Connect with us

Rehber

Bittirex İncelemesi

Yayınlama

on

ABD’nin Seattle kentinde bulunan Bittirex, İnternet’in en büyük kripto para borsalarından biridir ve ticaret hacmine dayalı olarak dünyanın ilk 3 borsasında yerini almaktadır. Bittrex, 2014’ten beri faaliyet gösteriyor ve şu anda 300 milyon dolar olan olan 24 saatlik işlem hacimlerini yaşıyor.

Bittrex yeni nesil kripto para  ticaret platformu olarak görür ve en hızlı ve en güvenli ticaret servisini sunar.

Bittrex’i kim kurdu?

Bittrex, Amazon ve Blackberry’de bir güvenlik mühendisi olarak çalışmış olan Bill Shihara tarafından kuruldu.

Shihara, borsalarda ve kullanıcılarda yaşanan güvenlik ihlalleri ve konularında motive olmuş ve çok daha güvenilir bir hizmet sunmak istiyor. Bittrex, Microsoft, Amazon, Qualys ve BlackBerry gibi şirketlerin 50 yıllık güvenlik ve geliştirme tecrübelerini birleştiren yıldız ekibinden oluşur.

Bittrex İçin Önemli Noktalar

  • Güvenli bir platform – Bittrex’in arkasındaki ekip, güvenli bir platform sağlamayı ve mevcut en güvenilir güvenlik teknolojilerini kullanmayı amaçlıyor. Bunların arasında, fonların% 80-90’ının çevrimdışı saklandığı ve güvende tutulmasını sağlayan esnek, çok aşamalı bir cüzdan stratejisi kullanılıyor. Buna ek olarak, tüm para çekme işlemleri ve API kullanımı için iki faktörlü kimlik doğrulaması gereklidir.
  • Özel kurulmuş ticaret motoru – Bittrex platformu elastik hesaplama ile ölçeklendirilebilir olarak tasarlanmıştır ve bu sayede, yatırım emirleriniz  anlık olarak işleme konulur. Bu sayede alım ve satım işlemlerinde gecikmeyi ortadan kaldırmayı amaçlar
  • Hızlı deposit ve withdrawal– Sistem otomatikleştirilmiş bir izleme platformu aracılığıyla işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasına izin verecek şekilde ayarlanmıştır. Bu, daha hızlı işlemler yapılmasını sağlar ve aynı zamanda kullanıcıların bakiyelerine  ve cüzdan bilgilerine daha hızlı ulaşmalarına izin verir. Bittrex’te, önemli bilgiler her zaman güncel tutulmaktadır.
  • Müşteri Desteği – Dünyanın en büyük kripto para borsası arasında yer alan siteler genellikle çok sayıda destek talabi ile karşı karşıyadır. Bu kaynakların üzerinde bir baskı oluşturabilir; Bununla birlikte, Bittrex genellikle iletişimi iyi yönetir ve sosyal medya çok aktif olmanın yanı sıra özel bir destek sayfası da bulunuyor.
  • Erişilebilirlik – Bittrex, yüksek işlem hacmine ek olarak çok sayıda kripto para birimine hızlı erişim sağlar. Site, yüzlerce kripto para birimini listeler ve müşteriler, doğrulanmamış bir hesapla günde 1 BTC eşdeğerinde kolayca ticaret yapabilir. İki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirilmiş olması koşuluyla, günde 2 BTC’ye kadar temel bir hesapla işlem yapılabilir.
  • Standart Ticaret Ücretleri – Bittrex ticaret ücretleri tüm işlemlerde% 0.25’dir.

Bittrex’te Neler Yapabilirsiniz?

Sitenin en güçlü yönlerinden biri kripto para listelerinin çeşitliliğinin olmasıdır.

Bittrex şu anda yüzlerce kripto parayı listeliyor ve şuande  kullanıcılara 450’den fazla altcoin alım satımı sunuyor ve her geçen gün bu sayı yükseliyor.

Bittrex, Bitcoin ve Ethereum aracılığıyla ticaret için iyi seçenekler sunmaktadır  ,aynı zamanda USD, EUR, GBT üzerinden işlem yapma olanağı tanıyor.

Kullanıcılar banka havalesi aracılığıyla Bitcoin, Ethereum veya USDT’yi satın alabilirler. Bu işlemi gerçekleştırebilmek  için en az $ 10.000 değerinde bir satın alma tutarı ile birlikte bir “gelişmiş doğrulanmış” hesap gereklidir.

Para Çekme Sınırları ve Hesap Doğrulaması

Bittrex ekibi,  ABD hükümet organlarının öngördüğü tüm kanun ve yönetmelikleri yerine getirme konusundaki taahhütlerini beyan ettiler ve çekimler yapmak için hesapların doğrulanması gerekiyor.

Bittrex, Kara Para Aklamayı Önleme (YGD) ve Know Your Customer (KYC) programının bir parçası olarak bu gereksinimi karşılar. Temel hesap doğrulama, müşterilerin günlük 3 BTC eşdeğerine kadar çekme olanağı tanır.

Şu anda, iki tür hesap vardır.

  • Kullanıcıların adlarını, adreslerini ve doğum tarihlerini bildirmesini gerektiren temel hesaplar. Bu ayrıntılar kamuya açık kayıtlarla doğrulanır, ancak bu işlem başarısız olursa müşterilerin daha gelişmiş bir doğrulamaya geçmeleri gerekecektir. İki faktörlü doğrulamanın etkinleştirilmesiyle, temel hesaplar günde en fazla 3 BTC tutarında dijital para birimi eşdeğerini çekebilir.
  • Geliştirilmiş hesaplar, kullanıcıların kimlik bilgileri ile öz çekim yaparak   göndermelerini gerektirir. Bunlar, kimliklerin meşru olduğunu ve yüzlerin eşleştiğini belirlemek için çeşitli yöntemler kullanan Jumio hizmet sağlayıcısı tarafından doğrulanır. Geliştirilmiş hesaplar, iki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirilmişse günlük 100 BTC’ye kadar çekim yapabilir.

Bittrex’te Nasıl Kayıt Olunur?

Bittrex.com adresini ziyaret edin ve “LOGIN” a tıklayın ve ardından e-posta adresiniz ve şifrenizle Kaydolun.

Bittrex tarafından gönderilen e-postadaki bağlantıyı tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın; bu, oturum açmanızı sağlar.

Basit bir ticaret için üzerinde durulması gereken en önemli bölüm alım satım listesidir. Burada, diğer kullanıcılar tarafından yapılmış  olan tüm satın alma ve satma işlemlerini görebilirsiniz.

İstediğiniz fiyatı ve birim için emir verebilirsiniz. Fiyatları önemli ölçüde aşan herhangi bir emir yerine getirilemeyebilir.

Siparişinizi vermeden önce onaylamanız istenecektir. Bu noktada siparişleri iptal etme seçeneği mevcut.

Hadi hemen buraya tıklayarak Binance için öğrenmeniz gereken detaylara bakın.

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rehber

Pump ve Dump Kavramları Nedir?

Yayınlama

on

Coinografi.com – Pump şişirmek anlamına, Dump ise boşaltmak anlamına gelmektedir. Kripto para borsasında ki kullanımı ise biraz farklıdır. Pump ve Dump kavramları kripto para piyasasında sıklıkla geçen ve borsaları manipüle etmek için bir araya gelen kişilerden oluşan gruplardır. Bu gruplar küçük yatırımcıyı veya tecrübesiz yatırımcıyı kandırmak için bir veya grubun büyüklüğüne göre birkaç altcoini seçerek yüklü miktarlarda alımlar yaparlar.

Bu alımlardan sonra fiyatlar yukarıya doğru gittiği için küçük yatırımcı veya tecrübesiz yatırımcılar bu yükselişlerin gerçek olduğunu düşünerek bu coinlere yatırım yapmaktadır fakat bu yükseliş gerçek değildir. Bu kişiler 100 TL’den toplu olarak aldıkları coinleri 150 TL gibi bir rakamdan hızlı satış emirleri verdikleri için kazancı elde edip çıkarlar.

Bu gruplar genellikle ücretlidir ve genellikle kazancı grup kurucuları kazanmaktadır çünkü bu kişiler yukarıdan satış emirlerini herkesten önce verirler.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Rehber

BEAM (BEAM) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yayınlama

on

Coinografi.com – BEAM, Mimblewimble Blockchain’i üzerinde çalışan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Gelişmiş gizlilik, ölçeklenebilirlik ve azaltılmış blok zinciri boyutuna odaklanan Mimblewimble protokolü kapsamında başlatılan ilk kripto paradır.

BEAM, Grin’le birlikte Mimblewimble protokolü üzerinde çalışır. Beam, C ++ ile kodlanmış ve Equihash 150/5 sistemini kullanır. Şu anda, Beam ASICS madenciliğe karşı dayanıklıdır. Ancak, gelecekte, geliştiriciler küçük ölçekli madenciler için ASICS madenciliğine izin verecek şekilde ayarlanmıştır.

Mimble Wimble Nedir? Mimble Wimble Teknolojisi Ne İşe Yarıyor?

Beam ve Grin bazı benzerliklere sahiptir ancak kullanıcı bakış açısına göre farklılık gösterir. Grin, IP, dosya ve adrese dayalı ödemelere izin verirken diğer taraftan Beam, cüzdanların birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olan geçici kimlikleri dağıtır. Dahası, Beam kalıcı kimlik oluşturma yeteneğine sahiptir, çünkü düzenli kimlikler bir cüzdanla olan her bağlantıdan sonra değişir. Bu model işlemlerin gizliliğini arttırır.

Beam (BEAM) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Beam Madenciliği’ne başlamadan önce, güncellenmiş bir GPU’ya ihtiyacınız olacak. Ek olarak, madencilik yazılımının virüs olarak işaretlenmeye eğilimli olduğunu unutmayın. Bu nedenle, oyun bilgisayarınıza güncellenmiş bir virüsten koruma yazılımı yüklemek ve madencilik yazılımını virüsten koruma taramasını kapatmak bu nedenle önemli.

Beam (BEAM) Cüzdan Kurulumu

Mimblewimble protokolündeki kripto paralar, tasarım açısından normal kripto para birimlerinden farklıdır. Bu protokolle, kripto para birimleri gönderirken ve alırken tüm cüzdanlar birbirleriyle iletişim kurduğundan adresimiz yok. Bu nedenle madencilik sürecine girmeden önce bir cüzdan kurma sürecini anlamak çok önemlidir.

BEAM ağı için, cüzdan bağlantısını etkinleştiren kimlik numaralarımız var. Bu adresler kalıcı olmadığından, gizliliği arttırmak için bir kimlik oluşturmamız ve hiçbir zaman sona ermemesi için ayarlamamız gerekiyor.

Beam coin, yerleşik madencilerle birlikte verilen Windows, Mac ve Linux cüzdanlarla uyumlu. Ek olarak, kendi madencilik yazılımları, CLI ve GUI versiyonları var. Bu derste, CPU madencisi olan Windows GUI’ye odaklanacağız. Yazılım indirildikten sonra, yeni bir cüzdan oluşturmak için yükleyin. Özel anahtar görevi gören kurtarma kelimelerine erişebileceksiniz. Tercih ettiğiniz seçeneği seçmeniz istenecek ve kendi node’unuzu kullanmanız önerilir.

BEAM cüzdanı işlemleri doğrulamaz. Sonuç olarak, tüm Blockchain bilgisayarda tutulmaz. Kısacası, cüzdan küçüktür ve kullanılması için bir node bağlantısına sahip olmalıdır. Beam node’ları, tüm blockchain’i indirir, doğrular ve günceller. Masaüstü cüzdanında, onu tam node olarak etkinleştirme seçeneğiniz vardır.

Ayrıca, bir Beam cüzdan veritabanı, işlem geçmişine benzer şekilde kendi meta verilerini tutar. Bu verileri almak için bir cüzdan şifresi gerekir. Şifreler yalnızca işlem geçmişini ve Beam Wallet ile ilgili diğer detayları görüntülemek istediğinizde gereklidir.

Parola kaybolduğunda, artık meta verilere sonsuza dek erişemeyeceğinizi unutmayın. Bununla birlikte, Beam cüzdanındaki herhangi bir fon, basit bir şekilde yeni bir cüzdan ayarlayarak ve orijinal cüzdanda kullanılan kurtarma kelimelerini tekrar girerek geri kazanılabilir.

Güvenli tarafta olmak için, her zaman şifrelerin birkaç kopyasını kaydedin ve işlem geçmişinizi yedekleyin.

Masaüstü cüzdanını kurduktan sonra, gösterge senkronizasyonu sona erdiğinde gösterge tablosuna hemen erişilebilir. Gösterge tablosunun altında ödeme işlem listemiz var. Aynı zamanda sağdaki sarmal dengesini de gösterir. Sol taraf, devam eden ödemeleri gösterir.

BEAM cüzdanı ayar sayfası ayrıca cüzdanla ilgili bilgileri görüntülemenizi sağlar. Bilgiler değiştirilebilir. Aynı ayar sayfasında, CPU’da madencilik konularını başlatabilirsiniz. Bir adres oluşturulur ve varsayılan olarak 24 saat içinde sona erer. Madencilik için süresi dolmayacak başka bir adres bulmanız gerekiyor.

Kalıcı bir adres oluşturmak, cüzdanın ana sekmesinden al sekmesine tıklamanızı gerektirir. Adresi oluşturduktan sonra, son kullanma tarihini asla sona ermeyecek şekilde ayarlayın ve sonra kapatın. Bir sonraki adım adresin ana cüzdan sekmesinden onaylanmasını gerektirir.

İşlemlerin gönderilmesinde bu prosedürün tekrarlanamayacağına dikkat etmek önemlidir, çünkü normal işleme benzer. Ancak, Beam Wallet, kripto para birimleri gönderme konusunda bir öğretici ile birlikte gelir.

BEAM için farklı maden havuzları mevcuttur, ancak tercih edilenler https://beam.leafpool.com/ dir. Bu havuz %0,5 gibi düşük ücretler çekiyor. Diğer Beam maden havuzları f2pool.com, beepool.org ve sparkpool.com’dur.

Beam (BEAM) Nedir? Beam (BEAM) Nereden Satın Alınır?

Beam CPU madenciliği için, resmi Beam cüzdanı kusursuz çalışmalıdır. Ancak, GPU madenciliği gibi karlı değil. BEAM Cüzdanı masaüstüne kurulduğunda, ayarlar bölümüne gidin ve “Run Local Node”u seçin ve minning node sayısını 0’dan büyük herhangi bir rakama ayarlayın. CPU’nuzda daha fazla zorlama seçtiğinizi unutmayın.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Altcoin

Coin ve Token Arasında ki Farklar Nelerdir?

Yayınlama

on

Coinografi.com – Kripto para ile ilgili haberlerimizi okurken mutlaka coin veya token kelimelerini sıklıkla duymuşsunuzdur. Bu iki terim benzer terimler gözükse de aralarında büyük farklar vardır.

Kripto para terimi, Bitcoin ile başlasa da şuanda birçok alternatif coin yani altcoin bulunmaktadır. Ethereum, Litecoin, XRP, Dogecoin ve diğer coinler altcoin terimine örnektir. Bu coinlerin her biri aynı Bitcoin teknolojisi gibi blok zincirine sahiptir ve bağımsız olarak çalışmaktadır. Bu altcoinlerin neredeyse hepsi Bitcoin’in fork yani çatallaşması sonucu oluşsa da günümüzde bazılarının yazılımı ve kod yapısı Bitcoin’den çok farklıdır.

Örneğin; Ethereum, Ripple ve Monero gibi coinler fork ile oluşmamış, tamamen farklı bir yazılıma sahip coinlerdir.

Token terimi ise program veya varlık türünü temsil etmektedir. Kavramı açarsak, projenin gelişimini finanse etmek için piyasaya sürülen varlıklardır. Bugün bir coin üretip onun reklamını yapmak, yazılımını desteklemek oldukça maliyetlidir. Coin sahibi şirketler token adı verilen varlıkları piyasaya sürerek yatırımcı toplamaktadır.

Aralarında ki en büyük fark ise coinler bağımsız olsa da tokenlar bağımlı varlıklardır.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et