CHANGPENG ZHAO (CZ) : BLOCKCHAİN İNTERNETTEN DAHA BÜYÜK OLACAK

Cryptocurrency topluluğundaki en etkili insanlardan biri olan Changpeng Zhao, son zamanlarda genel olarak blockchain ve cryptocrencies’in şimdiki ve gelecekteki durumu hakkında konuştu. Binance’in kurucusu ve CEO’su piyasa, fiyatlar ve blockchain’in dünyaya internetten daha önemli bir etkisi olacağına olan inancını paylaştı.

Blockchain’in Dünya Üzerindeki Etkisi

Yakın tarihli bir röportajda, en büyük kripto para birimi değişimi Binance CEO’su Changpeng Zhao, günlük kripto para birimi fiyat işlemlerini takip etmediğini söyledi. Ona göre, kısa vadeli fiyat tahminleri yapmak zordur, çünkü piyasa bu kadar iyi haber alamaz ve aşırı tepki gösterir. Ancak, blockchain ve potansiyel küresel etkisine inanan bir firma. Aslında, İnternetin kendisinden daha büyük olacağına inanıyor gibi görünüyor.

“Piyasa her zaman aşırı tepki veriyor. Fiyatı kısa vadeli olarak tahmin etmek çok zor, ancak 3, 5, 10, 100 yıl geçmişe bakarsanız, blockchain toplumumuzda internetten daha büyük bir etkiye sahip olacak. Şu anda, muhtemelen kripto veya muhtemelen daha az olan nüfusumuzun yaklaşık yüzde 0,1’i var, bu yüzden potansiyel olarak büyüyebilmesi için bin kat fazla olması gerekiyor. Bu teknolojinin gitmediğini biliyoruz; dünyayı bozacak; hayatımızı bozacak.

Ayrıca birçok kripto para biriminin sınırlı bir arzının olduğu gerçeğine değindi. Ona göre, daha fazla insan endüstriye katılacak ve bu gerçekleştiğinde, “fiyatın yükselmekten başka bir yönü olmayacak”.