Connect with us

Altcoin

BTC ile Bitcoin İçin Popüler Bir Analistin Açıklamasına Göre Kötü Bir Haber!

Yayınlama

on

BTC ile Bitcoin’de boğa adını alan yatırımcıların şuan bir telaş içerisinde olduğu biliniyor. 2009 yılında açılmış olan bir hesap, 2020 yılında harekete geçti ve piyasada beklenmedik hareketlenmeleri meydana getirdi. Fakat bu hareketlenmelere rağmen her zaman liderlik koltuğunda oturan kripto para birimi gevşedi. Bir BTC ile bitcoin fiyatı 8700 dolara kadar düştü. Ünlü Scott Melker, son dönemin liderlikte olan kripto para analistlerinin en iyisi olarak biliniyor. Bitcoin’de yaşanan hızlı gerilemenin nedenlerini açıklamaya çalıştı. Böylelikle kripto paraya yatırım yapan kişilerin de bilgi sahibi olmasını sağladı.

BTC İle Bitcoin Boğaları Endişeli

Scott Melker, ortalama dört saat süren 200 hareketli ortalamanın altına inilmesi durumunu kripto piyasası için çok önemli gördüğünü söyledi. Bu hareketlenmeler piyasa için büyük dönüm noktası oldu ve kripto tarihini kötü yönde etkiledi. Scott Melker, ani gerileme için bir düzeltme olduğunu belirtti ve yatırımcıları uyardı. Kısa vadeli yatırımcılar için bu durum olumsuz sonuçlara yol açsa bile, uzun süreli yatırımcıları etkilemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Scott Melker, 8700 dolara gelmiş olan BTCile Bitcoin’e yatırım yapacağını belirtti. Ünlü analist bu hareketi ile BTC’nin yükselişine olan inancını göstermiş oldu.

Satoshi’nin Bitcoin İçin Kirli Hileleri

BTC ile bitcoin fiyatı son yaşanan panikten sonra %12 gerileme yaşadı. Bitcoin para biriminin kurucusu olan Satoshi Nakamoto’nun hayaleti piyasada endişenin yaşanmasına sebep olmuştu. 20 Mayıs’ta gerçekleşen bu durumdan itibaren Bitcoin oldukça fazla geriledi.

Kim olduğu öğrenilemeyen bu kişi, Bitcoin’in Genesis Block’u geliştirmesinden sonra ortaya çıkmış olan BTC ile işlem yaptı. Genesis Block’un ortaya çıkmasından iki ay sonra üretilen 50 BTC’ye taşınmasını sağladı. Bu sebeple hesap edilenden çok daha fazla sayıda Bitcoin’in piyasada yerini alabileceği sorunlara neden oldu. Satoshi Nakamoto’nun toplamda 1 milyon BTC parası bulunuyor. Bu Bitcoin’lerin hepsinin piyasaya sürülmesi endişesi boğaları sarmış durumda. 1 milyon BTC’nin piyasaya sürülmesi sonucu, piyasadaki hareketlerin öngörülemeyeceği düşünülüyor. Diğer bir sorun olarak ise boğalar, 1 milyon tane Bitcoin’den daha çok risk taşıyan birimlerin piyasada yerini almasını görüyor. Böylece merak edilen sorular yanıtlarını buluyor.

 

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu? başlıklı yazımıza linkten erişebilirsiniz.”

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Yayınlama

on

Çin Blockchain ağı kendisine iki ortak aldı. Herkes tarafından dikkatleri üzerine çeken Chainlink ağının bilinen yüzü SmartContract ile Iris Foundation Ltd.’nin bir araya gelişi dikkatleri topladı. BSN’nin yaptığı açıklamalara göre ‘’SmartContract’’ şirketi ve ‘’Iris Foundation Ltd.’’ Blockchain tabanlı ağa gerekli konularda destek olacak.

Rol Dağılımı

Çin Blockchain ağı, iki ortak ile yaptığı anlaşmaların ardından rol dağılımı konusunda da gerekli açıklamaları yaptı. İki ortak ile yapılan anlaşmada her firma gerekli hizmetin oluşturulması adına işlemler yapacak. İstenilen bu hizmete göre farklı tabanlar üzerindeki uygulamalar gerekli bilgilere ulaşabilecek. Yani kişiler Irisnet ile zincirler arası bağlanabilirlik ve güvenlik konularında hizmet alıp, Chainlink ile de finansal ve hisse senedi konularında gerekli bilgilere ulaşabilecekler. Pekin Red Date Technology CEO’su Yifan He, yapmış olduğu açıklamalar ile iki ortağın rolleriyle ilgili bu konulara değindi. Ayrıca “Chainlink ilk tercihimiz değildi ancak bizim için ikinci sıradaydı. Biz Chainlink’in çok iyi bir desteğe ve toğluluğa sahip olduğunu gördük. Ayrıca bu ekibi çok sevdik.” sözlerine yer verdi. Bu süreçte hükümet destekli Blockchain ağı, bünyesine çeşitli uygulamaları katmaya devam etmektedir. Bünyesine katmış olduğu çeşitli firmalar ile birlikte gelişim göstermeye de devam etmektedir.

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi nedir? Çin Blockchain ağı hükümet ile olan bağlantıları nedeniyle başarılı kuruluşlar arasında yerini almaktadır. Yine devlete ait çeşitli teknoloji firmaları tarafından da destek gören Çin Blockchain ağı, hedefini daha ucuz ve ulaşılabilir hizmetler sunan blockchain ağı olmak olarak tanımlamaktadır.

BSN ile Yapılan Diğer Ortaklıklar

BSN ile yapılan diğer ortaklıklar kendini göstermeye devam ediyor. BSN, önümüzdeki zamanlarda da gerekli hizmetler için Ethereum ve EOS firmalarıyla çalışacağını bildirdi. Bu firmalar ile görüşmeler için hazırlıklar başladı. Ortaklık adına bir sunumun ise Eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Chainlink’in Katkısı

Başarılı blockchain ağı oluşturmak adına adımlar atan Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bu süreçte birçok işletme ile anlaşma sağlamıştır. Yaşanılan bu süreçte anlaşmaya varılan firmalardan biri olan Chainlink’in katkısı nasıl olmuştur? Toplum için teknolojide güvenli ortamı kurmayı amaçlayan Çin tarafları bu noktada güvenliği sağlama konusunda gayretli.

Yifan He bir açıklamasında Chainlink’in katkısı hakkında “BSN’nin hedeflerinden biri de izin verilen ve halka açık zincirler sayesinde tüm DApp’lerle birlikte uyumluluğunun oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılmakta olan DApp diğerlerine göre daha uygun maliyete sahip olmalıdır. Chainlink, SNZ Pool ve IRITA ile yapılan bu işbirliği, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” sözlerine yer vermiştir. Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerini de kendisine entegre ederek Blockchain tabanlı uygulamaların daha çok kullanılmasını ve güvenlik konusunda da ön planda olmasını sağlamaktadır.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Altcoin

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Yayınlama

on

Kripto para olan ve en çok tercih edilenlerden biri olan Ethereum’a çok fazla akın var. Çok miktarda Ethereum’u olan kişiler fiyatlardaki artışa da neden olabilirler. Fakat ETH sahipleri hala satın alma çılgınlığı içerisinden çıkmış değiller.

Ethereum Çılgınları Biriktiriyor

Kripto para piyasasına göre Bitcoin ’den sonra en büyük kripto para olma özelliğini Ethereum üstlenmiştir. Fakat sonraki hamlelerinin de ne olacağı bilinmiyor.

100-200 arasında gidip gelen, hareketli ortalamalar içinde yer almıştır. Belirtmiş olduğumuz bu iki hareket eden ortalama belli zamanlarda birbirine yaklaşıp uzaklaşabiliyor. Belli haftalar ve günlerde bu durum olabiliyor. Bu ortalamaların birbirine yaklaşmasından ötürü de Ethereum fiyat hareketi 7 dolarlık bir aralıkla ile sınırlı kalmış oluyor diyebiliriz. Bu aralık aslında çok dar bir aralık ve fiyat hareketlerinde çılgınca değişimler gözlenebiliyor. Bu sayede fiyat hareketlerindeki oranlarda da bir artış söz olmuş oluyor.

Santiment’e göre de Ethereum çılgınlarının yukarıya doğru bir kırılma olacağı beklentisi vardır.  Bu pozisyonu değiştirmek ve arttırmak için aslında zayıf fiyat hareketlerinden yararlandıklarını söyleyebiliriz. Bu kişiler Ethereum bakiyelerini son birkaç hafta içerisinde 15.000 ETH kadar arttırmışlardır. Ethereum ’un bir araya gelmeye başladığı zamanlarda oluşan hafif düzeyde bir çöplükten sonra bu kişiler ETH birikimlerine devam etti. Öte yandan Ethereum adreslerinde de bir artış söz konusu oldu. Haziran ayının başından bu zamana kadar 100.000-1.000.000 arasında bulunan adreslerde %5’lik bir artış meydana geldi.

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Ethereum satın alımlarında 1,14 milyon adres, yaklaşık olarak 7 milyon Ethereum satın almıştır. Satın alınan bu ETH’lerin değeri 230 ile 245 dolar arasında değişiyor. Var olan bu fiyat aslında aşılması gereken çok önemli bir engel olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bir yandan da ETH’a olan bu talepteki artış devam ederse ve belirttiğimiz engel aşılırsa, bu işe şüpheyle yaklaşan pek çok kişinin de fikirleri değişebilir.

200 doların bulunduğu noktaya da destek noktası diyebiliriz. Bu noktaya bakıldığında yaklaşık olarak 1,6 milyon adres 7,5 milyondan daha fazla Ethereum satın almıştır. Ethereum ’da var olan bu heyecan hem yeni katılan adreslerle hem de var olan adresler devam ediyor.

Ethereum’a çok fazla akın var başlıklı içeriğimize ek olarak Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Altcoin

Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti

Yayınlama

on

Kripto parayla ilgilenen hemen hemen herkesin bildiği bir Bitcoin borsası olan Binance, yeni bir altcoin listesi duyuracağını söylemişti. Borsanın söylediğine göre Digibyte’ı da listeye dahil edeceklerini, ticaretçilerin de Türkiye saatiyle akşam 17.00’da işlem yapabileceklerini belirtti. Ticaretçilerin yapacakları işlemlerde var olan ticaret çiftleri de şöyle; DGB/BNB, DGB/BTC, DGB/BUSD.

Binance’in açıkladığı bir başka şey, kullanıcılar artık DGB yatırmaya başlayabilecekler. Bu haber kullanıcılar için oldukça güzel bir haber niteliğindedir.

Peki, DigiByte Nedir?

Tam olarak 2014 senesinin ocak ayında piyasaya sürülmüş bir Blockchain teknolojisinden birisidir diyebiliriz. Bu Blockchain de birçok Blockchain gibi açık kaynaklıdır. Aslında üç katmandan oluştuğunu da söyleyebiliriz. Birincisi, merkezi bulunmayan uygulamalar vardır. Hiçbir şekilde bir yere bağlı değildir. İkinci olarak, ağ akıllı sözleşmelerden oluşuyor. Son katman olarak da özelleştirilebilir token’lar bulunuyor. DigiByte Nisan 2017 yılında, Segwit’i etkinleştirdi. Bu sayede ilk büyük altcoin olma özelliğine de erişmiş oldu. DGB’nin toplamda 21 milyar dolarlık bir arzı bulunuyor. Edinilen bilgilere göre, sunulan bu DBG’ler 2035 yılına kadar tam anlamıyla üretilmiş olacak. Bundan sonra da daha fazla DGB üretimi söz konusu olmayacaktır.

Bu DGB arzının, %0,5 kadarlık bir kısmı daha öncesinden topluluk içerisine bulunan üyelere dağıtıldığı biliniyor. DigiByte’ı yakından takip eden kişiler ileriki zamanlar için çok önemli bir coin olduğunu düşünüyorlar. DGB hayranlarına göre ilerleyen tarihlerde Bitcoin’in bile yerini alıp çok büyük bir kripto para olma özelliğine erişeceği söyleniyor. Bu tahminler ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez. Ama şu an ki değişimlerine bakılırsa yükselişte olduğunu açıkça söylemek oldukça mümkün.

Altcoin Yükselişi

Binance’in daha önceden duyurduğu üzere bir altcoin listelemesi söz konusuydu. Bu sayede de altcoinde bir yükseliş meydana geldi. DGB şu anda 0,222 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde elde etmiş olduğu işlem hacmine bakacak olursak, 24.727.265 dolardır. Piyasa değeri sıralaması içerisinde ise 35.sırada yer aldığı biliniyor. DGB’nin tüm zamanlar içinde en yüksek değeri gördüğü zaman ise 2018 yılı olmuştu. Bu zamanda piyasa değeri olarak 0,135235 değerine erişmişti.

Japonya Bitcoin’den Sonra En Çok Ripple Tercih Ediyor!

Okumaya Devam Et