BİTHUMB GLOBAL, EXCHANGE EKOSİSTEMİ İÇİN YEREL SİMGESİNİ BAŞLATTI

Bithumb Global, borsanın özel blok zinciri olan Bithumb Chain için yerel bir jeton başlattı.

Şirket, Salı günü yaptığı açıklamada, “BT” koduyla başlatılan Bithumb Coin ekosistem için bir değişim aracı olarak çalışacağını söyledi. Bithumb Zinciri’nin 2020’nin ilk çeyreğinde bir zaman başlaması bekleniyor.

Bir mekanik taraftan, değişim 300 milyon Bithumb Madeni Para’nın sert bir kapağını süsleyecektir. Borsadaki gelirin yarısı, zaman içinde BT’nin belirteç arzının yüzde 50’sini (Binance Chain’in Binance Coin’ine (BNB) benzer şekilde) yakmak için kullanılacak ve son 150 milyon jeton arzını sağlayacak. İlk belirteç dağıtımı, borsadaki teşvikler ile zincir gelişimi arasında bölünecektir.

Bithumb, borsanın madalyonu taşıma ücretleri, Bithumb Chain kullanma hakları ve gelecekteki ödeme mekanizmaları için kullanacağını söyledi. Bu ayın başlarında, borsa, Bithumb Chain’i omurga olarak kullanan, merkezi olmayan finans uygulamaları ya da merkezi olmayan borsa (DEX) protokolleri geliştirme konusundaki “Hizmet Olarak Borsa” özelliğini açıkladı.

Bithumb, belirteçlerinin Bithumb Chain için yatırım kararları gibi zincir yönetişimde oy kullanabileceğini söylüyor.

Coinmarketcap‘a göre, Güney Kore’nin en büyük borsalarından biri olan Bithumb Korea’ın bir parçası olan Bithumb Global, günlük ortalama işlem hacmi yaklaşık 700 milyon dolar olan Singapur’da faaliyet gösteriyor.