Binance Coin Nedir?

Binance bugün itibariyle dünya kripto borsasında çok önemli bir konumdadır. Bu borsa hem daha fazla yatırım almak hemde kripto para sektöründe daha çok adını duyurmak amacıyla kendi coinini üretmiştir. Çok hızlı bir şekilde yükselen Binance coin bugün itibariyle en değerli coin sıralmasında 17. sıradadır.

Değeri 9,41 $ olan bu coin neredeyse 1 milyar dolara yakın bir yatırım almıştır. Toplamda 192 milyon adet coin sayısı belirlenen Binance Coin’in piyasada dolaşımda olan coin sayısı ise 100 milyona yaklaşmıştır.

Binance borsasında ilk olarak 0,11 $ olarak işlem gören bu coin zamanla değerini arttırmış ve yatırımcısını pişman etmemiştir. Binance’de işlem yaparsanız bu coinin komisyon oranı %50 daha da düşmekte ve tercih edilmesinde ki en büyük sebep de budur.

Komisyon oranından yararlanmak için ise hali hazırda BNB bulundurmak zorundasınız. Komisyon oranının yanında yatırım aracı olarak da yatırım yapabilirsiniz. Binance borsasında ki kullanıcı sayısı arttıkça bu coinin de değeri zamanla artmaktadır.

Bu coinden almak için ise Türkiye’de ki herhangi bir borsadan Litecoin veya başka bir altcoin alarak Binance’e aktarabilir ve bu miktarı BNB’ye çevirebilirsiniz.