Bitmain Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Blockchain için özelleştirilebilir bir kurumsal çözüm platformu olan NULS, Pekin’deki son ana açılış konferansında, Bitcoin madencilik devi Bitmain’den bir yatırım aldığını duyurdu.

NULS,  blockchain çözümleri kurmak isteyen kurumsal müşterileri hedef alan modüler bir blockchain platformudur. Açık kaynak projesi olarak 2017 yılında kurulan yazılım geliştiricilerin farklı blockchain modülleri olan özelleştirilmiş alt yapılara sahip olmalarını sağlar.

Bu, işletmelerin özel blockchain kullanımı ile karşılaştıkları geliştirme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca işletmelerine özgü blockchain teknoloji çözümlerini kullanmaya çalışırken karşılaşabilecekleri teknik karmaşıklıkları azaltır.

Twitter’da NULS tarafından paylaşılan bilgilere göre, Bitmain’in yatırımının çapraz zincir teknolojisindeki gelecekteki gelişmelere yardımcı olması bekleniyor. Bu, NULS’ın değer önerisinin, çapraz zincir mutabakatı sağlama vaadi ile altı çizilen önemli bir yönüdür.

Bitmain’in NULS’teki yatırımının büyüklüğü açıklanmamış olsa da, iki şirketin katılımı daha samimi bir şey olarak açıklandı. Artık stratejik bir ortaklığa sahipler ve çapraz zincir geliştirme konusunda işbirliği yapmaları bekleniyor.

Bu, sadece dokuz aydır süren NULS için önemli bir dönüm noktasıdır. Bitmain, blockchain arenada çok görünür bir isim ile madencilik alanında büyük bir oyuncu. Geçtiğimiz günlerde 2017 yılında 3 milyar ABD Doları’nın üzerinde karla 12 milyar ABD Doları değerindeydi.

Bu, sadece sermayenin ötesine geçen, araştırma ve geliştirmede becerilere uzanan derin bir kaynak havuzunu gösterir. Oldukça yeni bir isim ve önemli ölçüde daha düşük bir sermayeleştirme (NULS token için 104 milyon dolar) ile NULS, bu ortaklıktan çok yararlanıyor.

Her ne kadar Bitmain’in kendi yararına olan potansiyelinin ötesinde, bu ortaklığa gireceği görülse de, bunun bir blockchain kıyafeti için ilk yatırımı olmadığını belirtmek gerekir. Şirket aynı zamanda Blockchair analitik bir arama motoru olan Blockchain’ın ağırlığını da attı.