasını sağladı. Kıdemli yöneticiler arasında yer alan Josh Lin açıklamada bulundu. Ripple için hem iyi bir yatırım olabileceği hem de kötü bir yatırım olabileceğini düşündüğünü aktardı.

XRP İyi Bir Yatırım Mıdır? : 2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

John Lin tarafından yapılan açıklamada başlangıç olarak, Ripple ile yatırım yapma düşüncesi olan kişilerin daha halka açık olarak yer almadığını aktardı. Bu yüzden de Ripple ile değil XRP üzeride çalışması devam eden bir dijital varlığa yatırım yapılması gerektiğini açıkladı.

Neden XRP iyi bir yatırım olabilir diye düşündüğüne gelinecek olursa, Ripple’nin XRP ekosistemine ait aktif bir fayda ile beraber hacim de getirdiğini ekledi. Teorik anlamda bakılacak olunduğu zaman XRP ye ait gerçek değerin artmasına etki eder. Fakat Josh, alış ve satış noktasında fiyatının bu durumu yansıtıyor ya da yansıtmıyor olduğu ile alakalı fikre sahip olmadığını da ekledi.

Yatırım yapılacak bir varlık belirlenirken en önemli noktanın projenin arkasında yer alan ekibin yeterli olmasını belirtti. Çalıştığı en iyi ekip olduğunu da aktardı.

XRP Neden İyi Bir Yatırım Değildir?

John Lin iyi bir yatırım olabileceği gibi bir yandan da iyi bir yatırım olmayacağını aktarmıştı. Neden XRP iyi bir yatırım olmadığı konusunda etrafında düzenleyici bir netliğin yer almamasına dikkatleri çekti. Peki, 2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

Şu anda ABD içerisinde yer alan Menkul Kıymetler ile beraber Emtia Borsa’nın sahiptir. Bu sahip olduğu bir menkul kıymet olarak bir sınıflandırmada yer alıp almayacak olduğu da bulanık bir halde. Ripple şu anda şirket içerisine kayıtlı olarak yer almayan menkul kıymetlerin satışının devam ettiği iddia edilen durumların birden fazla sınıf davası ile karşı karşıya yer alıyor. Buna benzer bir sınıflandırma olması hem XRP hem de Ripple için zararlı sonuçların doğurması söz konusu.

Bunlardan da farklı olarak gelen anlamda kripto endüstrisi içerisinde hala emeklemeye ait olan aşamalarda yer aldığı için düzenleyici belirsizlik yer aldığı biliniyor.

Hafifletici Düzeyde Faktörler

Lin’e ait olan açıklamalara göre Ripple’nin her ne kadar bir çalışanı olsa bile gelecek içerisinde XRP fiyatının ne olacağı hakkında bilgi bilmediğini itiraf etti. Söz konusu bu halde olunca sadece güvenli bir noktada yer alabilmek adına gerçek anlamda güvendiği beş farklı kripto para ile sepet oluşturduğunu aktardı. Bu sayede bir miktar sermaye tahsis ederek yatırım amaçlı harekete geçmiştir.

Yapılan çeşitlilik XRP’ye ait olması ve bir bütün anlamda kripto para birimi olarak yer alması biliniyor. Bu da endüstri için yatırım yapma riskinin daha az olmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Ek olarak Lin konuşması sırasında en iyi risk ve ödül için uygun profilleri sunan uranyum kripto endüstrisi oluyor. Bunun dışında farklı karlı olan fırsatları da önerileri arasına koydu. Çünkü kripto para piyasasının ise hala başlangıç noktasında yer aldığına dair inanışı bulunuyor.

Bitcoin Aktif Kullanılan Hesap Adresleri Ethereum Hesaplarının İki Katına Erişti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

Milyarlarca Doları Yöneten İsim İlk Kripto Alımını Bu Altcoin’le Yaptı ve “Zirveleri Görecek” Dedi!

Yayınlama

on

Bitcoin

Goldman Sachs’ta üst mevkilerde eskiden görev almış olan bir kişi sanal paraya adım atmayı seçti. İlk tercih ettiği sanal para ise Ripple şirketine ait olan XRP olarak belirtildi. Bütün ana sanal para birimlerinin hepsi zirve noktaya ulaşmış durumdadır. Bitcoin de bu paralara öncülük etmiş ve zirvede yerini almıştır. Ancak XRP diğer paralar gibi yükseliş göstermemiş ve alıcılarını zarara uğratmıştır.

Sanal paralar arasında dördüncü sırada yer alanı ise, Ocak ayından itibaren %7 oranında bir azalma göstermiştir. Fonların yönetimi ile çalışmalarda bulunan bir kişi ise bu düşüşün bir şaşırtmaca olduğunu öne sürdü. XRP her an yükselmeye ve birden zirvede yerini almaya başlayacak. Bu yükseliş ile birlikte yatırımcılarının cebini güldürecek.

Ünlü Analiste Göre XRP Her An Yükselişe Geçebilir!

Oldukça fazla süren bir ticaret süresinin ardından bir boğa yarışı ile birlikte sanal para artacak gibi duruyor. Sanal para konusunda şuan zirvede yer alan Bitcoin artık yükselişinin üst noktalarında. 9500 dolara kadar çoğalan bu sanal para artık 9190 dolar miktarları arasında işlemlere alınıyor. Piyasa yerini almayı tercih eden XRP ise 0,20 doların hemen üstünde yer aldı. Artık son bir kırılma gerçekleşecek ve XRP’de boğalar artık açığa çıkacak.

Analistin görüşüne göre XRP ve BTX paritesi uzun bir aradan sonra yeniden hareketlenme yaşadı. 50 günlük sakinliğini durduran bu hareketlenme ile XRP artacağını gösteriyor. XRP’nin artık bir yarış içerisine gireceği dillendirilse bile hedefinden oldukça uzak bir konumda yer alıyor. 2018 yılının başında 3,40 dolar hedef belirlenmişti ancak şuan bu rakama yakın dahi değil. Fakat sanal parada her an her şeyin olma ihtimali mevcuttur. Will Meade yaptığı yatırım ile bu yükselişin olacağına inancını koruyor.

Tether’den Milyonlarca Dolar Tutan Ethereum Adreslerine Bloke!

Riskten Korunma Yöneticiliğinde Görev Alan Kişi Tercihini Ripple’dan Yana Kullandı. Her An Artacak!

Eski yöneticilerden olan Will Meade, kendisini takip eden kişiler ile yaptığı sanal para yatırımını paylaştı. Bu paylaşım esnasında ilk kez sanal para aldığını ifade ederek tercihini XRP’den kullandığını söyledi. Aynı zamanda eski yöneticilerden olan Will Meade, sanal para hakkında uzman bir görüşü olmadığını da ifade etti. Fakat Meade’in görüşüne göre zirvedeki sanal paralar oldukça büyük bir artışta olacak. Bu artış altlarda bulunan XRP’yi de etkisiz bırakmayacak. Ona göre yükselişe geçen bir para, diğerlerinin de artmasına neden olacak. Bütün yatırımcı kişiler XRP’de olacak artışa güvenini koruyor.

Okumaya Devam Et

Altcoin

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Yayınlama

on

Çin Blockchain ağı kendisine iki ortak aldı. Herkes tarafından dikkatleri üzerine çeken Chainlink ağının bilinen yüzü SmartContract ile Iris Foundation Ltd.’nin bir araya gelişi dikkatleri topladı. BSN’nin yaptığı açıklamalara göre ‘’SmartContract’’ şirketi ve ‘’Iris Foundation Ltd.’’ Blockchain tabanlı ağa gerekli konularda destek olacak.

Rol Dağılımı

Çin Blockchain ağı, iki ortak ile yaptığı anlaşmaların ardından rol dağılımı konusunda da gerekli açıklamaları yaptı. İki ortak ile yapılan anlaşmada her firma gerekli hizmetin oluşturulması adına işlemler yapacak. İstenilen bu hizmete göre farklı tabanlar üzerindeki uygulamalar gerekli bilgilere ulaşabilecek. Yani kişiler Irisnet ile zincirler arası bağlanabilirlik ve güvenlik konularında hizmet alıp, Chainlink ile de finansal ve hisse senedi konularında gerekli bilgilere ulaşabilecekler. Pekin Red Date Technology CEO’su Yifan He, yapmış olduğu açıklamalar ile iki ortağın rolleriyle ilgili bu konulara değindi. Ayrıca “Chainlink ilk tercihimiz değildi ancak bizim için ikinci sıradaydı. Biz Chainlink’in çok iyi bir desteğe ve toğluluğa sahip olduğunu gördük. Ayrıca bu ekibi çok sevdik.” sözlerine yer verdi. Bu süreçte hükümet destekli Blockchain ağı, bünyesine çeşitli uygulamaları katmaya devam etmektedir. Bünyesine katmış olduğu çeşitli firmalar ile birlikte gelişim göstermeye de devam etmektedir.

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi nedir? Çin Blockchain ağı hükümet ile olan bağlantıları nedeniyle başarılı kuruluşlar arasında yerini almaktadır. Yine devlete ait çeşitli teknoloji firmaları tarafından da destek gören Çin Blockchain ağı, hedefini daha ucuz ve ulaşılabilir hizmetler sunan blockchain ağı olmak olarak tanımlamaktadır.

BSN ile Yapılan Diğer Ortaklıklar

BSN ile yapılan diğer ortaklıklar kendini göstermeye devam ediyor. BSN, önümüzdeki zamanlarda da gerekli hizmetler için Ethereum ve EOS firmalarıyla çalışacağını bildirdi. Bu firmalar ile görüşmeler için hazırlıklar başladı. Ortaklık adına bir sunumun ise Eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Chainlink’in Katkısı

Başarılı blockchain ağı oluşturmak adına adımlar atan Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bu süreçte birçok işletme ile anlaşma sağlamıştır. Yaşanılan bu süreçte anlaşmaya varılan firmalardan biri olan Chainlink’in katkısı nasıl olmuştur? Toplum için teknolojide güvenli ortamı kurmayı amaçlayan Çin tarafları bu noktada güvenliği sağlama konusunda gayretli.

Yifan He bir açıklamasında Chainlink’in katkısı hakkında “BSN’nin hedeflerinden biri de izin verilen ve halka açık zincirler sayesinde tüm DApp’lerle birlikte uyumluluğunun oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılmakta olan DApp diğerlerine göre daha uygun maliyete sahip olmalıdır. Chainlink, SNZ Pool ve IRITA ile yapılan bu işbirliği, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” sözlerine yer vermiştir. Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerini de kendisine entegre ederek Blockchain tabanlı uygulamaların daha çok kullanılmasını ve güvenlik konusunda da ön planda olmasını sağlamaktadır.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Altcoin

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Yayınlama

on

Kripto para olan ve en çok tercih edilenlerden biri olan Ethereum’a çok fazla akın var. Çok miktarda Ethereum’u olan kişiler fiyatlardaki artışa da neden olabilirler. Fakat ETH sahipleri hala satın alma çılgınlığı içerisinden çıkmış değiller.

Ethereum Çılgınları Biriktiriyor

Kripto para piyasasına göre Bitcoin ’den sonra en büyük kripto para olma özelliğini Ethereum üstlenmiştir. Fakat sonraki hamlelerinin de ne olacağı bilinmiyor.

100-200 arasında gidip gelen, hareketli ortalamalar içinde yer almıştır. Belirtmiş olduğumuz bu iki hareket eden ortalama belli zamanlarda birbirine yaklaşıp uzaklaşabiliyor. Belli haftalar ve günlerde bu durum olabiliyor. Bu ortalamaların birbirine yaklaşmasından ötürü de Ethereum fiyat hareketi 7 dolarlık bir aralıkla ile sınırlı kalmış oluyor diyebiliriz. Bu aralık aslında çok dar bir aralık ve fiyat hareketlerinde çılgınca değişimler gözlenebiliyor. Bu sayede fiyat hareketlerindeki oranlarda da bir artış söz olmuş oluyor.

Santiment’e göre de Ethereum çılgınlarının yukarıya doğru bir kırılma olacağı beklentisi vardır.  Bu pozisyonu değiştirmek ve arttırmak için aslında zayıf fiyat hareketlerinden yararlandıklarını söyleyebiliriz. Bu kişiler Ethereum bakiyelerini son birkaç hafta içerisinde 15.000 ETH kadar arttırmışlardır. Ethereum ’un bir araya gelmeye başladığı zamanlarda oluşan hafif düzeyde bir çöplükten sonra bu kişiler ETH birikimlerine devam etti. Öte yandan Ethereum adreslerinde de bir artış söz konusu oldu. Haziran ayının başından bu zamana kadar 100.000-1.000.000 arasında bulunan adreslerde %5’lik bir artış meydana geldi.

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Ethereum satın alımlarında 1,14 milyon adres, yaklaşık olarak 7 milyon Ethereum satın almıştır. Satın alınan bu ETH’lerin değeri 230 ile 245 dolar arasında değişiyor. Var olan bu fiyat aslında aşılması gereken çok önemli bir engel olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bir yandan da ETH’a olan bu talepteki artış devam ederse ve belirttiğimiz engel aşılırsa, bu işe şüpheyle yaklaşan pek çok kişinin de fikirleri değişebilir.

200 doların bulunduğu noktaya da destek noktası diyebiliriz. Bu noktaya bakıldığında yaklaşık olarak 1,6 milyon adres 7,5 milyondan daha fazla Ethereum satın almıştır. Ethereum ’da var olan bu heyecan hem yeni katılan adreslerle hem de var olan adresler devam ediyor.

Ethereum’a çok fazla akın var başlıklı içeriğimize ek olarak Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et