Connect with us

Bitcoin

Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Son Durum Ne?

Yayınlama

on

Bitcoin Madenciliği (Bitcoin Mining) Nedir ve Nasıl Yapılır?

Coinografi.com – Bitcoin (BTC) madencilik gelirleri, 18 ayın en düşük seviyesine geriledikten sonra yeniden tırmanmaya başladı. Madenciler için sıkıntılı bir yıl geride kalırken Şubat ayında madencilik gelirleri 2017 yılının Ağustos ayındaki seviyeye kadar geriledi. Hatırlatmakta fayda var 2017 yılının Ağustos ayında kripto para piyasası boğa koşusuna başlamak üzereydi.

Bu yılın Ocak ayında 210 milyon dolar olan Bitcoin madencilik gelirleri Şubat ayında 195 milyon dolara kadar düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyesinde hareket ettiği 2017 yılının son çeyreğinde bu rakam 951 milyon dolardı.

2018 yılının son iki ayı madenciler için maddi açıdan oldukça kötü geçti. Kasım ayının ortasında kripto para piyasası yaklaşık yüzde 50’lik ani bir düşüş yaşadı. Bu da kripto para madencilik sektöründe bir kaos yaratmaya yetti.

Cointelegraph madencilik gelirlerinin yeniden yükselişe geçtiğini doğruladı ve Bitmain’in Antminer S9’unu kullananların brüt kar marjlarının bir ay öncesine göre arttığını belirtti. Kripto para madencilik devi Bitmain, sektördeki kötü gidişatın da etkisiyle küçülmeye giden en önemli şirketlerden biriydi.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Balina Alarmı: 484,7 Milyon Dolar Değerinde Üç Bitcoin İşlemi Gerçekleştirildi!

Yayınlama

on

Coinografi.com – Whale Alert bugün erken saatlerde Twitter hesabındaki yaptığı paylaşıma göre 143.556 Bitcoin, birkaç kayıtlı olmayan kripto cüzdanı arasında taşındı.

Analistler, grafiklerde yükselen bir Golden Cross paterni fark ettiklerine göre, amiral gemisi kripto para birimine olan ilgi yükseliyor gibi görünüyor. Bu da, bazı BTC sahiplerinin kârlarını düzeltmek ve Bitcoin‘lerinin bir kısmını satmak isteyebileceği yönündedir.

BTC’de ve diğer kripto para birimlerinde düşük ücretlerle büyük miktarda nakit gönderme kolaylığı, kripto fanlarının bu yeni teknoloji hakkında sevdiği en temel özelliklerden biridir.

Bugün erken saatlerde, her biri 47.852 BTC taşıyan üç devasa işlem görüldü.

Analistlerden Balina Uyarısı

Yine de, Whale Alert tarafından sağlanan veriler bunun sadece 47.852 BTC’lik bir işlem olduğunu gösteriyor.

Genel işlem zinciri, Bittrex’den bilinmeyen bir cüzdana 47.852 BTC gönderilmesi ve daha sonra bu miktar başka bir cüzdana aktarılması ardından tekrar  Bittrex’e geri dönmesinden ibarettir.

Bitcoin 500.000 dolar vuracak mı?

Bazı analistler önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin fiyatının 20.000 doların çok üzerine çıkacağına inanıyor.

Trader @BTC_Macro, bir sonraki boğa koşusu sırasında BTC’nin 100.000 dolara çarpacağını düşünüyor. Twitter üzerinden yaptığı paylaşım şu şekilde:

    “Bitcoin’den istediğin kadar nefret edebilirsin, ama bir sonraki boğa koşusu sırasında 100 bin dolar olacak.”

BTC’lerini sattıktan sonra bir Lamborginhi almaya istekli olanların çoğu, Bitcoin’in çok uçucu olduğunu biliyor. Bu muhteşem fiyat seviyesini sadece birkaç saatliğine vurabilir ve BTC’nin 20.000 dolara yaklaştığı Aralık 2017’deki artışı tekrar yaşanabilir.

OKUMALISINIZ!

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Bitcoin

Bitcoin’de “Golden Cross” Tespit Edildi! Yeni Bir Boğanın Habercisi Olabilir

Yayınlama

on

Coinografi.com – Üst düzey tecrübeli kripto para analisti Crypto Bull, Twitter hesabında Bitcoin (BTC) fiyat dinamikleri için çok nadir bir göstergenin doğrulandığını açıkladı. Buna ‘Golden Cross’ deniyor.

Nisan 2019’dan sonraki ilk ‘Golden Cross’

Crypto Bull tarafından 50 günlük hareketli ortalama çizgisinin (50MA) 200 günlük hareketli ortalamadan (200MA) geçtiğini açıkladı. ‘Golden Cross’ olarak adlandırılan bu durum, Bitcoin (BTC) için nadiren görülen bir durum.

Bitcoin (BTC) ağında Golden Cross tespit edildi

Kripto para analisti, Bitcoinin son yükseliş mitinginin Nisan 2019’da olduğunu hatırladı. Bu nedenle, bu gösterge en güvenilir uzun vadeli boğa piyasası çağrılarından biridir. Örneğin, Bitcoin (BTC) fiyatı, Nisan 2019’da son ‘Golden Cross’un onaylanmasını izleyen üç hafta içinde 5.050 dolardan 8.300 dolara yükseldi.

Bu arada içeriğin hazırlandığı tarih itibarı ile Bitcoin’in fiyatı düşüş düzeltmesi içinde 9.650 dolar çizgisinin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bu yüzden, canlı bir anlatının piyasalar için bir ‘satın alma’ hissine dönüştüğü döneme hazır olmalıyız.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Bitcoin

Tom Lee, Bitcoin’de 500 Bin Doları İşaret Etti!

Yayınlama

on

Coinografi.com – Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin‘in fiyatının 500.000 dolara kadar yükselebileceğinin dışlanamaz bir gerçek olduğunu belirtti. Ancak, böyle bir hedefi için kesin bir zaman çizelgesi sağlamadı.

BTC 500 Bin Doları Görebilir

Tom Lee, BTC’nin yarışta Dow’u 40.000’e çıkarabileceğini tahmin etti. Lee, Nasdaq ile yaptığı son röportajda, BTC’nin, şu anda bir milyonun yarısında duran kullanıcı sayısını ikiye katlayarak 500.000 dolaa kadar yükselebileceğini açıkladı.

Ropörtajda 250.000 dolar ve 500.000 dolar tahminlerle manşet yapan “parabolik boğalar” sorulduğunda, Lee uzun vadede mümkün olabileceğini şeklinde yanıt verdi.

    “Bence uzun vadede bu mümkün çünkü bugün Bitcoin’in işlem faaliyeti PayPal’ın iki katı.”

En kötü ihtimali beklemek

Lee’ye göre, Bitcoin daha ucuz ve daha güvenli olduğundan geleneksel finansal sistemlerden daha iyi ve stabil çalışıyor. İşleri perspektife sokmak için, birinin neredeyse 1 milyar dolarlık BTC transferi için 3.90 dolar ücret ödemesi gerekiyordu.

Lee ayrıca Bitcoin’in boğada olmasına rağmen nihai olarak imha edilebileceğine inanıyor. Potansiyel yüzde 51’lik bir saldırı veya kripto para birimini rampaları yasaklayan hükümetler gibi kıyamet dolu senaryoları yayınladı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et