Connect with us

Teknik Analiz

Bitcoin Teknik Analizi

Published

on

  • Bitcoin fiyatı sonunda bir yukarı yönlü hareketin başladığını işaret etmek için ters omuz baş omuz şeklinin boyun çizgisini kırdı.
  • Grafik paterni 1000 dolar civarında, dolayısıyla yükselişin artması için bir yer vardır, ancak bir geri çekilme gerçekleşebilir.

Teknik göstergeler karışık sinyaller gösterirken, duygu daha fazla bitcoin fiyat kazanımı lehine.

Bitcoin fiyatı, ters baş ve omuz deseninin boyun çizgisinden güçlü bir yükseliş gösterdi.

Bitcoin Teknik Analiz Sinyalleri

100 SMA, en az dirençli yolun yukarı tarafa olduğunu göstermek için daha uzun süreli 200 SMA’nın üstündeydi. Bu, geri çekilmenin çekilişten çekilme olasılığının daha yüksek olduğunu doğrulamaktadır.

Grafik paterni 5,800 $ ‘dan 6,800 $’ a yükseldi ve sonuç olarak yükseliş trendi aynı büyüklükte olabilir. Bu, bitcoin fiyatını 7,800 ABD dolarına çıkarmak için yeterli olabilir, bu nedenle ralliye katılmak için çok geç değil. Bununla birlikte, stokastik zaten aşırı alım koşullarını gösteriyor, bu yüzden burada bazı kârlılıklar olabilir.


Piyasa Faktörleri

Son dönemde elde edilen artış, hedge fonlarının piyasaya yatırım yapmak istediği bildirildikten sonra kurumsal yatırımcıların piyasaya dönüşüyle ilişkilendirilmektedir. Özellikle, BlackRock’un CEO’su olarak dünyanın en büyük varlık yöneticisinin kripto yatırımlarına bakmak için bir ekip kurdukları teyit edildi.

ABD doları da son seanslarda iyi bir koşuya sahip olmasına rağmen bitcoin’in gücünün hiçbirşeye benzemediğini kanıtlıyor. ABD’deki seansta risk iştahı azaldı ve yatırımcı güveni de bitcoin fiyat artışlarına katkıda bulundu.

Güney Kore’deki düzenleyici hareketler hakkındaki olumlu görüşler de kripto-para piyasasının meşruluğunu artırmak için övgüler alıyor. Geçtiğimiz haftalarda diğer kayda değer gelişmeler bildirilmiş olsa da, çoğu boğaların daha yakın zamanda reaksiyonlarında fiyatlandıkları görülmektedir.

Kaynak: NewsBTC

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Coinografi ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Coinografi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Nokta Atışı Tahminleriyle Ünlenen Analistten Bitcoin, Ripple ve 3 Altcoin’e Yönelik Bomba Tahminler!

Published

on

Max Keiser sanal para alanında sürekli olarak yapmış olduğu doğru tahminler ile tanınır. Kripto para ile yakından ilgilenen ve tahminleri ile her zaman doğru çıkan Keiser, yeni tahmini ile yeniden gündeme geldi. Keiser’in tahminine göre Bitcoin oldukça fazla bir artış yaşayacak. Bu artış 100000$’dan daha fazla olacak ve Bitcoin yatırımcıları son zamanlarda gelirleri yükselecek. Diğer bir yandan Keiser TRON, Ripple, Cardano ve EOS ismindeki diğer sanal paralar ile de ilgili başka tahminler yaptı.

Max Keiser’in konuşmalarına göre Bitcoin sanal para alanında rakip tanımayacak. Toplamda 75 alt coin üzerine kurulan şirketlerin var olduğunu ve hepsinin kurtarma seçeneğini devreye sokacağını söyledi. Konuşmalarına şirketlerin başındaki kişileri eleştirerek devam etti. Karakterlerinin güçlü olmadığını ve ayakta duramayacaklarını ifade etti. Girişimlerin hepsinin FED’den kredi aldıklarını ve bu krediler ile kendilerini güçsüz bir konuma getirdiklerini ifade etti. Kurtarma kapsamındaki yeni ortaya çıkan paraların önemsiz olduğunu söyleyen kişilerin haksız olduğunu söyledi. Max Keiser’a göre günümüzdeki kripto firmaları, 2009 yılındaki bankalar ile aynı güzergahta ilerliyor.

Bitcoin Artacak, Ancak XRP Artık Değersiz Olacak!

Max Keiser özellikle Bitcoin yatırımcılarını tebrik etti ve 100000 dolara artacak olduğunu tekrarladı. Bu artış nedeni ile planlanan altcoinler tamamen değersiz bir hal alacak. Bu değersizlik 2021 yılının sonunda yok olma ile sonuçlanabilir. İlerleyen zaman içerisinde alt coin ile ilgilenen firmalar bile Bitcoin kullanmaya başlayacaklar. Bitcoin artık dünya çapında bir para olma haline gelirken, diğer birimlerin izleri artık tamamen silinecek. Artık geçerli olmayacak para birimlerinin içerisinde EOS’ta mevcut bir durumdadır. Ayrıca Ripple şirketine ait olan XRP para birimi de tamamen yok olacak. Bu nedenle kişilerin kendilerini bu zarardan kurtarmaları gerektiğini ifade etti.

Kişiler kendilerini zarardan kurtarmak için bir an önce alt coinlerden kurtulmalı ve Bitcoin hedefi ile ilerlemeliler. Ne kadar yüksek olursa olsun artışının daima devam edeceği söylendi. Bu artış diğer alt coinler için tamamen olumsuz sonuçlanacaktır.

Continue Reading

Gündem

“Bu Seviye XRP’nin Kaderini Belirleyecek!”: İşte Ripple’da Olanlar ve İzlenmesi Gereken Seviyeler

Published

on

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait dolar ile bu sıralarda en fazla miktardan işleme ulaştı. Bu işlem sırasındaki miktar ise 0,2118 dolar olarak belirtildi. Ünlü bir analiste göre XRP hala alt seviyelerde olan fiyatını koruyor. Fakat bu azalmalar sadece 0,1970 dolar olarak belirtiliyor.

Ripple, dolar ile karşılıklı olarak işleme girdi ve 0,2118 dolara kadar bu fiyata çıktı. Bu fiyatın ardından azalma yönünde bir grafik izlemeye başladı.

Ücret şu sıralarda 0,2000 dolar destek noktasını zorluyor ve saatlik belirtilenin çok üzerinde.

XRP ile USD arasındaki paritede 0,1950 dolar noktası görülür ise burada artmaya yönelik bir meyil bulunuyor.

Analistin görüşü parite içerisinde 0,1950 dolar eğer yüz saatlik kırılma zamanının üstüne olur ise ani bir dönüş olabilir.

Şu anda kripto parada bulunan miktar oldukça riskli bir miktar ve her an her şey olabilir. Bu nedenle takibi iyi yapılmalıdır.

Milyarlarca Doları Yöneten İsim İlk Kripto Alımını Bu Altcoin’le Yaptı ve “Zirveleri Görecek” Dedi!

Ripple Fiyatı Aylık Zirvesine Ulaştı! Peki Piyasada Neler Oldu?

0,2000 $ miktarının çevresindeki kısımların üstünde bir gün sonu yaptı Ripple. Bu gün sonu ile birlikte artık artış göstereceğinin de sinyalini vermiş oldu. XRP ise 0,2050 $ kırılma noktasını aştı ve işlemler yapıldı. Beklenen 100 saatlik ortalamaya göre daha fazla burada yer aldı. Bu ay için oluşan miktar ise 0,2118 dolardı ve bu miktar üzerinden işlemler gerçekleştirildi. Bu işlemler ile birlikte düzenlemeler konusunda ilerleme gerçekleşmiş oldu. Bu işlemlerin ardından 0,2050 ve 0,2040 dolar noktalarının alt seviyesinde bir kırılma gerçekleştirildi.

Ünlü Analist: Bu Seviyenin Altında Kapanış Büyük Düzeltmeyi Başlatabilir

Yükselme yönünde ilerleyen ilk destek noktası analistin görüşüne göre, 0,2020 dolar miktarına oldukça yakın duruyor. Ardından eklemeler yapan analist, ilk çok büyük artışın 0,2050 dolar miktarından uzakta olmayacağını söyledi. Yakın zaman içerisinde bu yükseliş 0,2120 ve 02150 dolar miktarlarına doğru artış gösterebilir.

Analistin fikrine göre azalma yönünde olan bir kırılma zamanında ise XRP 0,1950 $ miktarının alt noktasında gün sonlandırabilir. Bu kapanış ise ücretin azalma yönündeki meyilinin artık başlangıç noktası olabilir. Ayrıca analistin belirttiğine göre küçük olmayacak destek 0,1900 $ miktarına yakın bulunuyor. Bu miktarın altında yer alan ücretle ise 0,1820 $ miktarını takip ederek hızlı bir düşüş gerçekleştiriyor.

Teknik Göstergelerle Ripple Fiyatının Mevcut Görünümü

60 dakikalık MACD: XRP ve USD paritesi arasındaki için azalma kesimlerinde oldukça yavaş bir şekilde ilerleme gösteriyor.

60 dakikalık RSI: XRP ve USD paritesi içerisindeki bu seviye 50 miktarının çok az altında seyrediyor.

Öncelikli Destek Düzey Noktaları: 0,1940, 0,1970 ve 0,1950 $ miktarları bu noktalar arasında yerini alıyor.

Yüksek Direnç Miktarları: 0,2120, 0,2050 ve 0,2020 $ miktarları noktasında yerini alıyor.

Continue Reading

Finansal Teknoloji

Dünyaca Ünlü 2 Yatırım Uzmanının Tahminleri, “ Patlamak Üzereler”

Published

on

Robert Kiyosaki ve Peter Schiff’in Bitcoin, gümüş ve altın üzerinde yaptıkları açıklamalar ve tahminler.

Robert Kiyosaki’nin düşünce ve fikirlerine göre doların aksine altın, BTC ve gümüş gerçek paralardır. Robert Kiyosaki dünyaca ünlü “Zengin Baba ve Yoksul Baba” isimli kitabın da yazarıdır ayrıca. Bu kitapta aktif bir şekilde yatırımlar edinmek ve inşa etmek fikrinin neden oldukça yüksek maaşlı bir işten daha iyi olduğunu anlatır. Robert Kiyosaki bu kitabında evinizin şuan veya gelecek için hiçte aktif bir yatırım olmadığını iddia eder.

Robert Kiyosaki BTC’i övmek ve günümüzde var olan potansiyeline dikkat çekmek için bir takım yeni açıklamalarda bulundu. Robert Kiyosaki ABD’nin merkez bankası olan FED’in sürekli para basarak herkesi mahvetmesini engelleyecek şeyin altın, gümüş ve BTC olduğunu açıkladı. Robert Kiyosaki FED’in geçtiğimiz mart ayında başlattığı QE programının eleştirmenidir. Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşanmış olan ekonomik krizlerin ortasında FED’in bilançosunun üzerine trilyonlarca Amerikan doları değerinde yük eklendi.

Robert Kiyosaki Çin üzerinden başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını neticesinde başlatılan ama şuan etkisi azalma eğiliminde olan pandeminin sebep olduğu kilitlenmeyi reddettiği birçok açıklaması bulunmaktadır. FED’in sahte Amerikan doları basması üzerine Kiyosaki sosyal medya araçları ve Youtube kanalı üzerinden insanları hep altın, gümüş ve BTC almaları üzerinde teşvik ediyor.

PETER SCHİFF’İN AÇIKLAMALARINA GÖRE ALTIN FİYATLARI TIPKI 2009 YILINDA GERÇEKLEŞTİĞİ GİBİ PATLAMAK ÜZERE:

Robert Kiyosaki insanları altın, gümüş ve BTC almak üzere teşvik edip aynı zamanda hırsızları durdurmaya davet ediyor. Başka bir altın destekçisi ve ünlü bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff takipçilerini ve tüm ABD halkını altın almaya teşvik ediyor. Peter Schiff XAU fiyatının tıpkı 2009 senesinde yaşandığı gibi büyük bir patlamaya hazırlandığını söylüyor. Peter Schiff ayrıca bu altın sürecinin geçtiğimiz yıllarda ki 2009-2012 arasında ki süreye kıyasla daha uzun olacağını düşünüyor. Fakat gelgelelim ki bazı yatırımcı ve analist yorumcuların Peter Schiff’e pek katılmıyorlar. Onlara göre Bitcoin altına kıyasla oldukça daha iyi.

 

Continue Reading