Connect with us

Bitcoin

BİTCOİN ÜZERİNDE KRİTİK HAFTA, DEĞERİ MİLYARLARCA DOLARI BULAN BAHİSLER SONA ERECEK VE BU DURUMDAN FİYATLAR NASIL ETKİLENECEK?

Published

on

Bitcoin üzerinde kritik hafta: Veri sağlayıcı olan Skew, bu hafta içerisinde Cuma günü yaklaşık olarak değeri 1 milyar doları buldu. Kavramsal olarak da değeri 115.000 BTC’ lik opsiyon sözleşmelerinin sona ereceği iddiasını ortaya koyuyor. O zaman bu gelişme sonrasında fiyat nasıl olacak, bu gelişme ne tarzda bir etki yaratacak?

SKEW; YAKLAŞIK 1 MİLYAR DOLARLIK DEĞERE SAHİP OLAN BİTCOİN OPSİYON SÖZLEŞMESİ BU HAFTA İÇİ, CUMA GÜNÜ BİTECEK!

Analitik veri sağlayıcı olarak bildiğimiz, Skew; Bitcoin yatırımcılarına ve de ayrıca trader’lara bu hafta içerisinde opsiyon söyleşmesi yapılacak. Yani 26 Haziran Cuma günü çokça sayıda Bitcoin Opsiyon sözleşmelerinin kapanacağını hatırlatıyor. Bitcoin’in üzerinden yapılması düşünülen vadeli işlemlerde, tarihi bu hafta içerisini gösteren Cuma günü sona erecek olan Opsiyonların yaklaşık olarak toplam tutarı 114.000’dir.

Burada bahsi geçen Bitcoin Opsiyon sözleşmelerinin kavramsal olarak değerleri yaklaşık olarak 1 milyar dolara eşittir. Piyasanın tanındık uzmanlarına göre, BTC’deki Opsiyonların açık bulunan pozisyonlarında ki kayda değer yükseliş meydana geldi. BTC’de bulunan kurumsal olan yatırımcıların kayda değer bir şekilde arttıracak.  Geçtiğimiz son zamanlar içerisinde, BTC opsiyonları ile alâkalı ve ilgili olan büyük borsalardan bir tanesi olan Deribit, Bitcoin opsiyonları üzerinde bir OI’nin yaklaşık değeri olarak 100.000 BTC’ye yükseldiğini de görüp, fark ettiler.

26 haziran Cuma gününü işaret eden Skew verileri, bu bahsi geçen kripto türevlerinin oldukça başarılı bir şekilde alınıp satıldığını ayrıca da bu alım satım işlemlerinde ki borsanın kümülatif verilerini içeriyor. Fakat maalesef ki Kraken’deki Bitcoin vadeli işlemleriyle ilgili olan veriler pekte iyi görünmemektedir.

Yayınlanmış olan son veriler, bahsi geçen bu platformda ki günlük bazda ki işlem hacminin 3 ayın en düşük seyreden seviyelerine kaydığı ortaya çıkmış oldu. Bu verilerin ışığında 14 Haziran tarihinde ki 13.041.947 tutarında ki dolara kıyasla şuan 12.926.117 dolara tekabül edip, oluşturuyor. BTC, sanal ortam para uzman ve analistleri, Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona ereceği olan 26 haziran Cuma gününün öncesi ve de sonrasında lider kripto paranın fiyatında kayda değer bir dalgalanma bekliyorlar.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Bitcoin Kullanıcıları Markadan Vazgeçmiyor!

Published

on

Kripto para ve finans dünyasında Bitcoin karşıtı çıkışları ile gündeme gelen Peter Schiff, BTC topluluğu tarafından yapılan anket sonrası tekrar gündeme gelmiş bulunuyor. Özellikle Kripto para piyasasında Bitcoin’i itibarsızlaştırmak için kampanyalardan söylemlere kadar aksi çıkışları ile bilinen Peter Schiff’in tekrar gündeme gelmesinin nedeni ise yeni bir karalama girişimi üzerine olan açıklamaları olarak ifade edildi.

Buna göre sosyal medyada Twitter hesabı üzerinden açtığı bir anket ile BTC/ABD doları yatırımcılarına, Bitcoin’in 10 bin doların altında kalması durumunda kullanıcıların ne kadar süre bekleyeceklerine ilişkin bir anket sorusu sordu. İlgili soruya ise BTC topluluğu çok sert bir cevap verdi.

“Ölene Kadar BTC Kullanacağız”

Peter Schiff’in trol girişimi üzerine yaptığı ankette Bitcoin kullanıcılarının cevabı ise çarpıcı olarak değerlendirildi. Piyasalarda Bitcoin’i sık sık karalayan Schiff’in sıkı bir altın takipçisi olduğu biliniyor. 14 Temmuz 2020 itibari ile açtığı anket geçtiğimiz gün sona erdi. BTC’yi doların altına düşmesi durumunda ne kadar tutacaklarını soran Schiff’in anketine 21 bin kişi oy kullandı. Ayrıca bu anket Bitcoin HODL edenler için şeklinde de bir notu ankete düşmüştü. Fakat HOD’lerin ise ilgili durumda bile ellerinde Bitcoin’i uzun süre tutacağı sonucu çıkıyor.

Ankette “This quiz is for Bitcoin HODLers. How much longer does the price of #Bitcoin have to stay below $10,000 before you will throw in the towel and sell?” olarak ne kadar süre BTC’yi ellerinde tutacaklarını soran Peter Schiff, kullanıcılara 1 yıl, 3 yıl, 10 ve üzeri yıllar ile mezara kadar seçeneklerini sunmuştu. Son seçenek olan mezara kadar yüzde 58 oranında en çok seçilen şık oldu.

Altın BTC’ye Göre Sönük Kalıyor

Özellikle Schiff’in provakatif söeylemlerde bulunmasının bu anket sonuçlarını çarpıtacağı da göz önünde bulunduruluyor. Schiff’in BTC’yi srekli kötülemesi kullanıcıların mezara kadar seçeneğini Scghiff’i trollemek amacıyla seçilmiş olması da muhtemel. Fakat piyasadaki eğilim göz önüne alındığında altının, kripto paraların ve dijitalizasyonun artmasına bağlı olarak giderek sönükleştiği ve kullanım alanının da azalmasına yol açtığı da uzmanlar tarafından ifade edilen etkiler arasında yer alıyor.

Nokta Atışı Tahminleriyle Ünlenen Analistten Bitcoin, Ripple ve 3 Altcoin’e Yönelik Bomba Tahminler! de ilginizi çekebilir.

Continue Reading

Altcoin

Milyarlarca Doları Yöneten İsim İlk Kripto Alımını Bu Altcoin’le Yaptı ve “Zirveleri Görecek” Dedi!

Published

on

Bitcoin

Goldman Sachs’ta üst mevkilerde eskiden görev almış olan bir kişi sanal paraya adım atmayı seçti. İlk tercih ettiği sanal para ise Ripple şirketine ait olan XRP olarak belirtildi. Bütün ana sanal para birimlerinin hepsi zirve noktaya ulaşmış durumdadır. Bitcoin de bu paralara öncülük etmiş ve zirvede yerini almıştır. Ancak XRP diğer paralar gibi yükseliş göstermemiş ve alıcılarını zarara uğratmıştır.

Sanal paralar arasında dördüncü sırada yer alanı ise, Ocak ayından itibaren %7 oranında bir azalma göstermiştir. Fonların yönetimi ile çalışmalarda bulunan bir kişi ise bu düşüşün bir şaşırtmaca olduğunu öne sürdü. XRP her an yükselmeye ve birden zirvede yerini almaya başlayacak. Bu yükseliş ile birlikte yatırımcılarının cebini güldürecek.

Ünlü Analiste Göre XRP Her An Yükselişe Geçebilir!

Oldukça fazla süren bir ticaret süresinin ardından bir boğa yarışı ile birlikte sanal para artacak gibi duruyor. Sanal para konusunda şuan zirvede yer alan Bitcoin artık yükselişinin üst noktalarında. 9500 dolara kadar çoğalan bu sanal para artık 9190 dolar miktarları arasında işlemlere alınıyor. Piyasa yerini almayı tercih eden XRP ise 0,20 doların hemen üstünde yer aldı. Artık son bir kırılma gerçekleşecek ve XRP’de boğalar artık açığa çıkacak.

Analistin görüşüne göre XRP ve BTX paritesi uzun bir aradan sonra yeniden hareketlenme yaşadı. 50 günlük sakinliğini durduran bu hareketlenme ile XRP artacağını gösteriyor. XRP’nin artık bir yarış içerisine gireceği dillendirilse bile hedefinden oldukça uzak bir konumda yer alıyor. 2018 yılının başında 3,40 dolar hedef belirlenmişti ancak şuan bu rakama yakın dahi değil. Fakat sanal parada her an her şeyin olma ihtimali mevcuttur. Will Meade yaptığı yatırım ile bu yükselişin olacağına inancını koruyor.

Tether’den Milyonlarca Dolar Tutan Ethereum Adreslerine Bloke!

Riskten Korunma Yöneticiliğinde Görev Alan Kişi Tercihini Ripple’dan Yana Kullandı. Her An Artacak!

Eski yöneticilerden olan Will Meade, kendisini takip eden kişiler ile yaptığı sanal para yatırımını paylaştı. Bu paylaşım esnasında ilk kez sanal para aldığını ifade ederek tercihini XRP’den kullandığını söyledi. Aynı zamanda eski yöneticilerden olan Will Meade, sanal para hakkında uzman bir görüşü olmadığını da ifade etti. Fakat Meade’in görüşüne göre zirvedeki sanal paralar oldukça büyük bir artışta olacak. Bu artış altlarda bulunan XRP’yi de etkisiz bırakmayacak. Ona göre yükselişe geçen bir para, diğerlerinin de artmasına neden olacak. Bütün yatırımcı kişiler XRP’de olacak artışa güvenini koruyor.

Continue Reading

Bitcoin

KAZANDIĞIMIZ BİTCOİNLER BİR BAŞKASI TARAFINDAN ELE Mİ GEÇİRİLİYOR?

Published

on

Bitcoin, belli bir merkezde güvenlik önlemleriyle kurulan sanal para anlamına geliyor. Alıcı ile satıcının arasında belirlenen fiyatlar dahilinde ya kazanıyorlar ya da kaybediyorlar. Eğer fiyatlar hemen hemen her zaman birbirlerine yakın durumda ise kendine belli bir alan oluşturuyor. Kişiye özel sistemler kurularak şifreler veriliyor. Ayrıca şifre özelliğinden dolayı cihazlar arasında bağlantı kurabiliyor. Sanal para kullanmak bir tercih meselesidir. Kullanmak isteyen kişiler şunu da bilmelidirler ki her zamanlar kazanmaları mümkün değildir. Bunu oranlar ve kişilerin verdiği değerler belirler. Bu yüzden bir gün kazanıyorlarsa bu diğer gün de kazanacakları anlamına gelmez. Ertesi gün kaybedebilirler. Bir sonraki gün tekrar kazanabilirler.

Bitcoin Dolandırıcıları

Birçok sistem üyeleri doğru ve güvenilir bir şekilde kazansınlar diye onlara güven verip vadettiklerini eksiksiz yerine getiriyor. Ama kötü amaçlı kurulan yapılar kullanıcıların sanal paralarını kendi hesaplarına aktarabiliyorlar. O yüzden sanal para kullanan kişilerin aslında biraz da uyanık olmaları gerekiyor.

Sanal Para Hakkında Düşüncelerimiz

Gerçek anlamda kurulan sistemlerde kendi kazandığınız paranın sadece siz sahibi oluyorsunuz ve paranızı sadece siz yönetebiliyorsunuz. Lakin yaptığınız her hareket size her zaman kazanç getirmiyor. Yanlış verdiğiniz bir karardan ötürü paranızı kaybedebilirsiniz. Siz paranızı yönetebiliyorsunuz lakin bu da kendinizi bütün dış etkenlere karşı korumanız gerektiği anlamına geliyor. Mesela herhangi bir saldırıyla karşı karşıya gelir de paranızı kaybederseniz, çözümünü sadece siz bulabilirsiniz. Buna hiçbir şirket yardım edemez. Bu duruma hiç düşmemek için şifrenizi hiç kimse ile paylaşmayın ve cihazınıza bilmediğiniz hiçbir uygulamayı indirmeyin.

Dolandırıcıların Politikaları Nelerdir?

Ponzi Şemaları

Aslında birçok sanal para dolandırıcıları bu sistemi kullanarak hırsızlık yapıyorlar. Burada ilk yapılan şey kullanıcıların gözlerini boyamaktır. Çoğu zaman eski üyeler yeni müşteri getirirler, yeni üyeler ise kendilerini başka bir dünyada buldukları için hırsızlığa uğradıklarını bile anlamazlar.

Küçük bir para ile giriş sağladığınızda otomatik olarak karşınıza en fazla kazanılan tablolar geliyor. Kullanıcı bu tabloya yüksek duygularla inanarak katıldığında bazıları az miktarda paralar kazanıyorken çoğu kişi ise parasını kaybediyor ve üstelik dolandırıldıklarının farkında bile değiller. Bundan ötürü bu sistemden ne kadar uzak durursanız sizin için o kadar iyi olur.

Bulut Madencilik

Bu sistem de yine çok bilindik bir sahte sistemdir. Madenle ilgili hiçbir ürüne sahip değilken sanki varmış gibi kullanıcılara sunuluyor. Yüksek gelir tabloları verilerek kullanıcıların dikkati çekilmeye çalışılıyor. Buna inanan ve katılan kullanıcılar birçok madenci ürünü ve yerleri kazanıyor. Lakin aslında ortada kazanılan hiçbir şey olmadığı için yapı çöküyor. Üyelerin aslından sahtesini ayırt etmesi gerekiyor. Aksi takdirde paralarının hepsini kaybedebilirler.

Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Bütün kullanıcılar sanal paralarını güvenli bir şekilde saklamak ve istedikleri zaman da harcamak isterler. Sahtekar insanlar da kullanıcıların bu isteklerinden yola çıkarak onlara sistemlerinden paralarını iyi bir şekilde saklayacaklarını söyleyip bir anda paralarla beraber ortadan kayboluyorlar. Eğer böyle bir şey kullanmak istiyorsanız çok kapsamlı bir şekilde araştırma yapmanız gerekiyor.

Phising

En basit yöntem budur. Örneğin kişi bir oyun oynuyor ve oyun esnasında ekrana reklam geliyor. Sonra bu reklama girip siteye giriş sağlıyor. Lakin giriş sağladığı site gerçek sitenin birebir kopyası durumunda. Bu yüzden gerçek sitede paraları var ise onlar sahte siteye aktarılıyor. Bu sayede aslında kullanıcı dolandırılıyor.

RİPPLE NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Burada amaç, bütün para birimlerinde daha rahat geçiş sağlamaktır. Eski sistemlerin kalıplarını kıran gösterişli ve etkili bir sistem olmayı başarmıştır.

XRP Nedir ve Ne İşe Yarar?

Ripple’nin daha rahat işlev görmesi için ona kolaylık sağlayan bir araçtır.

Ripple ve Bitcoin’in Benzerlikleri Var Mıdır?

İkisi de paranın sanal yolla yönetilmesi ile ilgilendiği için benzerlikleri vardır diyebiliriz. İkisinde de üçüncü bir şahsa gerek duyulmaz. Ve üstelik kendilerini yani kullanıcıların paralarını korumaya alırlar, kimse onlara hırsızlık yapamaz.

Farklılıkları Nelerdir?

RİPPLE                                     BİTCOİN

 • Herkese açık – Özel şirket
 • İşlem hızı zorluğa – 3 ya da 5 saniye

göre 1 saat

 • 40 ABD doları – 0,004 ABD doları
 • Saniyede işlem – 1.500

sayısı 10

 • Enerji maliyeti                     – Yok denecek kadar az

250 kwh

 • Maksimum token – 100 milyar

Sayısı 21 milyon

Kripto Para Çeşitleri Nelerdir?

 • Bitcoin Amerikan Doları
 • Ethereum Amerikan Doları
 • Bitcoin Cash Amerikan Doları
 • Litecoin Amerikan Doları
 • EOS Amerikan Doları
 • Algorand Amerikan Doları
 • Cosmos Amerikan Doları
 • Basic Attention Token Amerikan Doları
 • Bitcoin Diamond Bitcoin
 • Bitcoin Gold Bitcoin
 • Bittorrent Amerikan Doları
 • Dash Bitcoin
 • Decred Bitcoin
 • Holo Amerikan Doları
 • Icon Amerikan Doları
 • IOS Token Bitcoin
 • IOTA Amerikan Doları
 • Komodo Bitcoin
 • Lisk Bitcoin
 • Nano Amerikan Doları
 • NEO Amerikan Doları
 • Tron Amerikan Doları
 • USD Coin Amerikan Doları
 • Monero Bitcoin

Yazmış olduğumuz bu yazımızda bitcoinin ne olduğuna, dolandırılmamak için ne yapılması gerektiğine ve diğer sanal paralara değindik. İyi günlerde okumanız dileğiyle…

Continue Reading