Bitcoin Teknik Analizi

  • Bitcoin fiyatı sonunda bir yukarı yönlü hareketin başladığını işaret etmek için ters omuz baş omuz şeklinin boyun çizgisini kırdı.
  • Grafik paterni 1000 dolar civarında, dolayısıyla yükselişin artması için bir yer vardır, ancak bir geri çekilme gerçekleşebilir.

Teknik göstergeler karışık sinyaller gösterirken, duygu daha fazla bitcoin fiyat kazanımı lehine.

Bitcoin fiyatı, ters baş ve omuz deseninin boyun çizgisinden güçlü bir yükseliş gösterdi.

Bitcoin Teknik Analiz Sinyalleri

100 SMA, en az dirençli yolun yukarı tarafa olduğunu göstermek için daha uzun süreli 200 SMA’nın üstündeydi. Bu, geri çekilmenin çekilişten çekilme olasılığının daha yüksek olduğunu doğrulamaktadır.

Grafik paterni 5,800 $ ‘dan 6,800 $’ a yükseldi ve sonuç olarak yükseliş trendi aynı büyüklükte olabilir. Bu, bitcoin fiyatını 7,800 ABD dolarına çıkarmak için yeterli olabilir, bu nedenle ralliye katılmak için çok geç değil. Bununla birlikte, stokastik zaten aşırı alım koşullarını gösteriyor, bu yüzden burada bazı kârlılıklar olabilir.


Piyasa Faktörleri

Son dönemde elde edilen artış, hedge fonlarının piyasaya yatırım yapmak istediği bildirildikten sonra kurumsal yatırımcıların piyasaya dönüşüyle ilişkilendirilmektedir. Özellikle, BlackRock’un CEO’su olarak dünyanın en büyük varlık yöneticisinin kripto yatırımlarına bakmak için bir ekip kurdukları teyit edildi.

ABD doları da son seanslarda iyi bir koşuya sahip olmasına rağmen bitcoin’in gücünün hiçbirşeye benzemediğini kanıtlıyor. ABD’deki seansta risk iştahı azaldı ve yatırımcı güveni de bitcoin fiyat artışlarına katkıda bulundu.

Güney Kore’deki düzenleyici hareketler hakkındaki olumlu görüşler de kripto-para piyasasının meşruluğunu artırmak için övgüler alıyor. Geçtiğimiz haftalarda diğer kayda değer gelişmeler bildirilmiş olsa da, çoğu boğaların daha yakın zamanda reaksiyonlarında fiyatlandıkları görülmektedir.

Kaynak: NewsBTC

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Coinografi ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Coinografi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.