Connect with us

Altcoin

Bitcoin Aktif Kullanılan Hesap Adresleri Ethereum Hesaplarının İki Katına Erişti

bitcoin, kripto para, etherium, bitcoin hesaplar, bitcoin hesap analizi, bitcoin mi etherium mu, kazanılır mı, bitcoin karlı mı

Published

on

Kripto para

Bitcoin‘e ait aktif hesapların sayısı neredeyse tüm önde gelen kripto paralara ait hesapları geride bıraktı.

Bitcoin ( BTC ), önde gelen kripto paraların arasında popülerlik yarışında en başı çekiyor. Fakat kripto para bulunduran adres sayılarına bakıldığı zaman Ethereum’un gerisinde kaldığı gözleniyor.

Bitcoin; zincir dahilinde olarak bilinen piyasa analisti Glassnode’un açıklamış olduğu verilerine göre Ethereum’a oran ile iki kat, Litecoin’den de tam 11 kat, Ripple’den ise 140 kat daha fazla olarak günlük aktif adres sayısına sahip oluyor.

En Hızlı Gelişimi Bitcoin Gösteriyor

Günlük bazda ele alınacak olduğu zaman yeni oluşturulan Bitcoin adreslerine ait hesap sayısı, Ethereum’a 5 kat farkla büyük bir sayıyı temsil ettiği gözleniyor. Bitcoine ait olan yarılanmanın ardından  24 saatlik zaman dilimi içerisinde yeni Bitcoin’e ait adreslerin sayısı 470 bine kadar çıkarken Ethereum’a ait olanların sadece 90 bin artış gösterdiği gözlendi.

0.1 BTC’den daha fazla kripto para bulundurduğu bilinen adreslerin sayısı şuan 3.053.970 olurken, BTC’den fazla daha fazla kripto para içeren adreslerin sayısı 815.698e çıkarak bir rekor seviyeye ulaştı.

Bitcoin

bitcoin, kripto para, etherium, bitcoin hesaplar, bitcoin hesap analizi, bitcoin mi etherium mu, kazanılır mı, bitcoin karlı mı

Büyüme Oranı Gerçek Mi?

Mevcut Bitcoin adreslerinin sayısı 626 milyona kadar ulaştı. Fakat bunların yüzde doksan beşlik kısmı içerisinde Bitcoin bulundurmuyor. Bu kadar dilimlik kısımda yer almıyor olması akıllarda Bitcoin ağının büyümesi ile ilgili soru işaretlerinin yer almasına neden oluyor.

Ethereum Daha Olumlu Gözlemleniyor

2017 ve 2018 yıllarında meydana gelen boğa piyasasının ardından birkaç kere daha Bitcoin adresleri tamamen boşaltıldı. Diğer bir yandan da Ethereum pozitif bir bakiyeye sahip olarak adreslerinin sayısının istikrarlı bir şekilde arttığı gözleniyor.

2019 yılının Şubat ayında Ethereum’da bakiye yer alan adreslerin sayısında Bitcoin’i geride bıraktığı gözleniyor. Mevcut duruma göre hala bu türde ortalama olarak 10 milyon üzerinde adres gözleniyor.

Bakiyeye sahip cüzdanlar arasında bulunan aktif cüzdan oranı Ethereum için yüzde 0.8 olarak yer alırken Bitcoin için yüzde 3 olarak gözleniyor. Ethereum’a ait bakiye bulunduran milyonlarca hesap yer alıyor. Fakat aktif hesap sayısı Bitcoin ile kıyaslandığı zaman üçte biri olduğu gözleniyor. Bu durum ise küçük birikimcilerin ve ağ kullanıcılarının Ethereum’a diğer yatırımcı ve büyük birikimcilerin Bitcoin’e yöneldiklerini ortaya seriyor.

Adam Back: Satoshi’nin Sanıldığı Kadar Bitcoin’i Yok

Blockstream CEO’su olarak bilinen Adam Back, Satoshi Nakamoto’da tahminler kadar çok BTC yer almadığını aktardı.

BTC ağında 20 mayıs akşamında transfer işlemi gerçekleşti. Kripto para ekosistemi gündeminde yer alan durumu baştan aşağı kadar değiştirdi. Ağ kısımları incelendiği zaman madenciler tarafından 2009 yılı içerisinde oluşturulan ve 50 BCT’yi içeren cüzdan adresi ile yapılan transfer herkesin diline düşerek yer aldı. Sektör içerisinde önde gelen isimlerden bir tanesi olan ve Bitcoin mucidi olarak yer alan Satoshi NAkamoto’ya ait mi değil mi diye tartışmalar da başladı.

Bitcoin ağının ilk madencileri ile bu süreçte temasa geçmeyi başaran Cointelegraph, işlemler hakkında gerekli bilgileri aldı. Gerek bu anlarda madencilerin tavrı, gerek ise de topluluğa ait görüş trransfer işlemlerinin ardından Satoshi’ye ait olmadığını gösteriyor nitelikte. Yapılan araştırmalara bakılarak 1.1 milyon BTC’si olduğu aktarılan Nakamoto hakkında ise Blockstream CEO’su olarak yer alan Adam Back’in iddiası söz konusu olan durumu farklı bir noktaya getirdi.

Adam Back 20 Mayıs akşamı bir tweet attı. Tweet içerisinde yapılan işlemin Satoshi’ye ait olmadığını aktarmasının ardından, sanıldığı kadar çok Bitcoin sahibi olmadığını da söyleyerek dikkatleri üzerine topladı.

Piyasanın İlk Tepkisi Satış Yönünde

Nakamoto’ya ait olduğu sanılan ve iddia edilen işlem haberinin gün yüzüne çıkmasının ardından satışa çıkan miktar da artış gösterdi. Bazı uzmanlara göre kendisi Satoshi olarak ilan eden Dr. Craig Wright’ın bu işlemlerin arkasında yer alması ihtimallerine de karşı olarak yatırımcıların ani bir hareket yaptıklarını düşünüyor.

Bilinene göre Wright, Bitcoin fiyatını da ortalama olarak yarıya indirecek şekilde BTC sahibi olduğunu dile getirmişti. Olay içerisinde baş karakter olarak yer alan Bitcoin, her ne kadar sektörün erken dönemine ait olmasına rağmen ”Eski” Bitcoin yapısı pek de az değil. Glassnode verilerine bakılacak olur ise on yıldan fazla süredir hareket etmeyen 1.4 milyon kadar BTC bulunduğu biliniyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

Milyarlarca Doları Yöneten İsim İlk Kripto Alımını Bu Altcoin’le Yaptı ve “Zirveleri Görecek” Dedi!

Published

on

Bitcoin

Goldman Sachs’ta üst mevkilerde eskiden görev almış olan bir kişi sanal paraya adım atmayı seçti. İlk tercih ettiği sanal para ise Ripple şirketine ait olan XRP olarak belirtildi. Bütün ana sanal para birimlerinin hepsi zirve noktaya ulaşmış durumdadır. Bitcoin de bu paralara öncülük etmiş ve zirvede yerini almıştır. Ancak XRP diğer paralar gibi yükseliş göstermemiş ve alıcılarını zarara uğratmıştır.

Sanal paralar arasında dördüncü sırada yer alanı ise, Ocak ayından itibaren %7 oranında bir azalma göstermiştir. Fonların yönetimi ile çalışmalarda bulunan bir kişi ise bu düşüşün bir şaşırtmaca olduğunu öne sürdü. XRP her an yükselmeye ve birden zirvede yerini almaya başlayacak. Bu yükseliş ile birlikte yatırımcılarının cebini güldürecek.

Ünlü Analiste Göre XRP Her An Yükselişe Geçebilir!

Oldukça fazla süren bir ticaret süresinin ardından bir boğa yarışı ile birlikte sanal para artacak gibi duruyor. Sanal para konusunda şuan zirvede yer alan Bitcoin artık yükselişinin üst noktalarında. 9500 dolara kadar çoğalan bu sanal para artık 9190 dolar miktarları arasında işlemlere alınıyor. Piyasa yerini almayı tercih eden XRP ise 0,20 doların hemen üstünde yer aldı. Artık son bir kırılma gerçekleşecek ve XRP’de boğalar artık açığa çıkacak.

Analistin görüşüne göre XRP ve BTX paritesi uzun bir aradan sonra yeniden hareketlenme yaşadı. 50 günlük sakinliğini durduran bu hareketlenme ile XRP artacağını gösteriyor. XRP’nin artık bir yarış içerisine gireceği dillendirilse bile hedefinden oldukça uzak bir konumda yer alıyor. 2018 yılının başında 3,40 dolar hedef belirlenmişti ancak şuan bu rakama yakın dahi değil. Fakat sanal parada her an her şeyin olma ihtimali mevcuttur. Will Meade yaptığı yatırım ile bu yükselişin olacağına inancını koruyor.

Tether’den Milyonlarca Dolar Tutan Ethereum Adreslerine Bloke!

Riskten Korunma Yöneticiliğinde Görev Alan Kişi Tercihini Ripple’dan Yana Kullandı. Her An Artacak!

Eski yöneticilerden olan Will Meade, kendisini takip eden kişiler ile yaptığı sanal para yatırımını paylaştı. Bu paylaşım esnasında ilk kez sanal para aldığını ifade ederek tercihini XRP’den kullandığını söyledi. Aynı zamanda eski yöneticilerden olan Will Meade, sanal para hakkında uzman bir görüşü olmadığını da ifade etti. Fakat Meade’in görüşüne göre zirvedeki sanal paralar oldukça büyük bir artışta olacak. Bu artış altlarda bulunan XRP’yi de etkisiz bırakmayacak. Ona göre yükselişe geçen bir para, diğerlerinin de artmasına neden olacak. Bütün yatırımcı kişiler XRP’de olacak artışa güvenini koruyor.

Continue Reading

Altcoin

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Published

on

Çin Blockchain ağı kendisine iki ortak aldı. Herkes tarafından dikkatleri üzerine çeken Chainlink ağının bilinen yüzü SmartContract ile Iris Foundation Ltd.’nin bir araya gelişi dikkatleri topladı. BSN’nin yaptığı açıklamalara göre ‘’SmartContract’’ şirketi ve ‘’Iris Foundation Ltd.’’ Blockchain tabanlı ağa gerekli konularda destek olacak.

Rol Dağılımı

Çin Blockchain ağı, iki ortak ile yaptığı anlaşmaların ardından rol dağılımı konusunda da gerekli açıklamaları yaptı. İki ortak ile yapılan anlaşmada her firma gerekli hizmetin oluşturulması adına işlemler yapacak. İstenilen bu hizmete göre farklı tabanlar üzerindeki uygulamalar gerekli bilgilere ulaşabilecek. Yani kişiler Irisnet ile zincirler arası bağlanabilirlik ve güvenlik konularında hizmet alıp, Chainlink ile de finansal ve hisse senedi konularında gerekli bilgilere ulaşabilecekler. Pekin Red Date Technology CEO’su Yifan He, yapmış olduğu açıklamalar ile iki ortağın rolleriyle ilgili bu konulara değindi. Ayrıca “Chainlink ilk tercihimiz değildi ancak bizim için ikinci sıradaydı. Biz Chainlink’in çok iyi bir desteğe ve toğluluğa sahip olduğunu gördük. Ayrıca bu ekibi çok sevdik.” sözlerine yer verdi. Bu süreçte hükümet destekli Blockchain ağı, bünyesine çeşitli uygulamaları katmaya devam etmektedir. Bünyesine katmış olduğu çeşitli firmalar ile birlikte gelişim göstermeye de devam etmektedir.

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi nedir? Çin Blockchain ağı hükümet ile olan bağlantıları nedeniyle başarılı kuruluşlar arasında yerini almaktadır. Yine devlete ait çeşitli teknoloji firmaları tarafından da destek gören Çin Blockchain ağı, hedefini daha ucuz ve ulaşılabilir hizmetler sunan blockchain ağı olmak olarak tanımlamaktadır.

BSN ile Yapılan Diğer Ortaklıklar

BSN ile yapılan diğer ortaklıklar kendini göstermeye devam ediyor. BSN, önümüzdeki zamanlarda da gerekli hizmetler için Ethereum ve EOS firmalarıyla çalışacağını bildirdi. Bu firmalar ile görüşmeler için hazırlıklar başladı. Ortaklık adına bir sunumun ise Eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Chainlink’in Katkısı

Başarılı blockchain ağı oluşturmak adına adımlar atan Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bu süreçte birçok işletme ile anlaşma sağlamıştır. Yaşanılan bu süreçte anlaşmaya varılan firmalardan biri olan Chainlink’in katkısı nasıl olmuştur? Toplum için teknolojide güvenli ortamı kurmayı amaçlayan Çin tarafları bu noktada güvenliği sağlama konusunda gayretli.

Yifan He bir açıklamasında Chainlink’in katkısı hakkında “BSN’nin hedeflerinden biri de izin verilen ve halka açık zincirler sayesinde tüm DApp’lerle birlikte uyumluluğunun oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılmakta olan DApp diğerlerine göre daha uygun maliyete sahip olmalıdır. Chainlink, SNZ Pool ve IRITA ile yapılan bu işbirliği, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” sözlerine yer vermiştir. Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerini de kendisine entegre ederek Blockchain tabanlı uygulamaların daha çok kullanılmasını ve güvenlik konusunda da ön planda olmasını sağlamaktadır.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Continue Reading

Altcoin

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Published

on

Kripto para olan ve en çok tercih edilenlerden biri olan Ethereum’a çok fazla akın var. Çok miktarda Ethereum’u olan kişiler fiyatlardaki artışa da neden olabilirler. Fakat ETH sahipleri hala satın alma çılgınlığı içerisinden çıkmış değiller.

Ethereum Çılgınları Biriktiriyor

Kripto para piyasasına göre Bitcoin ’den sonra en büyük kripto para olma özelliğini Ethereum üstlenmiştir. Fakat sonraki hamlelerinin de ne olacağı bilinmiyor.

100-200 arasında gidip gelen, hareketli ortalamalar içinde yer almıştır. Belirtmiş olduğumuz bu iki hareket eden ortalama belli zamanlarda birbirine yaklaşıp uzaklaşabiliyor. Belli haftalar ve günlerde bu durum olabiliyor. Bu ortalamaların birbirine yaklaşmasından ötürü de Ethereum fiyat hareketi 7 dolarlık bir aralıkla ile sınırlı kalmış oluyor diyebiliriz. Bu aralık aslında çok dar bir aralık ve fiyat hareketlerinde çılgınca değişimler gözlenebiliyor. Bu sayede fiyat hareketlerindeki oranlarda da bir artış söz olmuş oluyor.

Santiment’e göre de Ethereum çılgınlarının yukarıya doğru bir kırılma olacağı beklentisi vardır.  Bu pozisyonu değiştirmek ve arttırmak için aslında zayıf fiyat hareketlerinden yararlandıklarını söyleyebiliriz. Bu kişiler Ethereum bakiyelerini son birkaç hafta içerisinde 15.000 ETH kadar arttırmışlardır. Ethereum ’un bir araya gelmeye başladığı zamanlarda oluşan hafif düzeyde bir çöplükten sonra bu kişiler ETH birikimlerine devam etti. Öte yandan Ethereum adreslerinde de bir artış söz konusu oldu. Haziran ayının başından bu zamana kadar 100.000-1.000.000 arasında bulunan adreslerde %5’lik bir artış meydana geldi.

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Ethereum satın alımlarında 1,14 milyon adres, yaklaşık olarak 7 milyon Ethereum satın almıştır. Satın alınan bu ETH’lerin değeri 230 ile 245 dolar arasında değişiyor. Var olan bu fiyat aslında aşılması gereken çok önemli bir engel olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bir yandan da ETH’a olan bu talepteki artış devam ederse ve belirttiğimiz engel aşılırsa, bu işe şüpheyle yaklaşan pek çok kişinin de fikirleri değişebilir.

200 doların bulunduğu noktaya da destek noktası diyebiliriz. Bu noktaya bakıldığında yaklaşık olarak 1,6 milyon adres 7,5 milyondan daha fazla Ethereum satın almıştır. Ethereum ’da var olan bu heyecan hem yeni katılan adreslerle hem de var olan adresler devam ediyor.

Ethereum’a çok fazla akın var başlıklı içeriğimize ek olarak Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Continue Reading