Ağustos’da Bitcoin’in Durumu

Bitcoin’in fiyatı ağustos ayında %10’luk bir değer kaybı yaşadı ve asıl sorun bu değer kaybının uzun vadeli olabileceği. Bitcoin, Ağustos yaına kadar çift haneli zararlarla sona erecek şekilde ayarlanmasına rağmen yakın zamanda incelendiğinde daha kötü bir performans sergiledi ortada.

CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksine göre aylık %10.7 düşüş ile 7.727 $’dan 6.940 $ seviyelerine geldi. 14 Ağustos’ta 5.900 $ seviyesine gelmesi ise birçok kripto para sever tarafından negatif karşılandı.

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonun’un yaptığı açıklama ile birlikte ETF onayının gelmemesi bunun üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. Ağustos ayında ki ayıların sayısının da artması ile birlikte pazar durgunluğa geçti. Acil bir toplantı ile birlikte çeşitli yatırımcıların da gelmesi ile birlikte Bitcoin tekrardan 6.400 $ seviyesine geldi.

Boğa pazarının gelmesi ile birlikte ise BTC tekrardan 7.000 $ seviyelerine çıktı. Buradan sonra ki tutar hakkında konuşmak ise tamamen tahminlerden öteye gitmeyecektir. İlerleyen günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.