BOBBY LEE: BİTCOİN, 2028’DE ALTIN’IN PAZARINI KAPATACAK

Birkaç yıl önceki en popüler Bitcoin borsalarından birinin eski CEO’su Bobby Lee, Bitcoin’in 10 yıldan daha az bir süre içinde altın solmasını beklediğini söylediği bir röportajda söyledi. Ayrıca, Çin’den gelen alana olan ilginin yanı sıra Facebook’un Libra’sı ile ilgili düşüncelerini de paylaştı.

Bitcoin 10 Yılda Altın Aldı

Yeni bir röportajda, Bitcoin değişim borsası BTCC’nin eski CEO’su Bobby Lee, kripto para birimi alanındaki en acil konular üzerine düşüncelerini paylaştı.

Tartışmanın ana konularından biri Bitcoin ve Gold arasındaki karşılaştırma oldu. Lee, büyük bir altın hayranı olduğunu söyledi, ancak yine de altının bu seviyede kalması koşuluyla Bitcoin’in toplam piyasa kapitalizasyonu açısından üstesinden geleceğini düşünüyor.

Şifrelenmiş gazete göre, tahmini fiziki altın 180.000 ton civarındadır ve mevcut fiyatlarla kapitalizasyonu 9 trilyon dolara çıkarmaktadır. Mevcut piyasa değeri yaklaşık 150 milyar dolar olan Bitcoin’in bununla eşleşmesinin nasıl zorlu bir görev olabileceğini çabucak görebiliyor.

Bununla birlikte, Lee, bitcoin’in dijital kıtlığına önem veriyor ve önümüzdeki dokuz yıl içinde yaklaşmakta olan üç yarıya da değiniyor. Bu olaylar toplam Bitcoin arzını yarı yarıya azaltıyor ve uzmana göre fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olabilir. 2028 yılına kadar gerçekleşeceklerdi, bir sonrakinin köşeyi döndüğü, Mayıs 2020’de gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Bununla birlikte, Lee’nin prognozunun gerçekleşmesi için, mevcut tirajı göz önüne alındığında, tek bir bitcoinin sadece 500.000 dolar kadar utangaç olması gerektiği belirtilmelidir.

 

BUNUNLA İLGİLİ HABERLER İÇİN:

ÇİN BLOCKCHAİN ÜZERİNE 2 MİLYAR DOLAR YATIRIM YAPACAK

ÇİN BİTCOİN YASAĞINI KALDIRDI!