Barclays Adım Adım Kripto Para Sektörüne Giriyor

Barclays Kripto Para Sektörüne Giriyor

Geçtiğimiz ay içinde Barclays bankasından gelen kripto para birimi etkinliğini artıran çok sayıda rapor gördük. Böyle bir faaliyet, Barclays operasyonlarına dayanan bir kripto-para birimi ticaret masası kurma niyetiyle, Bitcoin yayılımı ve Barclay tabanlı bir kripto parası araştırma dalının söylentileri üzerine epidemik modellemeyi yürütmeyi içermiştir.

Heyecanla buluşan bu söylentiler, bir başka üretken İngiltere merkezli bankanın, kripto-para birimi benimsemeye doğru ilerlediği görülüyordu. Ancak bugünkü haberlere göre, bu heyecan en azından şimdilik sönmüş durumda.

Financial News London’a göre, Barclays’in CEO’su Jes Staley, bankanın bir kripto para birimi ticaret masası kurmaya yönelik herhangi bir ani adım atmayacağını söyledi.

Finansal haberlere göre:

“Barclays CEO’su Jes Staley, şu an için bankanın özel bir kripto para birimi ticaret masasının fırlatılma olasılığını dışladı. Barclays’ın Salı günü düzenlediği yıllık genel kurul toplantısındaki bir hissedarın sorusuna yanıt olarak Staley, bankanın kripto-para birimiyle ilgili işlere baktığını ancak düzenleme ve uyum konularına dikkat çektiğini söyledi.

Halen bankanın blockchain endüstrisine ilgi duyduğunu, buna nasıl uyacağını, ancak kimsenin çok emin olamayacağını düşünüyor. FCA ve İngiltere’nin Cryptocurrency Taskforce’ından daha net ve özel kripto düzenlemeleri çıktığı zaman, Barclays gerçek tavırlarını ve niyetlerini ortaya çıkaracaktır.

Söylentiler şu anda Barclays’in Bitcoin ticaretini Barclays markasından tamamen farklı bir ortamla yerleştirmek için büyük müşterilerle çalıştığını gösteriyor. Şimdilik, bunun özel bir onayını henüz duymuyoruz. Gerçekten de, eğer durum buysa, Barclays’in kripto para sektöründe yer almak istediği fikrini doğrular, sadece güvenli olana kadar beklerler.

CCN’ye göre Staley şunları söyledi:

“Kriptoparalar, bizim için gerçek bir meydan okuma, çünkü bir yandan, teknolojinin teknolojideki gelişiminin en ön safında kalmak isteyen yenilikçi tarafı var. Öte yandan, bankanın bir parçası olmamak istediği faaliyetler için kripto para birimleri kullanılıyor. ”

Her iki durumda da, henüz henüz Barclays’in büyük bir ilgisini çekemeyiz. Banka, hükümetler ve hissedarların beklentileri içinde davranma sorumluluğunu üstlendiklerini anlasa da, genel olarak Birleşik Krallık’ta bir kripto para birimi devrimine öncülük etmek için gerçekten hevesli görünüyor.