Connect with us

Finansal Teknoloji

Aeon Nedir, Nereden Alınır?

Published

on

Aeon Coin’in geliştiricileri, dijital para birimi ile gurur duyuyorlar, sadece hedefledikleri pazarlamayla gelişmelerinden sonra nispeten kısa bir sürede dikkat çektikleri için değil, aynı zamanda 2017’den 2018’e kadar yüksek pazar potansiyeli gösterdikleri için.

Aeon Coin’in şimdiye kadarki en yüksek fiyatı 8.99 $ seviyesi oldu ve 9 Ocak 2018’de başarılı bir yatırım fırsatı olarak görülüyor. Ama Aeon başka neler sunabiliyor?

Bu, Aeon Coin’in geliştiriciler tarafından nasıl tanımlandığıdır: engelleri kaldırmak için inisiyatif almışlardır. Oyunda bankalarda veya diğer kurumlarda olduğu gibi kurallar yoktur. Bu para birimi saf hesaplamaya dayanır. Aynı zamanda, fiyat önceden hesaplanamaz veya tahmin edilemez. Arkasında basit matematikten fazlası var.

Aeon Coin, hızlı bir yatırım arayanlar için uygun değildir. Bu gibi şeylerin sonu için bir araç değildir, çünkü yüksek değer oldukça kazara geldi. Daha ziyade, madencilik yaparken büyük boylara gitmeye istekli olanları ödüllendirir. Güçlü donanıma sahip olanlar zengin ödüller kazanacaklar.

Ancak amaç, kendi servetinizi biriktirmek değildir, çünkü Aeon Coin tüm insanlara fayda sağlamalıdır. Merkezi olmayan bir para birimi olarak, zamanla küresel olarak tanınmalıdır.
Yok, yok yok

Aeon Coin, 6 Haziran 2014 tarihinde piyasaya sürüldü. O zamana kadar, hiçbir preminasyonun ve hiç kirlenmenin olmaması gerektiği açıktı. En baştan şeffaf bir çalışma yöntemi kullanıldı.

Geliştiricilerin bakış açısına göre, bir kişi, madeni paraların kullanıldığı bir dilek gibi sık sık iletişim kurabilir. Şimdiye kadar, strateji çalışıyor gibi görünüyor. Ayrıca bu yaklaşımla büyük bir sempatiyle karşı karşıya kalıyorlardı; bu, birçok kripto paranın yaratılmasının sonucu olarak giderek daha önemli hale gelen bir faktördü.
Aeon Coin hakkında teknik detaylar

Aeon Coin, PoW şemasına dayanır ve CryptoNight algoritmasını kullanır. Toplamda 18,4 milyon jeton olmalı.

Bir blok tamamen aşınmak için dört dakika sürüyor. Daha sonra, hesaba yatırılan çeşitli miktarlarda Aeon vardır. Bu amaçla, bazı goosebumps neden olan bir matematiksel formül kullanılır: (M-A) / (218) / (1012), burada M = 264 -1 ve A = o gün boyunca çalışılan madeni para miktarının toplamı.

Her bloktan sonra, zorluk yeniden hesaplanır, bu da PoW’da yaygın bir uygulamadır.
Aeon Coin: değişim mi, maden mi?

Aeon Cryptopia tarafından iptal edildi, ancak neden bu kadar açık değil, çünkü bu yazı Bittrex, OTC ve HitBTC de dahil olmak üzere birçok farklı platformda listelendi. Kural olarak, işlemler Bitcoin karşı yapılır.

Madencilik için çeşitli havuzlar bulunmaktadır. Windows’un 64 bit sürümü için bir cüzdan kullanılabilir. Buna AEOND denir.

Aeon Geliştirme ekibi birkaç kişiden oluşmaktadır. Lider geliştirici, her şeyin çalıştığından emin olurken, desteklemeye adanmış bir kişi var. Halen birkaç boş yer vardır, ancak çoğu gönüllüdür. Muhtemelen, bu, lider geliştiriciyle ve ücretli bir rol olup olmadığına karar verebilir.

Aeon kar odaklı bir kuruluş değildir. Ekip sadece BT ve kripto para birimlerini bilen kişileri istihdam etmektedir. Bazıları finansal meselelerle ilgilenir, ancak çoğunlukla sadece dijital bir para birimini programlamak için gereken dereceye kadar.

Aeon Coin ile birlikte gelecek birkaç proje planlanmaktadır – diğer şeylerin yanı sıra, cep telefonlarında da kullanılabilen bir cüzdan ve işlemlerden kaynaklanan imzaların iyileştirilmesi. Şimdiye kadar, Aeon Coin oldukça yüksek bir güvenlik seviyesinde. Ancak, BT günlük olarak geliştikçe, bu herhangi bir kripto para biriminde durum böyle olmalıdır.

Twitter veya Reddit gibi çeşitli platformlarda her zaman güncel olabilir. Aeon.cash’daki geliştiricilerin de kendi web siteleri var. Tüm indirmeler için merkezi bağlantı noktasıdır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Coinografi ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Coinografi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finansal Teknoloji

Dünyaca Ünlü 2 Yatırım Uzmanının Tahminleri, “ Patlamak Üzereler”

Published

on

Robert Kiyosaki ve Peter Schiff’in Bitcoin, gümüş ve altın üzerinde yaptıkları açıklamalar ve tahminler.

Robert Kiyosaki’nin düşünce ve fikirlerine göre doların aksine altın, BTC ve gümüş gerçek paralardır. Robert Kiyosaki dünyaca ünlü “Zengin Baba ve Yoksul Baba” isimli kitabın da yazarıdır ayrıca. Bu kitapta aktif bir şekilde yatırımlar edinmek ve inşa etmek fikrinin neden oldukça yüksek maaşlı bir işten daha iyi olduğunu anlatır. Robert Kiyosaki bu kitabında evinizin şuan veya gelecek için hiçte aktif bir yatırım olmadığını iddia eder.

Robert Kiyosaki BTC’i övmek ve günümüzde var olan potansiyeline dikkat çekmek için bir takım yeni açıklamalarda bulundu. Robert Kiyosaki ABD’nin merkez bankası olan FED’in sürekli para basarak herkesi mahvetmesini engelleyecek şeyin altın, gümüş ve BTC olduğunu açıkladı. Robert Kiyosaki FED’in geçtiğimiz mart ayında başlattığı QE programının eleştirmenidir. Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşanmış olan ekonomik krizlerin ortasında FED’in bilançosunun üzerine trilyonlarca Amerikan doları değerinde yük eklendi.

Robert Kiyosaki Çin üzerinden başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını neticesinde başlatılan ama şuan etkisi azalma eğiliminde olan pandeminin sebep olduğu kilitlenmeyi reddettiği birçok açıklaması bulunmaktadır. FED’in sahte Amerikan doları basması üzerine Kiyosaki sosyal medya araçları ve Youtube kanalı üzerinden insanları hep altın, gümüş ve BTC almaları üzerinde teşvik ediyor.

PETER SCHİFF’İN AÇIKLAMALARINA GÖRE ALTIN FİYATLARI TIPKI 2009 YILINDA GERÇEKLEŞTİĞİ GİBİ PATLAMAK ÜZERE:

Robert Kiyosaki insanları altın, gümüş ve BTC almak üzere teşvik edip aynı zamanda hırsızları durdurmaya davet ediyor. Başka bir altın destekçisi ve ünlü bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff takipçilerini ve tüm ABD halkını altın almaya teşvik ediyor. Peter Schiff XAU fiyatının tıpkı 2009 senesinde yaşandığı gibi büyük bir patlamaya hazırlandığını söylüyor. Peter Schiff ayrıca bu altın sürecinin geçtiğimiz yıllarda ki 2009-2012 arasında ki süreye kıyasla daha uzun olacağını düşünüyor. Fakat gelgelelim ki bazı yatırımcı ve analist yorumcuların Peter Schiff’e pek katılmıyorlar. Onlara göre Bitcoin altına kıyasla oldukça daha iyi.

 

Continue Reading

Finansal Teknoloji

PayPal Yakında Bitcoin ve Kripto Para Satışı Yapacak

Published

on

Kriptocoinin popüler olduğu bu zamanlarda PayPal de bu olayın içine girdi. Yaklaşık olarak, 325 milyon kullanıcıya kripto para satışı yapmayı hedefliyor.

Kripto Para Piyasası

PayPal bu zamanda aslında Coinbase’den para çekmek adına kullanılabiliyor. Bunun gibi başka borsalardan da aynı işlemi gerçekleştirmek adına kullanılıyor. Fakat daha öncesinden hiç kripto para satışı yapılmamıştı. Yani bu bir ilk olacak.

PayPal tam olarak doğrudan kripto para alım-satım işlemlerine izin verecektir. Sunacağı cüzdan sayesinde de satın alınan kripto paralar o kısımda saklanabilecek. Aynı şekilde Venmo’dan da yapılacak olan bu işlemlerde de geçerli olacaktır. Venmo zaten PayPal’e bağlı bir mobil ödeme hizmetidir.

Kripto Paralardan Hangileri Yer Alacak?

Aslında bu konuda henüz bir netlik sağlanmış değil. Belirsizlik sürmeye devam ediyor. Yani hangi para birimleri ve kaç kripto para birimi seçileceği akılları kurcalayan bir soru olma özelliğini halen devam ettiriyor. Bazı kaynakların söylediğine göre PayPal kripto para için birkaç farklı borsa ile çalışabilecek. Başka bir kaynağın da kripto alım satım haberini doğruladı. Hatta tahmini   olarak 3 ay içinde bu hizmetin sunulmaya başlanacağı belirtildi. Fakat PayPal bu konudaki sessizliğini halen koruyor. Ne zaman açıklama yapacağı da merakla bekleniyor.

PayPal’in Geçmiş Yıllardaki Etkinlikleri

PayPal ve Coinbase arasında var olan ilişki 2016 senesinden bu zamana kadar gelmiştir. 2018 yılına gelindiğindeyse Coinbase, Paypal’in ABD müşterilerine anlık olarak fiyat değişimi yapılmasını sağlamıştır. Avrupa’da bulunan Coinbase kullanıcıları ise paralarını yavaş yavaş PayPal hesaplarına çekmeye başladılar. Bunun yanında kripto para imkânı sunan finansal teknoloji uygulamalarından da iyi gelir elde edilebiliyor. Bu uygulamalar sayesinde kripto için kullanıcıların artması ve yeni gelir akışları da elde edilmesi bekleniyor. PayPal CEO’su da bu sene, yaklaşık olarak 52 milyon kadar kullanıcısı bulunan Venmo uygulamasından iyi bir para kazanabilmek istediğini söylemişti.

Fintech uygulamalardan gelir elde edildiğini daha önce de söylemiştik. Bu uygulamayı kullanarak, Twitter CEO’su da 2018 yılının ortasında Cash App uygulamasında Bitcoin satışının alımları gerçekleşti. En son açıklanan rapora göre ise 306 milyon dolarlık bir gelir elde edildiğini duyurmuş oldu.

Paypal ile ilgili bu haberimize ek olarak Bitcoin Fiyatını Etkileyen Gelişmeler başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Continue Reading

Finansal Teknoloji

Bitcoin ETF Onayı Nedir, Nasıl Yapılır?

Published

on

Bitcoin ETF ne diye soracak olursanız, tam isim olarak Bitcoin borsa yatırım fonu olduğunu söyleyebiliriz. ETF’nin ne zaman onaylanacağı da gündemde var olan konulardan bir tanesi haline geldi. Bitcoin’in aslında daha büyük ve kurumsal bir kitleye hitap ediyor. Bu sayede, hitap ettiği kitle sayesinde erişimin arttırmasına yardımcı olacaktır. Emtialara sahip olmak, aslında ETF’lere sahip olmaktan daha zordur. Yani buna şöyle bir örnek verilebilir:

SPDR Altın hisseleri, fiziksel olarak piyasada var olan altından daha fazla talep ediliyor. Kripto paradaki bu ETF için yapılacak olan düzenlemeler sayesine bir değişiklik olabilir.

Bitcoin

Bitcoin ve Altcoinler İçin İyi Bir Durum mu?

Kripto para piyasası aslında bir yerde hükümete bağlı. Fakat bu şekilde yola devam etmek istemiyor. Fakat bu sektörün kaderi de gerçekte var olan bu kurumlara bağlı. Düzenlemelerin yapılması için de kurumlar önemli bir rol oynuyor diyebiliriz. Oldukça bilinen bu kurumlardan biri de ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’dur. Yani kısa adıyla da SEC diyebiliriz. Bu Komisyon’un başkanı ise Jay Clyaton’dur. Clayton son zamanlarda kripto paraya oldukça fazla önem vermişti. Hatta piyasada var olan ve kullanılmakta olan birçok ETF uygulamasını da indirerek kullandı. Altcoin borsaları ya da projeler içinde şüpheli bir durum varsa bunları asla göz ardı etmedi.

Başsavcı William Bar ve Başkan Donald Trump, Clayton’ı Federal Savcı olarak göstermek istedi. Bunu söyledikten sonra kripto para topluluklarından oldukça tepki aldı. Aslında konuşulan bu durum sadece bir adaylıktan ibaret. Ama Senato’nun kontrolünün Başkan Donald Trump’ın elinde olduğunu göz önünde bulundurursak bu olası bir durum haline dönüşebilir. Bunun üzerine Twitter’da da pek çok yorum yapıldı.

Clayton’ın ayrılmasıyla birlikte ne kadar bir kripto paranın bu durumdan yararlanacağı, tam olarak Jay Clayton’ın yerine kimin geleceği ile alakalı bir durum. Fakat bazı kaynaklara göre yerini kimin alacağı çoktan belli zaten. Yine kripto para yanlısı, kripto para sever bir adam diyebiliriz. Bu kişi de söylenenlere göre Hester Pierce olabilirmiş. Pierce, özellikle Bitcoini oldukça destekliyor. SEC’de bir üye olmasına ve Clayton’ın ETF reddine de karşı çıkmış bir isim. Bitcoin ETF ile ilgili tüm detaylar bu şekilde. Dilerseniz Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti başlıklı haberimize de göz atabilirsiniz.

Continue Reading