BİTCOİN BU HAFTA SONU FIRLAYABİLİR

Tom Lee, Bitcoin fiyatının FED’in faiz oranlarını düşürmesiyle bu hafta sonu yeni bir sıçrama yapacağını bildirdi.

Tom Lee, yeni düşüncesinde “Geçtiğimiz birkaç haftasonu Bitcoin’de zayıflığa yol açtı.” dedi. Bu gerçekten de Bitcoin hayatta kalmak için mücadele etmeye devam ettiği için trend oldu. Bitcoin, birkaç haftalık yatay fiyat hareketlerinden sonra, bu yazıyı yazarken bir fiyat düzeltmesini daha yeni başlattı. Geçen hafta sonundan bu yana daha fazla düştü ve kripto topluluğu bu sefer neyin bizleri beklediğini endişeyle merak etmeye başladı.

Bitcoin hafta sonu başında yükseldi. Ancak dün fazla bir düşüş oldu. Trader ve kripto para analisti Josh Rager de bu konuda benzer bir görünüme sahip. Analist Bitcoin’in 9.000 doların altına düşebileceğini vurguluyor. Kripto topluluğunun bazı üyeleri de Lee’nin öngörüsüyle ilgili şüphelerini dile getirdi. Topluluğun bazı nedenlerden dolayı çok heyecanlanmaması gerektiğini söylüyorlar.

Bunlardan biri bu hafta senatoda kripto paralara yönelik duruşma yapıldı. Bu potansiyel bir düşüşe neden olabilir.  Hafta sonu henüz bitmediği ve kalıplar henüz belli olmadığı için ne olacağını söylemek henüz erken. Ancak, bu haftasonu geçen hafta sonlarını tekrarlarsa, Rager’in 9.000 dolarlık senaryosu gerçek olabilir veya Bitcoin sadece 10.000 doların üzerinde kalabilir. Ancak hiçbir önemli kazanç da elde etmeyebilir…