BİTCOİN SON DÖRT AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE: 7 BİN 500 DOLAR

Bitcoin’in düşük volatilite konsolidasyonu, 7,500 dolara yakın dört ayın en düşük seviyesindeki şiddetli bir düşüşle sona erdi.

Bitstamp verilerine göre, öncül kripto para birimi 12:50 UTC’de sadece 15 dakikada 500 dolar düşerek 7.500 dolar düştü. Şu anda bu fiyata gidiyor.

CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksi’nin (BPI) gösterdiği gibi küresel ortalama fiyat da 7,549 dolar ‘a düştü. Fiyat düşüşüyle birlikte, BTC’nin pazar kapitalizasyonu da 135 milyar dolara ulaştı.

Coinmetrics’e göre, bitcoin’in fiyat oynaklığının bugün yüzde 6.58’lik bir seviyeyle 6.5 ayın en düşük seviyesine gerilediği için büyük bir hareket gecikti.

Kripto para birimi Eylül ayının sonundan bu yana büyük ölçüde 8,500 ila 7,850 dolar arasında değişiyor. Konsolidasyonun, yükselen bir kırılma ile sona ermesi bekleniyordu; çünkü teknik grafikler, Fibonacci’nin geri çekilme seviyesi olan 7,850 dolar civarında bir satıcı tükenme belirtisi rapor ediyordu.

Bununla birlikte, aralık, muhtemelen @ WhaleCalls tarafından bildirilen yoğun uzun sıkışma nedeniyle aşağı yönde şiddetli bir hareketle sona erdi. Fiyatlardaki bir düşüş uzun sahipleri pozisyonlarını gevşetmeye zorladığında uzun bir sıkışma yaşanır. Bu aşağı doğru baskıya yol açarak daha derin bir fiyat düşüşüne yol açar.

Seri dağılımı 7.430 Dolar (Haziran ayında günlük en düşük seviyeler) seviyesinden destek gördü. BTC, yazı olarak 7,600 dolar değerinde, 24 saat boyunca yüzde 7 düşüş anlamına geliyor.

Diğer şifreleme para birimleri de kırmızı renkte yanıp sönüyor. CoinMarketCap’e göre, binance coin ve litecoin gibi isimler yüzde 8 düşüş ve eter, XRP ve bitcoin nakit yüzde 6-7 oranında dökülüyor.

Açıklama: Yazar, yazı yazarken herhangi bir şifreli para birimi varlığına sahip değildir.