Amazon Yeni Blockchain Programını Duyurdu

Amazon’un web sitesinde Çarşamba günü yayınlanan bir blog yayınında, e-ticaret şirketinin bulut bilgi işlem kanadı Amazon Web Services, müşterilerinin bir uygulamada Ethereum veya HyperLider Kumaş üzerinde bir uygulama geliştirmesini kolaylaştıracak yeni şablonların kullanılabilirliğini duyurdu. Sadece birkaç dakika veya tıklanmayla.

AWS şefi evangelist Jeff Barr tarafından yazılan blog, yeni şablonların müşterilerin blockchain ağlarının manuel kurulumunda çok fazla zaman ve enerji harcamak yerine blok zincir uygulamalarını oluşturmaya odaklanacağını söylüyor. Barr açıklıyor;

Şablonlar, sağlam ve ölçeklenebilir bir şekilde devam etmenizi sağlamak için gereken tüm AWS kaynaklarını oluşturur ve yapılandırır.

Blog, madenciliği destekleyen bir Ethereum şablonunun yanı sıra ağ metriklerini sağlayan bir EthStats sayfası ve defterlere girilen işlemleri ve akıllı sözleşmeleri görüntüleyen bir EthExplorer aracı nasıl kurulacağı hakkında ayrıntılı talimatlar sunar.
Titans Boynuzu Kilitlemek İçin Ayarlandı

Amazon, Blockchain endüstrisindeki büyük potansiyel nedeniyle AWB kanadına büyük miktarda kaynak ayırdı. Gerçekten de, Amazon’un yakın gelecekte hizmetlerinde Blockchain teknolojisini kullanması muhtemeldir.

AWS hızla büyüyor ve dev e-ticaret şirketinin önemli segmentlerinden biri haline geldi. CoinDesk’e göre, segment satışları 2016 yılında yüzde 55, 2017 yılında yüzde 43 arttı.

Bölünme, Microsoft Azure dahil olmak üzere diğer teknoloji devlerinin bulut bilişim kolları ile şiddetli bir rekabet içerisindedir ve bu da 2015’te Ethereum şirketi ConsenSys ile ortaklık kurduğunda bir hizmet olarak blockchain sağlamada erken bir ilgi göstermiştir.

Bloomberg’e göre, Google, bulut işi için de bir blockchain çözümü üzerinde çalışıyor. Teknoloji devi, patent belgelerini ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ile doldurdu. İşlem geçmişlerini saklayabilen ve yakın gelecekte piyasaya sürülecek dağıtılmış bir defter üzerinde çalışıyorlar.
Samsung ayrıca, işlerini ve geliştiricilerini desteklemek için dağıtılmış bir defteri tanıtan bir başka önemli teknoloji şirketidir. Son zamanlarda şirket tedarik fonksiyonlarını yönetmek için blockchain kullanacağını açıkladı.
AWS, 2016 yılında, şirketlere yönelik özel bir teknik destek ve altyapı sunarak, blockchain şirketleriyle çalışmaya başlayacağını duyurdu.
Alibaba ayrıca dünyanın dört bir yanında benzer destek ve altyapı sunan girişimlere yardımcı olmaya başladı. Şirket, farklı işletmeleri olgunlaşana kadar kullandığını açıkladı.

Dağıtılmış defter teknolojisi, inovasyonla ilgili herhangi bir tartışmanın ön saflarında yer almaktadır ve büyük teknoloji ve e-ticaret tabanlı şirketler, geliştiricileri ve blok zincir sağlayıcıları ile inovasyonu teşvik etmek ve sürtünmesiz deneyleri kolaylaştırmak için çalışmaktadır.