BİNANCE GİRİŞLERİNİN ÇOĞU HUOBİ’DEN GELDİ

Bu yıl Binance tarafından kaydedilen varlık girişlerinin çoğu, Çin merkezli bir şifreleme para birimi değişimi olan Huobi‘den geldi. Raporlar, birkaç hafta süren ciddi Çin ilgisinin yanı sıra ülkeden gelen büyük blok zinciri odaklı ilanların ardından geldi.

Başlangıçta Çin’de kurulan Binance, hükümetin alım satım yasağı koyduğu ve karargahını Malta’da olduğu zaman ülkeden ayrıldı. Yine de Çin’den gelen son haberler ve ilgi toparlandığında durum Binance için de değişiyor gibi görünüyor. Bu yıl borsalar arasında Bitcoin işlemlerinin görselleştirilmesine göre, Binance’in girişlerinin çoğu Huobi’den geliyor.

Görünüşe göre, Bitcoin’in Huobi cüzdanlarından Binance cüzdanlarına gönderilen toplam tutarı 259.000 BTC’dir. Hatta “Çin’in aktif olduğunu” söyleyen Changpeng Zhao tarafından bile doğrulandı.

Bununla birlikte, tersinin de benzer bir sıkıntı içinde olduğuna dikkat çekmek gerekir. Borsalar arasındaki en büyük ikinci “akış”, Binance’ten Huobi’ye – 137.000 BTC’ye yapıldı.

İlginçtir ki, geçen haftaki söylentiler, Binance’in Şangay’da faaliyet gösteren birisine eşlik etmek üzere Pekin’de yeni bir ofis açmak istediğini belirtti.

Çin, Blockchain haberlerine bu kadar aktif davranırken, Binance’in Huobi’den içeri sızması, Çin’in kripto para birimi piyasasına katılımını sağlamak için doğru yönde atılmış bir adım gibi görünüyor.