Bitpay, Checkout Satış Noktası Uygulamasına Bitcoin Cash Desteği Ekledi

Bitcoin nakit, Bitpay’den gelen en son örnekle kullanıcılar ve servis sağlayıcılar arasında daha fazla destek toplamaya devam ediyor. Hizmet artık satıcıların Pos uygulaması aracılığıyla BCH ödemelerini kabul etmesine olanak tanıyor. Bu sayede perakendecilerin kazançlarını kripto para biriminde tutmaları bekleniyor.  

            Bitpay BCH Ödeme

Atlanta, Georgia merkezli dijital varlık servis sağlayıcısı Bitpay, son zamanlarda Bitcoin cash (BCH) desteği eklemek için Checkout satış noktası (Pos) mobil uygulamasını güncelledi. Bu, müşterilerinden ödeme yapmak için Bitpay kullanan perakende mağazalarının artık bir telefon veya tablet kullanarak yerinde BCH ödeme kodları oluşturabileceği anlamına gelir.

Ödeme, satıcıların kripto para ödemelerini doğrudan bir mobil cihazda kabul etmesine olanak tanır ve siparişler 150’den fazla para biriminde fiyatlandırılabilir. Çok çalışanlı ödeme, isteğe bağlı ekran devrilme, basit uç bildirimi ve başka bir satış noktası sisteminden girilen sipariş kimliklerinin eşleştirilmesi de dahil olmak üzere hizmet işletmeleri için tasarlanmış özellikler sunar.

BTC’yi uzun yıllardır destekledikten sonra, şirket yakın zamanda BCH desteğini genişletiyor. Geçtiğimiz ayın başında, BCH transferlerinin firmanın Visa kartı fatura yüklerine uygulanabileceğini açıkladı .