Connect with us

Haberler

Cardano Nedir? Coinbase’te Listelenecek Mi?

Published

on

Coinbase’in kripto para birimi değişiminin kutsal kâsesi olduğu söyleniyor. Şimdi de Cardano (ADA) sitesinde listelenecek bir sonraki kripto para birimi olduğu iddia ediliyor.

Cardano (ADA)’nun Coinbase’de listelenmesi demek 10 milyon kullanıcının ilgili kripto para birimine daha kolay ulaşabilmesi anlamına geliyor.
Site neden Cardano’yu listelemedi? Bu sorunun cevabı, her geçen gün yeni söylentilerin ortaya çıkarılmasının nedeni olabilir.

Değişim sürdüğü müddetçe, kısa vadede yeni varlıklar eklemek için hiçbir planın bulunmadığını belirtmektedir. Resmi Twitter’larındaki 5 Mart 2018 tarihli bir tweet şunları söyledi:

“4 Ocak 2018 tarihli beyanımız devam ediyor: GDAX veya Coinbase’e ek varlıklar eklemeye karar vermedik. Aksine herhangi bir ifade doğru değildir ve şirket tarafından onaylanmamıştır.

Ancak bu, ADA’nın piyasada listelenmesi için sıradaki sırada olduğu yönünde spekülasyonları durdurmadı. Bu senaryoya bakmanın başka bir yolu olmadığını görmek çok kolay. Coinbase, bir girişim platfrmudur ve diğer endüstrilerdeki gibi rekabet ortamında hayatta kalmak için birşeyler yapmaları gerekir. Özellikle ABD pazarında hakimiyetini devam ettirmek için, bir noktada pazarına yeni varlıklar eklemeyi düşünmelidir. En azından, bununla uğraşmanın başka bir yolu, rakiplerine kapı açabilir, kendi pazarını tehdit edebilir.

Belki de daha uygun olanı ise, Cardano’nun, paranın karşılığını en iyi şekilde karşılayabilmenin yanı sıra, saygın siteye uygunluk şartlarını yerine getirmesinin yanı sıra, Coinbase üzerinde listelenmesini hak ettiği gerçeğidir.

ADA’nın listeleneceği söylentisi hemen ortaya çıktı. Coinbase, ERC-20 jetonu varlıklarının eklenmesini destekleyecek hususlar olacağını belirtti. Söylentiler arasında iki kripto para özellikle çok dikkat çekti:  arasında Cardano ve XRP.  Ripple’in Coinbase’i ele geçirme çabalarını çevreleyen tartışmalar, söz konusu ilavelerden çok daha fazlasını zorlarken, yatırımcılar ve kripto uzmanları, Cardano’nun Coinbase’e eklenme şansına sahip olduğuna inanıyor.

Kripto endüstrisinin çoğu, Cardano projesine bakıyor ve ABD merkezli siteye girmenin çok geciktiğine inanıyor. En çok sorulan soru, Cardano’nun nihayet Coinbase’e ne zaman “ne zaman” geldiğini ve “gerçekleşecekse” olmayacağını söyledi.

Cardano, ekibi zirveye doğru ilerlemek için gerçekten iyi bir performans gösteren eşsiz bir projedir. 6. sırada yer alan kripto para, büyümeye devam ederken Litecoin’i geride bırakarak 9,3 milyarlık bir piyasa değerine sahip oldu. Bu, Coinbase’nin uygunluğun değerlendirilmesinde iddia ettiği faktörlerden birini yerine getirmektedir. Ayrıca ADA’nın bu listeye mükemmel şekilde uygun olduğunu göstermek için, bir güvenlik olarak sınıflandırılmaması gereken yasal gerekliliklerle de uyumludur. Coinbase, bir dijital varlığın siteye nasıl eklendiğini gösteren blogunda şöyle diyor:

“Varlık yasal ve risk incelemesinden geçerse, tavsiye edilen varlık onay için Coinbase yönetim ekibine sunulur.”

Buradaki soru, Cardano ile ilgili değerlendirmeyi yapıp yapmadıklarıdır. Olduysa ve ADA beklendiği gibi uyuyorsa, sonraki adımı takip edilecektir. Coinbase bu aşamadan sonraki süreç için şu açıklamada bulundu;

“Yönetici ekip tarafından onaylanması halinde, varlık seçim komitesi, platformumuza hangi yeni varlığın ekleneceğini hemen bildirir.”

Yani, Carbaso (ADA) Coinbase’e mi geliyor? Bunu tahmin etmek şimdilik oldukça güç bekleyip nasıl bir oyun sergileneceğini izlemek gerekiyor. Birçok kripto para  yatırımcısı sonucu merakla bekliyor.

Bu arada, ADA’nın fiyatı piyasada yükselmeye devam ediyor. Bugün, yükseliş trendine giren ve 24 saatlik grafiklerde %9’a, 7 günlük dönemde ise %30’a varan oranlarda artış gösteriyor. Önemli bir şekilde, piyasa değeri de 7. pozisyonda Litecoin’den 1 milyar dolar fazla durumda.

Şu anki trendde, ABD dolarına karşı 0.371 $ ‘lık değer, hafta sonuna gelmeden 0.5 $’ a yükselme şansına sahip. Böylesine sağlam bir ürün ve eşit derecede uyumlu bir ekiple, kriptonun yeni yükseklere çarpmasını ve muhtemelen 1 $ ‘lık uzun menzili geçmesini bekliyoruz. Coinbase’in ADA’yı listeleme kararını vermesi bile müthiş olurdu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

deepTradeBot 2020-2021 Dönemi İçin Yeni Yol Haritasını Yayınladı!

Published

on

Popüler yapay zeka destekli kripto para işlem algoritması deepTradeBot.com, 2021 yılının sonuna kadar uygulanacak planların ve güncellemelerin bir listesini yayınladı.

Şirketin gelecek planları oldukça dikkat çekici birçok hedefi ve kullanıcıların beklentilerini karşılayacak geliştirmeleri kapsıyor. deepTradeBot, bu yılın sonuna kadar, yatırımcılara ve platformda bağlı şirketlerini kuranlara yardımcı olacak 3 büyük güncellemenin sözünü şimdiden vermiş durumda. Bu 3 büyük güncelleme şunları içeriyor:

  • Ticaret botlarının özel eklentileri, botların gücünü ve yeteneklerini geçici olarak artırma fırsatı verecek;

 

  • Ortaklık programı istatistiklerinin geliştirmesi: hesap toplamları ve ortakların mali toplamları iyileştirilecek;

 

  • Kullanıcılara yapay zeka destekli algoritmik trade botlarının faaliyetlerini ve ticaret sonuçlarını izlemek için kişisel ticaret raporları sunulacak;

deepTradeBot’un daha uzun vadeli planlar arasında ise kendi dahili cüzdanını ve herhangi bir komisyon olmaksızın dahili kripto para birimi alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir platform yaratma ve  ayrıca bir mobil uygulama geliştirme hedefi bulunuyor. Ve tüm bu güncellemeleri 2021 ilkbahar ve yaz aylarında göreceğiz. Yol haritasıyla ilgili daha fazla ayrıntı, bugün oluşturdukları ve yayınladıkları özel sayfada mevcut – https://deeptradebot.com/roadmap.html

İlk bakışta, ekibin ürünleri etrafında bir eko-sistem kurmayı düşündüğü görülüyor ve bu yıl başlattıkları MLM Kulübü (https://deeptradebot.com/land/club), bu fikrin gerçekleşmesi içn büyük katkı sağlayacak.

Bu arada platform, arayüz iyileştirmeleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor: Öyle ki dün yayınlanan güncellemeyle birlikte deepTradeBot,  aynı anda 10’dan fazla bot kiralayan müşterilerinin arayüzde gezinmelerini kolaylaştırmak için gösterge tablosunda gelişmiş bir bot listesi yerleştirmesi eklediler.

En popüler algoritmik trade platformlarından biri olan deepTradeBot’un önümüzdeki 2020-2021 dönemi için geliştirmelerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Coinografi.com yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Coinografi.com, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

Continue Reading

Haberler

PayPal’ın Kripto Para Planı Olduğu Ortaya Çıktı

Published

on

Kripto para piyasasının dünya genelinde giderek popüler olması, Bitcoin’den sonra birçok markanın rakip kripto paraların çoğalmasına yol açtı. Hali hazırda piyasa birçok marka işlem görüyor. Gündemde konuya ilişkin yer alan bir haberde ise ünlü online ödeme yöntemi markasından olan PayPal’ın da kripto para hizmeti sunacağına ilişkin çalışmalar yürüttüğü ortaya çıktı.

20 Mart tarihli bir PayPal mektubunda kendilerinin elle tutulur adımlar attığı ifade edilmiş olup kaynaklar tarafından verilen bilgilerde haziran ayında alım ve satım işlemleri için bir kripto para birimi hizmeti sunmayı planladığı ifade edilmişti, fakat konuya ilişkin PayPal’dan bir açıklama yapılmamıştı.

Sistemdeki Kısır Yanlar Ele Alındı

PayPal’ın mektubu ile Avrupa’da birçok yatırımcı ve kullanıcının özellikle kripto para sisteminde AB’nin yükselen varlık sınıfını daha iyi temsil edebileceği, özellikle kripto para birimlerinin finansal sistem içindeki sorunlu kısımları düzenlemek üzere ele alabilecekleri belirtiliyor.

altcoin

Kaliforniya merkezli bir şirket olan PayPal’ın hali hazırda aktif olarak 300 milyon aktif kullanıcısı olduğu biliniyor. Facebook tarafından firmanın kripto para ile Facebok Libra derneğine 2019 yılında katılması fakat ekim ayında ayrılması ile ortaya çıktı. Avrupa Komisyonuna daha önce de kara para aklama karşıtı önerileri de olmuştu fakat komisyon teknolojik tarafsızlığını korumak amacını koruması gerektiği ifade edildi.

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Doğrudan Kripto Para Satışı

CoinDesk tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan habere göre ise PayPal’ın Coinbase gibi piyasalardan para çekmek amacı ile bir araç olarak kullanıldığı ancak doğrudan kripto satışı hizmeti ile bir ilki hedeflediği belirtiliyor.

Kaynakların haber kanalına yaptığı açıklamalara göre PayPal ve Venmo ile doğrudan kripto alım/satım işlemlerine izin verecek olup bu kapsamda kripto alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilecek. Yerleşik cüzdanlar içinde varlıklar saklanabilecek.

Hali hazırda PayPal’ın hangi kripto paraları destekleyeceği ve yeni bir kripto paranın sunulup sunulamayacağı henüz bilinmiyor. Coin base ile 2016 yılından beri ortaklık kuran PayPal’ın Coinbase ile ne tür rolü olacağı ise henüz bilinmiyor. Resmi açıklama da herhangi bir kanaldan yapılmamış olsa da Paypal’ın kripto para piyasası ile yakından ilgilendiği biliniyor.

Continue Reading

Kripto Para

Kripto Para Ponzisine Bağlı 2 Kişi Ölü Bulundu

Published

on

Kripto para piyasası ile ilgili geçtiğimiz aylarda açıklanan bir rapora göre kripto para dolandırıcılığı ile ilişkin olarak OneCoin destekçisi olduğu bilinen iki kişinin Meksika’daa ölü bulunduğu açıklandı. Yaşamını yitirenlerden irinin 2017’de gündeme oturan Ponzi dolandırıcılığına karışan ve LATAM bölgesinde yanlış bilgiler ile kurbanları dolandıran bir kişi olduğu ortaya çıktı.

Bulunan cesetlerde yapılan incelemede bu iki kişinin öldürüldüğü bilgisi verildi. Meksikalı yetkililer Sinalo Mazatlan bölgesinde buldukları cesetlerin Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’ya ait olduğunu açıkladı. İlgili cesetler, vücutları kesilmiş bir şekilde bavullara doldurulmuş ve boş bir alana atılmış olarak bulunmuş. Konuya ilişkin açıklamalar ve detaylar ise şu şekilde.

Bitcoin ve Binance’den Kripto Kart Müjdesi!

İki Kişi OneCoin Destekleyicisiydi

Meksikalı yetkiler tarafından vücutları bavullara doldurulmuş bir şekilde bulunan iki kişi Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’nın en geniş ve en iddialı kripto para Ponzi dolandırıcılığı ile ilgisi olduğu açıklandı ve OneCoin ile oldukça yakın bir destek ilişkisi olduğu açıklandı.

2017 yılının sonlarına doğru birkaç şüphelinin MLM girişimi sonrasında Brito’nun One Coin’e katıldığı biliniyor. Brito’nun uzman olduğu alan olarak ise dolandırıcılık ile ünlenen e-ticaret sitesi olan DealShaker olduğu da raporda yer alıyor. OneCoin’e katılarak, küçük bir grup ile ortaklık kuran Brito, scamine teşvik amacı ile proje yatırımcıları ile Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’ya seyahat ettikleri de açıklanan raporda belirtildi.

2019’dan Bu Yana Aktif

2019 yılında ilgili dolandırıcılığın temelleri polis güçlerince dağıtıldı. Fakat Brito, Amerika Otomotiv Pazarlama Şirketi ile CLA, olarak isimlendirilen kripto birimini ödeme olarak alan bir şirkete katıldığı biliniyor. 2020’nin başında ise bir diğer isim olan Ignacio Ibarra da bu operasyonun içine girdi ve Latin Amerika’da birçok yerde araştırmalar yaptı.

OneCoin’in sistemlerini kullanarak düşük maliyetle araç alım satımı yapan bu iki isim ayrıca çeşitli pazarlama hileleri ile dolandırıcılığa devam etti. Fakat özellikle korona virüs salgınının ortaya çıkması ile Latin Amerika’daki seyahatlerine ara verdikleri de biliniyordu. OneCoin’in ise dünya genelinde yatırımcılardan 4 milyar dolara yakın para çaldığı, kurucusu olan Ruja Ignatov’un 2017 yılından ayrıldıktan sonraki izi ise bilinmiyor.

 

Continue Reading