Binance Labs’den 30 Milyon Dolarlık Yatırım

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance MobileCoin için 30 milyon dolarlık fonlama turu başlattı.MobileCoin, Salı günü yaptığı açıklamada, Bütçe’nin projeye yaptığı yatırımı, blockchain inkübatörü Binance Labs aracılığıyla gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Stellar Consensus Protokolü’nü (SCP) kullanacak olan kripto para birimi, gizliliği merkezi bir odak haline getirmeyi ve aynı zamanda WhatsApp ve Signal gibi mobil mesajlaşma uygulamalarıyla bütünleşmeyi sağlayan kusursuz bir kullanıcı deneyimi yaratmayı hedefliyor. Marlinspike tarafından oluşturulan uçtan uca şifreleme teknolojisi.

Binance Labs yaptığı açıklamada, “MobileCoin gibi bir mobil ilk, kullanıcı dostu kripto para birimi, ana akım kriptosunun benimsenmesi için kritik bir rol oynamaktadır.

Diğer endüstri projelerine yatırım yaparak Binance, ilk girişim fonunu yeni başlatan Coinbase’e benzer bir rota çiziyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Coinbase, firmayı bir çıkar çatışmasıyla ortaya çıkaracağı ve düzenleyici sorunları artırabileceği için, kriptoassetlere yatırım yapmayacağını söyledi.

Gerçekten de, Binance’in MobileCoin için “öncelikli değerlendirme” vereceğini söylemesi, kuşkusuz madeni paranın fiyat görünümünü hiç kuşkusuz geliştirecektir – eğer madeni para daha sonra güvenlik olarak kabul edilirse, düzenleyici sorunları daha da artıracaktır.

Özellikle, endüstri çevrelerinde söylentiler, Marlinspike’ın projede daha az yer almasının teknik danışman olarak önerdiği rolden daha fazla dolaştığını söylüyor.

Dogecoin yaratıcısı Jackson Palmer Twitter’da şöyle yazdı: “Onu bir tuz parçasıyla al, ama sokaktaki kelime, @moxie’nin bu konudaki gerçek gelişmeyle neredeyse hiç ilgisi yok. “Bir Github repo / açık kaynak kodunun olmaması onun tarzı gibi görünmüyor.”

Palmer’ın dikkatine göre, MobileCoin şu anda açık kaynaklı bir kod deposuna sahip görünmüyor, ancak Marlinspike’ın katılımıyla ilgili söylentiler – ya da bunların eksikliği – şu anda sadece şu: söylentiler.

MobileCoin projenin açık kaynak kodunu yayınladıktan sonra, Marlinspike’ın projenin gelişimine katkısının gerçek seviyesi daha net hale gelmelidir.