Connect with us

Haberler

Arizona Eyaleti Vergi Ödemelerinde Kripto Paraları Kabul Edecek

Published

on

Arizona Eyaleti Vergi Ödemelerinde Kripto Paraları Kabul Edecek

Arizona Temsilciler Meclisi, 2 Mayıs’taki kamu kayıtlarına göre vatandaşların vergi ödemelerini kripto para kullanarak ödemesine izin veren bir vergi tasarısını onayladı. 2 Mayıs’tan sonra yapılan oylama sonrasında bu girişim değişikliklerle doldu.

Arizona Gelir Dairesi’nde hedeflenen talimata göre, vergi için bir ödeme yöntemi olarak dijital parayı kabul etme kapısı açıldı.

8 Şubat’ta Arizona Eyalet Senatosu’ndan geçen tasarı, Arizona sakinlerinin devlet vergilerini dijital para birimi ile ödemelerine izin verecek. Devlet daha sonra dijital para ödemelerini alınmasından itibaren 24 saat içinde ABD dolarına çevirecek.

Temsilciler Meclisi revizyonu dijital paraların vergiler için alınmasına açıkça izin vermek yerine,  yalnızca alternatif ödeme şekillerini tetkik etmek için Gelir Dairesi’ni görevlendirdi. Değiştirilen tasarı şu şekildedir:

“Bakanlık, bir vergi mükellefinin, vergi eşyasının gelir vergisi yükümlülüğünü Bitcoin, Litecoin gibi bir ödeme ağ geçidi veya elektronik eşler arası sistemler kullanan başka bir şifreleme parası kullanarak ödeyip ödeyemeyeceğini inceleyecektir. Bölüm, kripto para ödemelerinin alındıktan sonra geçerli oran üzerinden ABD dolarına dönüştürülmesini inceler ve vergi dairesi hesabının, dönüştürülecek bölümün gerçekte herhangi bir ücret ya da masraftan daha az ücret aldığı dönüştürülen dolar tutarı ile kredilendirme sürecini inceler. ”

Değişiklikte sağlanan dil, böyle bir çalışmanın ne zaman başlayacağını ya da Bakanlığın karar vermesi için gereken süreyi tanımlamaz. İlerleyen günlerde, hem eyalet Senatosu hem de Meclis’teki milletvekilleri tasarı şartlarını müzakere edecekler.

Ülkedeki bazı devletler, kripto para ve blok zinciriyle ilgili mevzuatı değerlendirdi ve geçti. Wyoming, diğer tedbirlerin yanı sıra, devlette kripto için yeni bir varlık sınıfı oluşturan bir grup tasarıyı onayladı. Gürcistan ve Illinois ayrıca vergi ve lisans ücretleri için kripto para birimini kabul edecek yasaları da düşünüyor.

Altcoin

Tron, Justin Sun’un Tweet’inin ardından İlk 10’a Girdi

Published

on

Tron, Justin Sun'un Tweet'inin ardından İlk 10'a Girdi

Justin Sun, son zamanlarda kripto para birimi TRX ile ilgili birçok yeni gelişmenin duyurusunu yaptı. Sun şimdi de, TRX ve BTT’ye dayanan merkezi olmayan bir stablecoin’in piyasaya sürüleceğini duyurdu.

TRX tabanlı merkezi olmayan stablecoin

Kısa bir süre önce Justin Sun, TRX ve BTT’ye sabitlenen merkezsiz bir stablecoin’in piyasaya sürüleceğini duyurmak için kişisel twitter hesabından bir tweet paylaştı.

Sun yeni stablecoin için takipçilerinden isim önerisinde bulunmalarını istedi. Gelen cevaplara bakıldığında, takipçilerinden bazılarının gerçek isim önerilerinde bulunduğu görülürken bazılarının ise bunun bir aldatmaca olduğunu belirttiği göze çarpıyor.

Tron ilk 10’a girdi

Sun’un paylaştığı tweet’in ardından birçok Tron yatırımcısının beklediği şey oldu. TRX CoinMarketCap’in verilerine göre yüzde 7’lik bir artış göstererek kripto para sıralamasında ilk 10’a girdi.

Justin Sun, 2019 yılının ortalarında  TRX’in kripto para sıralamasında ilk 10’a, BTT’yi ise ilk 50’nin içerisine girmesini sağlayacağına söz vermişti. Sun’ın Tron ekibi için belirlediği bir başka hedef de TRX çiftlerini Coinbase ve Binance ABD’ye eklemekti.

TRX’in  şu anda Amerikan Binance şubesi tarafından kabul edilen paralar arasında olduğu bildirildi.

U.Today tarafından yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, Tron, Youtube’da 100 milyon aboneye sahip olan PewDiePie’nin son videolarından birinde Tron ve TRX’den birkaç kez bahsetmesinden sonra yepyeni bir seviyeye yükseldi.

PewDiePie’nin YouTube’da 102.000 takipçisi var ve 75.000’den fazla kişi onu Twitter’da takip ediyor. Ayrıca PewDiePie yakın zamanda Tron tarafından satın alınan DLive uygulamasında haftada bir kez canlı yayın yapıyor.

Justin Sun, DLive’ı kripto topluluğu için 1 numaralı yayın platformuna dönüştüreceğini açıkladı.

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance İki Önemli Japon Şirketi İle Ortaklık Kuruyor

Published

on

Binance İki Önemli Japon Şirketi İle Ortaklık Kuruyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, iki Japon şirketi ile stratejik ortaklık konusunda çalışmalara başladı.

Binance’in 17 Ocak’ta yaptığı basın açıklamasına göre, Yahoo Japan iştiraki olan Z Corporation ve Japonya merkezli bir kripto para borsası olan TaoTao ile görüşmelere başladı. Ortaklığın ayrıntıları henüz tam olarak açıklanmadı.

Binance, Z Corporation ve TaoTao’nun “Binance ile tartışmalara ve müzakerelere devam edeceğini ve Japonya’daki kullanıcılar için ticaret hizmetleri başlatmaya hazırlanacağını” belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ), ortaklıklar hakkındaki açıklaması şu şekilde:

   “Hizmetlerimizi Japonya’ya getirme konusunda Z Corporation / TaoTao ile ortak çabalarımızı dört gözle bekliyoruz. Her şeyden önce, yerel ve küresel standartların endüstri genelinde sürdürülebilir kalkınma ve kamuoyunun daha fazla benimsenmesinde kilit rol oynadığı Japon yasalarına ve düzenlemelerine tam olarak uyduğumuzdan emin olmak istiyoruz.”

Binance, ortaklıktaki tüm tarafların ajansla birlikte çalışacağını belirterek, “Z Corp ve TaoTao Binance’in en son teknolojilerini lisanslayarak, Japon pazarında yasal düzenlemelere tam uyum sağlamak için Finansal Hizmet Ajansı ile işbirliği yapacak.”

Yakın zamanda Binance.com, Japonya’daki kullanıcılarının erişimini yavaş yavaş kısıtlayacağını duyurmuştu. Binance’in ülkede hizmetleri neden durduracağı henüz tam olarak açıklanmadı. Ancak Japonyadaki kullanıcılar şu anda hala borsaya erişebiliyor.

Binance geçtiğimiz Eylül ayında, ABD’deki kullanıcılar için Binance.com’a erişimini kısıtladı ve bunun yerine ABD para hizmetleri şirketi BAM Trading Services ile ortaklaşa Binance.US’i başlattı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance Japonya’daki Faliyetlerini Askıya Aldı

Published

on

Binance Japonya'daki Faliyetlerini Askıya Aldı

15 Ocakta yapılan bir duyuruya göre Binance’in Japonca destekli web sitesi, Japonya’daki kullanıcıların henüz belirlenmemiş bir tarihe kadar askıya alacakları bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, kısıtlamanın kademeli olarak uygulandığı ve ayrıntıların daha sonra açıklanacağı söyleniyor.

“Şu anda, herhangi bir kısıtlama yoktur ve Japon kullanıcılar borsayı normal şekilde kullanabilir.”

Binance, Çin’den ayrıldıktan sonra merkezini Japonya’da kurmuştu. Cointelegraph’ın Mart 2018’deki bildirisine göre, borsanın ulusal bir borsa lisansı olmaması nedeniyle Japon düzenleyicilerin resmi bir uyarısının ardından operasyonlarını Malta’ya taşıdı.

O zamandan beri bazı borsalar regülatöre kayıtlı. Binance’in rakibi Huobi, lisansı Ocak 2019’da, Japon şirketi LINE’ın BitBox borsası ise Eylül ayında aldı.

Binance’in ülkede yasal olarak mevcut olmamasına rağmen benzer düzenleyici zorluklarla karşılaşması mümkündür. Kripto borsası Kraken, Nisan 2018’de iş yapma maliyetlerinin artması ve  potansiyel olarak lisanslama gereksinimi nedeniyle Japon sakinlerine hizmet vermeyi bıraktı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler