Binance Vakfından Bermuda’ya 15 Milyon Dolarlık Yatırım

Bermuda’nın Başbakanı ve Maliye Bakanı David Burt, dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi operatörü Binance Group’la bir mutabakat anlaşması imzaladığını doğruladı.

Bermuda’ya yapılan bir yolculuk sırasında Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Binness Vakfı’nın Bermuda’da blok zincir teknolojisi geliştirme ve uyumunda 10 milyon dolara kadar üniversite eğitimi sağladığını görecek bir MOU imzalamak üzere David Burt ile bir araya geldi. MOU ayrıca Binance Labs’ın yeni Bermuda merkezli blockchain şirketlerine 5 milyon dolara kadar yatırım yapacağını da belirtiyor.

Onur verdi efendim! Bermuda, blockchain endüstrisini ne kadar iyi karşıladı? Güçlü liderler dünyadaki tüm farkları yapar. https://t.co/QA88U51H0L

– CZ (@cz_binance) 27 Nisan 2018

Premier David Burt şunları söyledi: “The Binance Group, dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi ve dijital değişim ve fintech alanında uluslararası liderdir ve piyasa değeri 1.3B ABD Doları’dır. Binance Charity Vakfı aracılığıyla Grup, eğitimin geliştirilmesine ve blok zincir teknolojisinin kullanılmasıyla gelişim konusunda farkındalık yaratmaya kendini adamıştır. Binance Labs, çeşitli projelerde gelecekteki yatırımlar için daha fazla yenilik ve kapsamı teşvik edecek inkübatörlerdir. ”

Duyuru, Bermuda ‘nın blok zincir yenilikçiliğinin merkezi haline gelmek, kripto para birimlerinin dijital geleceğini kucaklamak ve fintech girişimcileri çekmek istediğine dair net bir mesaj göndermesinden iki hafta sonra geldi. Gelecek ay, Dijital Para Birimi Yasası, ICO’lar, sanal para birimi değişimleri, cüzdanlar ve sanal para birimi hizmetleri satıcıları gibi alanları kapsayacak şekilde tartışmak üzere planlandı. Mevzuat, dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu sorunlarının üstesinden gelmek, kripto para birimi ve fiat kesişimine hitap etmeyi amaçlamaktadır.

Geçen yıl bir Blockchain Task Force’ın lansmanının ardından, Bermuda, ICO’ları düzenleyen ilk ülke olmayı planladığı için ICO mevzuatı ile de ilerliyor.

Toplantıda, Premier David Burt, ortaklığın hedeflerin ve hedeflerin bir araya geldiği yorumunu yaptı: “Binance, hedeflerinin ve hedeflerimizle, FinTech endüstrisinin büyümesine ideal olarak uygun, iyi düzenlenmiş bir yargı yetkisi sağlamaya karar verdi. .”

Bermuda, kurumlar vergisi olmadığı gerekçesiyle uluslararası ticarete açık uluslararası bir iş ve offshore finans merkezidir. Burt’un kripto para birimine ve blockchain’e yönelik ilerici tutumu hiç de şaşırtıcı değil. En genç Bermudian Premier, politikaya girmeden önce kendi IT danışmanlık şirketini kurdu.

Duyuru, Binance’ın Avrupa’nın bu yılki kârlılığındaki en büyük bankalarından birini aştığı haberini izliyor. 2018’in ilk çeyreğinde, Almanya’nın en büyük bankası ve Avrupa’nın önde gelen finans kurumlarından biri olan Deutsche Bank, 146 milyon dolar kâr elde etti. Dünyanın en büyük kripto para birimi değişimi olan Binance, 200 milyon dolar kar elde etti.