Boğa Sezonu Yaklaşıyor: Bitcoin mi Almak Mı Daha Karlı Altcoinler Mi?

Dışarıda ayı sezonu rüzgarları esiyor. Eğilimler genellikle aşağı doğru, ancak işaretler yakında yukarı doğru bir harekete işaret ediyor. Acaba şimdi satın almak için harika bir zaman olabilir mi?  Ama ne almak için?

2017’nin kazanım modellerini takip ettiyseniz, paranıza nereye yatırım yapacağınız konusunda bir sorun olmadığını düşünebilirsiniz. Altcoinler, yatırım getirisi açısından Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi ve bazı altcoinler %90’ını kaybettiler, daha fazla düşmeyecekleri varsayımı piyasada hakim. Bitcoin’in ortalama %70’lik düzeltmesi,  tekrar düşebileceğini gösteriyor. Ancak dikkate alınması gereken başka faktörler vardır.

Bir önceki “yükselişlere” bakarsak, şimdi tamamen değersiz olan popüler birçok altcoin var. Altcoinlere takılmanız akıllıca bir şey gibi görünebilir, ancak gelecek sene bile var olacağının garantisi yoktur. Favori alt kodunuz %90 oranında düzeltilmiş olabilir ve bunun satın alma için harika bir zaman olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, tahmin edilen bir yükseliş trendinin açık bir kanıtı olmadıkça, altcoinlerin daha da düşebileceği, hatta tümüyle sıfıra düşebileceği.

Yükselişlerin takrar kapıyı çaalması için gerekli bir diğer şey kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi. Blockchain teknolojisi bazı gerçek yaşam uygulamalarına sahip olmaya başlıyor ve gittikçe daha fazla şirket, kripto para endüstrisine giriş yapıyor. Bu yatırımı görmesi muhtemel diğer kripto paralar, SEC’in işlemlerle ilgili güvenlik soruları ortaya çıkarmasına rağmen, Litecoin ve Bitcoin parası ve muhtemelen Ethereum’dur.

Pazarın tarihi kalıpları takip etmeye devam edeceğine dair hiçbir garanti yoktur, bu yüzden her zaman bir risk unsuru vardır. Bitcoin’e yatırım yapmak daha akıllıca bir seçenek olarak görülüyor, teknoloji devleri başlarını blok zincirleme çözümüne doğru çeviriyor. Dikkatli olun, haberleri okuyun ve ayı piyasasında iyi şanslar okuyun.

Kaynak: Cryptodaily

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Coinografi ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Coinografi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.