Connect with us

Bitcoin

Bitcoin 8 Bin Doların Altına Düştü! İşte Yatırımcıların İzlemesi Gereken Önemli Seviyeler

Yayınlama

on

Coinografi.com – Bitcoin kısa süre önce % 10’a yakın düşüş yaşadı ve ABD Doları karşısında 8.000 dolarlık kilit desteğini kırdı. BTC fiyatı şimdi savunmasız, ancak 7.500 dolarlık destek alanı yakın vadede iyi bir toparlanmaya yol açabilir.

  • Bitcoin, ABD Doları karşısında 8.200 dolar ve 8.000 dolar destek seviyesinin oldukça altında.
  • Fiyat, 100 günlük SMA dahil olmak üzere birçok önemli desteği kırdı.
  • BTC/USD paritesinin günlük grafiğinde (Kraken’den veri akışı) 8.670 dolar destekle büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.
  • Analiste göre aşağı yönde bir sonraki büyük destek, boğaların ortaya çıkması muhtemel 7.500 dolarlık alanın yakınında.

Dünün haftalık tahmininde, Bitcoin’deki bir döküm modelini ve 8.400 dolar seviyesine ulaşma şansını tartıştık. BTC fiyatı sadece 8.400 dolar seviyesini test etmekle kalmadı, aynı zamanda 8.200 dolarlık desteğin hemen altına daldı.

Günlük grafik, fiyatın 9.000 dolar ve 8.800 dolar’dan başlayan birçok önemli desteği kırdığını göstermektedir. İlk büyük destek 8.750 dolar seviyesine ve büyük bir yükseliş eğilimi çizgisine yakındı.

Bir sonraki kilit destek, ana yukarı yönlü hareketin % 50 Fib geri çekilme seviyesine yakındı. Daha da önemlisi, Bitcoin fiyatı 8.200 dolarlık destek alanının (önceki koparma bölgesi) ve 100 günlük basit hareketli ortalamanın altında işlem gördü.

Acil bir destek, boğaların tavır alabileceği 7.500 dolar seviyesine (çoklu dokunma bölgesi) yakın. Analist, 7.500 dolar ve 7.400 dolar’ı savunmazlarsa, bir sonraki durak önümüzdeki günlerde 6.500 dolar olabilir.

İyileşme Şansı Nedir?

Mevcut fiyat hareketi, Bitcoin’in 8,200 dolar ve 8,000 dolar’ın altında çok fazla satış baskısı altında olduğunu gösteriyor. Ancak, 7.500 dolarlık destek alanı kurtarıcı olabilir.

Fiyat 7.500 dolar civarında güçlü bir alım ilgisi bulursa, makul bir toparlanma başlayabilir. Artan yönde, ilk direnç 8.280 dolar seviyesine yakın. Ana direnç alanı 8.400 dolar ve 100 günlük SMA civarındadır, bunun üzerinde boğaların 9.000 dolar seviyesini test etmeleri muhtemeldir.

Teknik göstergeler:

Günlük RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 40 seviyesinin oldukça altında.

Başlıca Destek Seviyeleri – 7.500 dolar ve ardından 7.400 dolar.

Büyük Direnç Seviyeleri – 8.200 dolar, 8.400 dolar ve 8.500 dolar.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Yerli Olarak Oluşturulan Kripto Para ve Bitcoin Borsasında Yerini Aldı

Yayınlama

on

Kripto para ve Bitcoin’e ait olan işlemlerin vade ile yürütüldüğü işlem borsası BTSE, yeni oluşturulan Türk Lirasına bağlı BiLira’yı listesine aldı. TRYB bundan sonra BTSE’nin spot piyasalarında bulunan USDT üzerinden işlem yapılarak ilerliyor.

BTSE kurucu ortaklarından olan ve CEO görevini üstlenen Jonathan Leong, Cointelegraph ile görüşme sağladı. Bu listeleme durumu için Türk yatırımcıların, havale yolu ile olabildiğince az ödeme yapmasını sağladıklarını dile getirdi. Aynı zamanda TRYB kullanıcılarının anlık ödeme imkanlarının olacağına da işaret etti.

Jonathan Leong, Türkiye pazarına 2020 yılının başında adım atmış olan BTSE’nin ve borsanın Türkiye’den oldukça iyi yatırımcılar kazandığını söyledi. Ayrıca Leong, listeleri göz önüne alarak Türk Lirasına karşı talebin oldukça arttığını da ifade etti. Türk Lirasını değerlendirmek isteyen birçok yatırımcı bulunuyor.

Türkiye Kripto Para ve Bitcoin Kabulüne Hazır

BiLira kripto para ve bitcoin operasyon direktörü olan Vidal Artditi, Cointelepragh ile görüşmeler sağladı. Türkiye’de küresel olarak blockchain endüstrisinin ileri gelen bir alan olacağını ifade etti. Türkiye nüfusu üzerinden genel olarak kripto para biriminin okur yazarlığının kabul edildiğini de bu ifadelere ekledi.

Ayrıca Türklerin kripto para birimini var olan varlıklarını korumak amacı ile kullandığını söyledi. Türklerin amacının ticaret olduğunu ve olabildiğince risksiz hareket etmeye çalıştıklarını da ekledi. Türkler için ticaretin vazgeçilmez olduğunu ve Türklerin ticaret işinde ön plana çıktıklarını ifade etti. Türklerin kültürleri arasında yer alan ticaretin kripto para ile daha kolay yansıtıldığını vurguladı.

Türkiye içerisinde mobil uygulamaların kullanım oranının oldukça yüksek olduğunu belirterek, QR kod işlemleri ile işlerinin kolay olacağını söyledi. Mobil bankacılık ile Türk yatırımcılar işlerini halledebilecekler.

Balon Yaratmak Gibi Bir Amacımız Yok

Artditi, Türklerin kültürel ticaretini dile getirmesinin ardından piyasasında herhangi bir sorun yaratmayı amaçlamadıklarını ifade etti.

Kısa vade içerisinde şirketlerinin zarara girebileceğini normal olarak karşılayan Artditi, amaçlarının kolay erişimi sağlamak olduğunu söyledi. Ülke içerisinde yaşayan ve yurt dışına para gönderimi sağlayan birçok göçmenin olduğunu da ekledi. Bu göçmenlerin kripto para birimi ile de para gönderimi sağlayabileceğini ifade etti. Herhangi bir banka hesabı bulunmayan göçmen kişiler, kripto para ve bitcoin kullanarak rahat bir biçimde yurt dışına para gönderebilecekler. Üstelik kripto para ile gönderim sağlama işlemleri mobil bankacılık üzerinden gerçekleşebilecek. Kolay ve hızlı olacak bu işlem ile kripto para kullanımının herkes tarafından benimseneceğinin düşünüldüğü söyledi.

 

Bitcoin Aktif Kullanılan Hesap Adresleri Ethereum Hesaplarının İki Katına Erişti” adlı yazıya linkten erişebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Altcoin

BTC ile Bitcoin İçin Popüler Bir Analistin Açıklamasına Göre Kötü Bir Haber!

Yayınlama

on

BTC ile Bitcoin’de boğa adını alan yatırımcıların şuan bir telaş içerisinde olduğu biliniyor. 2009 yılında açılmış olan bir hesap, 2020 yılında harekete geçti ve piyasada beklenmedik hareketlenmeleri meydana getirdi. Fakat bu hareketlenmelere rağmen her zaman liderlik koltuğunda oturan kripto para birimi gevşedi. Bir BTC ile bitcoin fiyatı 8700 dolara kadar düştü. Ünlü Scott Melker, son dönemin liderlikte olan kripto para analistlerinin en iyisi olarak biliniyor. Bitcoin’de yaşanan hızlı gerilemenin nedenlerini açıklamaya çalıştı. Böylelikle kripto paraya yatırım yapan kişilerin de bilgi sahibi olmasını sağladı.

BTC İle Bitcoin Boğaları Endişeli

Scott Melker, ortalama dört saat süren 200 hareketli ortalamanın altına inilmesi durumunu kripto piyasası için çok önemli gördüğünü söyledi. Bu hareketlenmeler piyasa için büyük dönüm noktası oldu ve kripto tarihini kötü yönde etkiledi. Scott Melker, ani gerileme için bir düzeltme olduğunu belirtti ve yatırımcıları uyardı. Kısa vadeli yatırımcılar için bu durum olumsuz sonuçlara yol açsa bile, uzun süreli yatırımcıları etkilemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Scott Melker, 8700 dolara gelmiş olan BTCile Bitcoin’e yatırım yapacağını belirtti. Ünlü analist bu hareketi ile BTC’nin yükselişine olan inancını göstermiş oldu.

Satoshi’nin Bitcoin İçin Kirli Hileleri

BTC ile bitcoin fiyatı son yaşanan panikten sonra %12 gerileme yaşadı. Bitcoin para biriminin kurucusu olan Satoshi Nakamoto’nun hayaleti piyasada endişenin yaşanmasına sebep olmuştu. 20 Mayıs’ta gerçekleşen bu durumdan itibaren Bitcoin oldukça fazla geriledi.

Kim olduğu öğrenilemeyen bu kişi, Bitcoin’in Genesis Block’u geliştirmesinden sonra ortaya çıkmış olan BTC ile işlem yaptı. Genesis Block’un ortaya çıkmasından iki ay sonra üretilen 50 BTC’ye taşınmasını sağladı. Bu sebeple hesap edilenden çok daha fazla sayıda Bitcoin’in piyasada yerini alabileceği sorunlara neden oldu. Satoshi Nakamoto’nun toplamda 1 milyon BTC parası bulunuyor. Bu Bitcoin’lerin hepsinin piyasaya sürülmesi endişesi boğaları sarmış durumda. 1 milyon BTC’nin piyasaya sürülmesi sonucu, piyasadaki hareketlerin öngörülemeyeceği düşünülüyor. Diğer bir sorun olarak ise boğalar, 1 milyon tane Bitcoin’den daha çok risk taşıyan birimlerin piyasada yerini almasını görüyor. Böylece merak edilen sorular yanıtlarını buluyor.

 

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu? başlıklı yazımıza linkten erişebilirsiniz.”

Okumaya Devam Et

Altcoin

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

Yayınlama

on

xrp

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu? XRP; 2017 yılında mega boğa piyasasında XRP’nin değeri 3.5 doların da üzerine çıkması ile tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar geldi. Fakat o günden beri derin bir ayı piyasasına girmesi ile 0.12 dolar seviyesine kadar indiği biliniyor.

kripto

Bu kadar fark oluşturulan dip ve zirve fiyatları ise hem yatırımcıları zengin edebileceği gibi hem de tüm varlıklarını kayıp etmelerine kadar nedenleri beraberinde getirebilir. Bu kadar büyük bir uçurum olması ise yatırımcıların akıllarında 2020 yılında XRP yatırımı yapmak uygun olur mu, olmaz mı sorularının yer almasına neden oluyor.

XRP’de yer alan bir yetkili ise bu noktada az da olsa bilgiler paylaşarak sorunun yanıt bulmasını sağladı. Kıdemli yöneticiler arasında yer alan Josh Lin açıklamada bulundu. Ripple için hem iyi bir yatırım olabileceği hem de kötü bir yatırım olabileceğini düşündüğünü aktardı.

XRP İyi Bir Yatırım Mıdır? : 2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

John Lin tarafından yapılan açıklamada başlangıç olarak, Ripple ile yatırım yapma düşüncesi olan kişilerin daha halka açık olarak yer almadığını aktardı. Bu yüzden de Ripple ile değil XRP üzeride çalışması devam eden bir dijital varlığa yatırım yapılması gerektiğini açıkladı.

Neden XRP iyi bir yatırım olabilir diye düşündüğüne gelinecek olursa, Ripple’nin XRP ekosistemine ait aktif bir fayda ile beraber hacim de getirdiğini ekledi. Teorik anlamda bakılacak olunduğu zaman XRP ye ait gerçek değerin artmasına etki eder. Fakat Josh, alış ve satış noktasında fiyatının bu durumu yansıtıyor ya da yansıtmıyor olduğu ile alakalı fikre sahip olmadığını da ekledi.

Yatırım yapılacak bir varlık belirlenirken en önemli noktanın projenin arkasında yer alan ekibin yeterli olmasını belirtti. Çalıştığı en iyi ekip olduğunu da aktardı.

XRP Neden İyi Bir Yatırım Değildir?

John Lin iyi bir yatırım olabileceği gibi bir yandan da iyi bir yatırım olmayacağını aktarmıştı. Neden XRP iyi bir yatırım olmadığı konusunda etrafında düzenleyici bir netliğin yer almamasına dikkatleri çekti. Peki, 2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

Şu anda ABD içerisinde yer alan Menkul Kıymetler ile beraber Emtia Borsa’nın sahiptir. Bu sahip olduğu bir menkul kıymet olarak bir sınıflandırmada yer alıp almayacak olduğu da bulanık bir halde. Ripple şu anda şirket içerisine kayıtlı olarak yer almayan menkul kıymetlerin satışının devam ettiği iddia edilen durumların birden fazla sınıf davası ile karşı karşıya yer alıyor. Buna benzer bir sınıflandırma olması hem XRP hem de Ripple için zararlı sonuçların doğurması söz konusu.

Bunlardan da farklı olarak gelen anlamda kripto endüstrisi içerisinde hala emeklemeye ait olan aşamalarda yer aldığı için düzenleyici belirsizlik yer aldığı biliniyor.

Hafifletici Düzeyde Faktörler

Lin’e ait olan açıklamalara göre Ripple’nin her ne kadar bir çalışanı olsa bile gelecek içerisinde XRP fiyatının ne olacağı hakkında bilgi bilmediğini itiraf etti. Söz konusu bu halde olunca sadece güvenli bir noktada yer alabilmek adına gerçek anlamda güvendiği beş farklı kripto para ile sepet oluşturduğunu aktardı. Bu sayede bir miktar sermaye tahsis ederek yatırım amaçlı harekete geçmiştir.

Yapılan çeşitlilik XRP’ye ait olması ve bir bütün anlamda kripto para birimi olarak yer alması biliniyor. Bu da endüstri için yatırım yapma riskinin daha az olmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Ek olarak Lin konuşması sırasında en iyi risk ve ödül için uygun profilleri sunan uranyum kripto endüstrisi oluyor. Bunun dışında farklı karlı olan fırsatları da önerileri arasına koydu. Çünkü kripto para piyasasının ise hala başlangıç noktasında yer aldığına dair inanışı bulunuyor.

Bitcoin Aktif Kullanılan Hesap Adresleri Ethereum Hesaplarının İki Katına Erişti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et