Connect with us

Haberler

Bu Hafta Boyunca Takip Edilmesi Gerekli Olan 5 Kripto Para

Yayınlama

on

Grayscale Bitcoin Trust’ın verileri ele alındı ve buna göre Bitcoin’in gördüğü ilginin oldukça artış gördüğü ve 5 kripto paranın dikkatleri çektiği ortaya çıktı. Bitcoin’e yönelim aynı yükselişte devam eder ise 2021 yılının Mart ayına kadar GBTC, bütün bir dönem boyu oluşturulan Bitcoin’in 3/4’ünü satın alacak. Ancak o döneme kadar, CoinMarketCap’te en yüksek fiyatta kripto para birimine ait tutar, toplam piyasada dolaşan talebin %3’üne kadar yükselecek. Eğer bu durum gerçekleşir ise, kurumsal yatırımlar sonucunda vatandaşların kripto parayı benimsemesine inanan yatırımcıların duyarlılığı oldukça artabilir.

5 kripto para

Reddit’e kurucu ortak olan Alexis Ohanian, 5 kripto para ile yatırım yaptığını açıkça itiraf etti. Zenginliğinin bir miktarının kripto para birimi olarak yer aldığını söyleyerek, bunu asla bozmak istemediğini ifade etti. Alexis Ohanian, Bitcoin’in birçok önemli kişinin kripto alanına dahil olduğunu ve bunun kripto için güvenilirlik seviyesinin artması anlamına geldiğini söyledi. Yatırımlarını hala kripto para olarak yapmaya kararlı olması inancını gösteriyor.

Kripto para birimleri kısa vadeli değil, uzun vadeli yatırımları ele alıyor ve uzun vadede kar sağlama amacı edinilerek yatırım yapılıyor. Fakat henüz beklenen tutar gelmiş durumda değil. Artışın ise bu hafta devam edip etmeyeceği tam bir merak konusu olmuş durumda bulunuyor.

Bu haftanın fırsatları arasında sayılabilecek, kripto için beş temel para biriminin grafikleri incelendi.

Beş Kripto Para’dan BTC/USD

Kısa vadeli yatırım yapmak istemeyen yatırımcıların artışta olduğunu gösteren bir kanalda işlem gördüğü biliniyor. Orta vade için oldukça iyi bir yatırım gibi duruyor. Fakat iki para birimi de ortalama tutarın altına düştüğünden dolayı kısa vadeli yatırım için sonuç vermeyeceği öngörülüyor.

5 kripto para; BTC/USD arasında olan kur, genel olarak kendi arasında bir üçgen eğilimi oluşturuyor. 10 gün boyunca süren hareketlilik yavaş bir eğilimde ilerliyor ve 50 seviyesinin çok az üzerinde bulunuyor. Bu durum sonucunda ise arz ve talep ilişkisi bir dengede olarak görülüyor.

Yatırımcılar simetrik bir üçgen sağlamak isteyebilirler. Bunu sağlamanın en doğru yolu, fiyatın azalmasını ya da değişmesini beklemektir. Diğer bir yöntem ise üçgene yakın olan destek noktasından satın alım işlemi yapmak olacaktır. Bu durum sonucunda yakında oluşacak stop-loss durumunun korunması sağlanır.

Ayılar, tutarı simetrik üçgenin alt destek noktasının altına getirir ise yükselişin tehlikeli olacağı düşünülebilir. Kanalın altında oluşacak olan bir değişim, trendin de artık bir değişim yolunda olduğunu gösterecektir. Fakat yükselişin son bulması tutarın belirli bir durum içerisinde bağlı olarak kalabileceği ihtimalini de ele alır. Yani düşüş trendinin hemen başlayacağını ifade etmez. Düşüş trendi ancak 8.130.58$ miktarının aşağısında bulunan bir kırılma noktası ile başlayacaktır.

4 saati ifade eden bu grafik, boğa yatırımcıların simetrik üçgenin kırılma noktasına hızlı bir şekilde alım yaptığını ifade eder. Bu durum yaygın olarak alçak seviyede bulunan talebi doğrular ve olumsuz bir ifade yaratmaz. Boğalar, tutarı 9850$’a yakın olacak bir direnç noktasına getirmeye uğraşabilirler. Bu durum boğalar için ilk hedeftir.

9350$’ın üstünde oluşacak bir kırılma ile artışın yeniden olacağı söylenebilir. Bu durum üçgenin destek noktasının altında olacak olan 8950$ stop-loss’la yatırımcılara yeni bir yatırım imkanı sunabilir.

Parite’nin yükselmesi ile stop seviyesi daha da artış gösterebilir. Yatırımcı kişiler 9850$’a yakın olacak bir şekilde kar elde etmek için rezervasyon yapabilirler. Kalan pozisyon için çok az miktarda boşluk bırakarak üçgenin kırılması için gerekli olan 11778$ hedefi göstereceklerdir.

Beş Kripto Para’dan XTZ/USD

5 kripto paradan XTZ; artış gösteren bir kanal içerisinde az direnç ile yer alıyor. Fakat boğalar düşüş trendleri arasında bulunan sert bir direnç ile XTZ ile karşı karşıya durumdalar.

Bu, ayıların eğilimi değiştirmeye çalıştıklarını ifade eder. CoinMarketCap’in sıralaması arasında 10.sırada yer alan kripto para birim bulunduğu sıradan aşağı inerse ya da kanalın destek noktasının altına iner ise trendde değişimler olduğu fark edilir.

Bu durumun tersinde ise boğalar, tutarı düşüş trendinin üstüne çıkarabilir ise trendin yeniden başladığı söylenir. 10 gün sürecek olan EMA yavaşça artar ve RSI yüksek noktasının aşağısında bulunur. Bu durum sonucunda boğalar, ayılara göre daha avantajlı bir noktada yer alıyor.

Düşüş trendinin bulunduğu noktasının üstünde 3.0603$ noktasında bir yarışın olması olasılıkların arasında bulunuyor. Eğer momentum tutar, bu belirtilen seviyenin üstüne taşınabilir ise ortalama vadeyi ifade eder. Yükseliş trendi ortalama bir vade süreci içerisinde 3.60$’a yakın bir direnç noktasına gelebilir.

4 saatlik olarak belirtilen grafiğin sonucunda ayılar alt trend çizgisini inat içerisinde korumaya alıyor. Bunun yanı sıra olumlu duran ise boğalar son günlerde bu yatırımdan vazgeçmemiştir.

Boğalar XTZ/USD kurunun azalma trendinin üstüne çıkarmayı amaçlıyor. Eğer başarabilirlerse momentumun yükselme durumu hedefleniyor. Bu sebeple, yatırımcı kişiler azalma trendinin çizgisinin üstünde bir noktadan satın alma işlemi gerçekleştirebilirler.

Yükselişte hedef sıralamaları belirlenmiştir. İlk hedef ise 3.06$’dır. 2.9$’lık az miktarda bir direnç noktası bulunur. Bunun geçilmesi oldukça yüksek ihtimaldir. İnen yönde ise trader’lar stop-loss’ları ellerinde tutabilirler. Bunun oranı ise 2.65 olarak belirlenmiştir. Tutar arttıkça stop noktaları gittikçe artabilir. 3.06$’ın üstünde gerçekleşen bir kırılma ise, 3.20$’a kadar artışa sebep olabilir.

USD / USD 5 Kripto Para İçinde Var

Bir diğeri ise 5 kripto paradan ADA/USD oluyor.ADA artış trendleri içerisinde yerini alır. Altcoini 19 Mayıs tarihinde en son seviyenin kırılması ile artış sürecini devam ettirdi. Fakat 21 Mayıs itibari ile kesin olarak inişe geçen bir kırılma seviyesine gelmiştir.

Boğa yatırımcıları 22 Mayıs itibari ile 20 günü içeren hareketli ortalamayla, inişi hızlı bir şekilde satın almıştır. Bu durum sonucunda tutar 0.0543484$’ın üstüne yeniden gitmiştir. Sonuç olarak daha alt seviyelere daha iyi talebin olduğu fark edilmiştir.

Şu an itibari ile CoinMarketCap’in sıralaması arasında 11’de yer alan para birimidir. Yeniden 0.0543484$’ın aşağısına, yani kritik seviyenin daha da alt miktarına inmiştir. Bu durum ile birlikte boğaların 10 gündür EMA’yı savunmaya çalışma çabaları, olumlu bir işaret olarak görülür.

Tutar şu anda bulunan noktadan yukarı bir anda çıkar ise, 0.05755$’ın üstüne çıkması için yeniden çalışmalar yapması muhtemel bir durumdur. Bu durum başarılı olur ise artış trendi devamlılığını sağlayacaktır. Üst tarafta yer alan ilk hedef ise kanalın direnç noktasında bir yarış olacağını gösterir.

Diğer bir taraftan ise ayı yatırımcılar tutarı 0.050$’ın altına çekebilir ise, kanalın destek noktasına doğru bir azalma görülebilir. Kanalın altında oluşacak olan bir kırılma ise trendin üzerinde değişiklik olacağını gösterir. RSI’de oluşacak olan azalış boğa yatırımcıların bir kaybediş içerisine girebileceğini gösterir.

Boğa yatırımcıların tutarı daha da yükseğe çıkarmaması kar rezervasyonunu çekmiş olarak görülüyor. Bu durumun sonucunda ise ADA/USD kuru yeniden 0.0543484$’ın aşağısına inmiştir. Tutar eğer bu seviyeden devam eder ise 0.0504050$’a düşmesi olasılıklar arasında yer alır.

Bu durumun aksine ise kur olduğu seviyeden dönebilir ve 0.0543484$’ın üstüne çıkabilir. Boğalar tutarı yeniden 0.057555$’ın üstüne çıkarmayı deneyeceklerdir. Agresif bir şekilde hareket eden traderlar, azalma trendinin üstünde ve geri kalanı 0.057555$’ın üstünde ise beklenen durumun %50’sinin alımını gerçekleştirebilirler.

Bu durumda ticaretlerinin asıl aması 00615 ve 0.063 $ direnç kısmı için bir yarış olacaktır. Bu ticaret ise stop-loss miktarını 0.053$’ın aşağısında kalmasını sağlayarak, aşağıya yönelimli bir koruma sağlayabilir.

LİNK / USD 5 Kripto Para İçinde 

5 kripto paradan LINK son zamanlar içerisinde büyük bir kısım olarak menzil ile bağlantılıydı. Ancak her ortalama da düzelme gösterdi ve RSI orta noktanın daha üstünde olarak yerini aldı. Bu durum da talep ile istek arasında bir düzen bulunduğunu ifade eder.

21 Mayıs’ta boğalar artışlarını devam ettirmeye çalıştı fakat tutarı 4.2129$ olan kritik noktada sabitleyemedi. Ayılar ise 22 Mayıs günü bu direnişi son güçleri ile sağlamaya çalıştılar.

Diğer bir yandan ise eğer ayılar bu tutarı üçgenin aşağı kısmına çekebilirler ise 3.4602$ – 3.2865$ destek noktasına fiyatın inme olasılığı bulunuyor. Bu noktanın altında yer alan kırılma ise üçgenden belirli bir hedef  olan 3.0473$’a düşmeye yol açabilir.

4 saatlik grafik ise simetrik olan üçgenin oluştuğunu gösterir. Bu durum ise genellikle devamlı bir çalışmaya rağmen, düşük ihtimal ile tam tersi durumun oluşmasında da aracı olabilir. Bu sebep ile satın alma gerçekleştirilmeden önce üçgenin noktalarının kırılması beklenmelidir.

Üçgenin üstünde yer alan bir kırılma noktası ve kapanış saati, boğaların ayıları geçtiğini ifade eder. Yatırımcı kişiler, long pozisyonlara adım atmadan önce LINK/USD paritesi arasında 4.2129$’ın üstünde olmasını bekleyebilirler.

Ticaret için ise stop-loss durumu 3.7292$’ın aşağısında kalabilir. Bu durum sayesinde eğer ayılar, belirtilen tutarın altına iner ise 3.4602$’a düşüş gerçekleşebilir. Kur, üçgenin aşağısında yer alıyor ise yatırımcılar bu birimi satın almamalıdır.

ETC / USD 5 Kripto Para  Birimi 

5 kripto paradan ETC bulunan zaman içerisinde simetrik bir üçgende buluşuyor. İki ortalama birden düz ve RSI 50’nin üstünde bir seviyede bulunuyor. Bu durum sonucunda arz ve talebin arasında bir dengenin olduğu belli oluyor.

Bu durum ile birlikte üçgenin direnç noktalarının üstündeki tutar arttırılıp kapatılabilir ise, durum boğalar için pozitif olacaktır. Üçgenin üst noktasında önemli nokta ise ilk hedefin 7.62717$ olması ve ikinci hedefin ise 8.4117$ olması bekleniyor.

Bu durumun tersinde ise CoinMarketCap’te bu kripto para 19.sırada yer alıyor. Şu anda bulunduğu noktadan aşağı düşer ise üçgenin destek noktasının altında yer alması olası bir durumdur. Bu destek noktasının kırılma durumunda ise yeniden bir azalma trendinin başlayacağı görülebilir.

Bugün, boğalar tutarı simetrik üçgenin üst noktalarına kadar çekmişlerdi. Ancak fiyatı bu noktada sabitleyemediler ve bu durum sonucunda yüksek noktalarda talep eksikliği yaşandı.

Şu an için 5 kripto paradan ETC/USD kuru yeniden üçgen içerisinde. Fakat 10- EMA için bir destek noktası görevi gördüğü söylenebilir. Parite şu anda bulunduğu seviyelerden sonra 6.80$’ın üst kısmına çıkar ise, artışa doğru bir hareketin olması olası bir durumundur. Bu sebep ile ticaret yapan kişiler 6.80$’ın üstünde satın alma gerçekleştirebilirler. Zararları ise 6.38$ olarak sabit kalacaktır. Ayılar ise çift 6.38$’ın aşağısına çekerek, üçgen için yeni bir destek noktasına azalma olası bir durumdur. Üçgenin aşağı kısmında bir kırılma noktası gerçekleşebilir. Bu durum sonucunda ise yeni bir alçalış trendi başlangıcı söz konusudur.

Yerli Olarak Oluşturulan Kripto Para ve Bitcoin Borsasında Yerini Aldı” yazımıza linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finansal Teknoloji

Dünyaca Ünlü 2 Yatırım Uzmanının Tahminleri, “ Patlamak Üzereler”

Yayınlama

on

Robert Kiyosaki ve Peter Schiff’in Bitcoin, gümüş ve altın üzerinde yaptıkları açıklamalar ve tahminler.

Robert Kiyosaki’nin düşünce ve fikirlerine göre doların aksine altın, BTC ve gümüş gerçek paralardır. Robert Kiyosaki dünyaca ünlü “Zengin Baba ve Yoksul Baba” isimli kitabın da yazarıdır ayrıca. Bu kitapta aktif bir şekilde yatırımlar edinmek ve inşa etmek fikrinin neden oldukça yüksek maaşlı bir işten daha iyi olduğunu anlatır. Robert Kiyosaki bu kitabında evinizin şuan veya gelecek için hiçte aktif bir yatırım olmadığını iddia eder.

Robert Kiyosaki BTC’i övmek ve günümüzde var olan potansiyeline dikkat çekmek için bir takım yeni açıklamalarda bulundu. Robert Kiyosaki ABD’nin merkez bankası olan FED’in sürekli para basarak herkesi mahvetmesini engelleyecek şeyin altın, gümüş ve BTC olduğunu açıkladı. Robert Kiyosaki FED’in geçtiğimiz mart ayında başlattığı QE programının eleştirmenidir. Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşanmış olan ekonomik krizlerin ortasında FED’in bilançosunun üzerine trilyonlarca Amerikan doları değerinde yük eklendi.

Robert Kiyosaki Çin üzerinden başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını neticesinde başlatılan ama şuan etkisi azalma eğiliminde olan pandeminin sebep olduğu kilitlenmeyi reddettiği birçok açıklaması bulunmaktadır. FED’in sahte Amerikan doları basması üzerine Kiyosaki sosyal medya araçları ve Youtube kanalı üzerinden insanları hep altın, gümüş ve BTC almaları üzerinde teşvik ediyor.

PETER SCHİFF’İN AÇIKLAMALARINA GÖRE ALTIN FİYATLARI TIPKI 2009 YILINDA GERÇEKLEŞTİĞİ GİBİ PATLAMAK ÜZERE:

Robert Kiyosaki insanları altın, gümüş ve BTC almak üzere teşvik edip aynı zamanda hırsızları durdurmaya davet ediyor. Başka bir altın destekçisi ve ünlü bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff takipçilerini ve tüm ABD halkını altın almaya teşvik ediyor. Peter Schiff XAU fiyatının tıpkı 2009 senesinde yaşandığı gibi büyük bir patlamaya hazırlandığını söylüyor. Peter Schiff ayrıca bu altın sürecinin geçtiğimiz yıllarda ki 2009-2012 arasında ki süreye kıyasla daha uzun olacağını düşünüyor. Fakat gelgelelim ki bazı yatırımcı ve analist yorumcuların Peter Schiff’e pek katılmıyorlar. Onlara göre Bitcoin altına kıyasla oldukça daha iyi.

 

Okumaya Devam Et

Gündem

İntihar Eden Genç Yüzünden Bitflyer Ceo’sundan Kripto Borsasına Eleştiri Yağmuru!

Yayınlama

on

Son zamanlarda gündem olan Robinhood Trader’ının intiharı hakkında konuşan BitFlyer Ceo’su, olay hakkında borsaya ciddi eleştirilerde bulundu. BitFlyer Ceosu gerçekleşmiş olan bu intihar sebebiyle müşterilerin korunmasının paradan daha önemli olduğunu söyleyerek borsanın sorumsuzluğunu eleştirdi.

BitFlyer Ceosu Joel Edgerton kripto borsasına eleştiri yaparken şunları söyledi;

“Kumarhane gibi çalışan borsalar müşterilerini kullanarak kazanç elde etmeye çalışıyor.”

İntihara Kadar Sürüklüyor

Edgerton’a göre borsanın kumarhane şeklindeki işleyişi kişileri intihara kadar sürüklüyor ve müşterilerin arkaplana atılmasına sebep oluyor. Ticaret yapmaya çalışan müşterilerin genellikle borç içine girmesi ve bu durumdan olumsuz etkilenmeleri sebebiyle kumarhane benzetmesi yaptığı söyleniyor.

Robinhood uygulamasında ticaret yapan ve 700 bin dolar kadar borç edindiğini zanneden Alexander Kearns’in intiharı piyasayı oldukça karıştıran bir durum haline geldi. Bu konu hakkında konuşan Joel Edgerton’a göre intihar eden bu genç borç sebebiyle korkarak intihar etti. Edgerton Kripto borsasına eleştiri yapmaktan geri çekilmezken, sözleşmeye bakıldığında 700 bin dolarlık borcun geçici olduğu ve tamamen gerçeklikten uzak olduğu görüldü. Daha 20’li yaşlarındaki Alexander’ın bu borcu gerçek zannetmesi ve bu sebeple intihar etme olasılığı oldukça yüksek görülüyor. Bu olayın ardından Robinhood adlı ticaret uygulaması herhangi bir güvenlik önlemi almaması sebebiyle oldukça eleştirildi. Aldığı eleştirilerden sonra Amerikan İntihar Önleme Vakfına 250 bin dolarlık bağış yapacağını açıklayan RobinHood ticari işletmesi ayrıca güvenlik önlemlerini alacağını açıkladı.

Binance Ceo’su Şirketine Pay Çıkarıyor

Binance Ceo’su olarak tanınan ve CZ kısaltmasıyla bilinen Changpeng Zhao’nun ise bu durumdan faydalanarak şirketi için pay çıkarmaya çalışıldığı söyleniyor. Bir tweet’inde bu tür intihar ve trajedileri engellemek için “Sorumlu ticaret” adı altında bir güvenlik önleminden bahseden CZ, Edgerton tarafından eleştirildi ve kendini aklamak için böyle bir tweet attığını söylendi. Edgerton bu konuda;  “Ticari anlamda telaşlanan CZ kendi şirketini korumak ve pay çıkarmak için genç bir çocuğun intihar’ını kullanıyor. Müşterileri bağımlı yapan kripto platformlarının buna özel olarak tasarlandığı ve ve sözde tasarlanan bağımlılık karşıtı güvenlik önlemleri de uygulamaların bağımlılık yaptığını kanıtlar nitelikte” sözlerini söyledi.

Bitcoin

Ayrıca Binance şirketinin Ekim ayında paylaştığı 125x’lik kaldıraç oranı bile Edgerton’a göre müşterileri koruma konusunda ciddi olmadıklarının bir kanıtı. Durumlar böyle olunca Edgerton’ın kripto borsasına eleştiri yapması kaçınılmaz oluyor. ABD’de 2017 yılında ofisini kuran BitFlyer şirketi, kaldıraç oranının kısıtlandığını ve bağımlılık belirtilerine karşı kullanıcıların sistemden atılacağını açıkladı. BitFlyer şirketi Tokyo merkezli bir kuruluştur. CoinGecko’nun düşüncelerine göre BitFlyet Japonya pazarında lider olmakla birlikte küresel anlamda da 9.sıraya yerleşmiş durumda.

İntihar eden Alexander’ın dışında, geçtiğimiz yıl Çinli bir Trader BitMEX’in 100x kaldıracını kullanarak ani bir yükselişle 16.4 milyon dolar zarara girmiş ve intihar etmişti. Bu gibi olayların oldukça artmasıyla şirketleri uyaran Edgerton’ın sözlerine karşı Binance ve BitMEX yetkilileri yanıtsız kaldı. Müşterilerin gelirine bakılmadan kaldıraç uygulamasının öne sürülmesinin hata olduğunu söyleyen Edgerton, amatör traderların gelirinin kontrol edilmesinin önemli olduğunu belirtti.

 

Okumaya Devam Et

Haberler

Bitcoin Şirketlerinin Devleri İş Başında!

Yayınlama

on

Twitter botu XRPL Monitor ve Kriptokoin’in tespit ettiği 258.7 milyon Ripple’ın Bitcoin şirketlerinin devleri ve anonim cüzdanlar tarafından taşındığı söyleniyor. Blockchain devlerinden biri olan Ripple ise bunların 3/1’ini taşıdı.

258.7 milyon Ripple Nasıl Hareket Etti?

Peki 258.7 milyon ripple nasıl hareket etti? XRPL Monitor’ün bildirdiğine göre 24 milyon XRP ve küçük olanlarla birlikte 80 milyon civarı XRP’den oluşan işlemler olduğu ortaya çıktı. Şirket devleri Ripple ile birlikte 80 milyon XRP’nin gönderilebilmesi için toplamda 258.7 milyon XRP’yi hareket ettirdi. Bitcoin Şirketlerinin devleri  258.7 milyon XRP taşımayı başardı.

48.7 milyon dolara eşit olan bu XRP’lerin sayısı görüldüğü gibi oldukça fazla. Devlerin taşımayı başardığı XRP’lerden en büyüğünün, yani 80 milyon XRP’nin 15 milyon dolara eşit olduğu söyleniyor. 80 milyon XRP’yi BitGo’ya başarıyla aktaran ise dev şirketlerden biri olan Ripple’dır. Diğer kripto para borsaları arasında yer alan Binance, BitGo ve Coinbase Pro ise 258 milyon XRP’nin geri kalanını taşımıştır.

Dilip Rao FlashFX’de

Dilip Rao FlashFX’de! 2019’un Aralık ayına kadar Ripple’ın altyapısında görevli olan Dilip Rao ise geçtiğimiz günlerde FlashFX platform takımına danışan olarak katıldığını Twitter’dan sevenleriyle paylaştı. FlashFX Avustralya merkezli bir ödeme şirketidir. RippleNet üzerinde faaliyet gösteren FlashFX, B2B hizmetine geçiş yapmak için 5 milyon dolarlık bir yatırım arıyor. Potansiyel yatırımcılarla iletişim halinde olan FlashFX, yatırımcılara yapacakları desteklere karşılık olarak şirket içerisinden hisse sunuyor. FlashFX’in sunduğu şirket hissesine karşı sessiz kalmayan yatırımcılar ise gerekli desteği sunmaya hazır görünüyor.

En büyük kripto para birimleri arasında 4.sırada bulunan Ripple, 0,18 dolar seviyesinden ele alınıyor. 8,3 milyar dolar piyasa değerine sahip altcoin ise oldukça popüler durumda.

Kripto dünyasındaki dev oyuncular tarafından neredeyse bir fil büyüklüğünde, yani tam olarak 258.7 milyon XRP’nin taşınması gündem haline geldi. Fiat para birimine göre 48.770.431 dolar’a eşit olan bu XRP sayısı oldukça dikkat çekti. Ripple’ın BitGo’ya yaptığı yani 80 milyon XRP 15.081.695 dolara eşit ve en büyük transferler arasında yer alıyor. Bu büyüklükteki XRP’lerin hareket ettirilmesi ve taşınması ancak dev bitcoin şirketlerinin devleri tarafından yapılır.

 

Okumaya Devam Et