Çin Hükümeti En İyi Kripto Paralar Raporunu Yayımladı!

çin-kripto

Çin hükümeti tarafından yapılan kripto para derecelendirmesinin 3.sü yayımlandı. Yeni listeye göre EOS birinci sıradaki yerini korurken, Bitcoin bir basamak yükselerek 16. sırada yer aldı.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi CCID tarafından her dönem düzenli olarak kripto paraların derecelendirildiği bir rapor yayımlanıyor. Kripto paraların niteliklerine göre en iyiden en kötüye doğru sıralandığı listede kripto paraların sıralamasını etkileyen birçok etmen bulunuyor.

Daha önce Mayıs ve Haziran aylarında yayımlanan raporun Temmuz ayına ait raporu geçtiğimiz gün yayımlandı. Rapor uygulanabilirlik, inovasyon ve teknolojik kapasite gibi 3 ayrı faktör göze alınarak düzenleniyor.

Geçtiğimiz ay listenin ilk sırasında yer alan EOS, bu ayda sıralamadaki yerini korudu. Her ne kadar EOS yerini korusa da ana ağın faaliyete geçtiği süreçte yaşanan sorunlar nedeniyle geçtiğimiz ay 161.5 olan puanı bu ay 146.5’e geriledi. EOS’un ardından Ethereum ve geçtiğimiz ay üçüncü sırada bulunan NEO’yu geçen Nebulas sıralamadaki yerlerini aldı.

Bitcoin 16. Sırada Yer Aldı!

Kripto dünyasının en değerli coini olan Bitcoin geçtiğimiz ay 17. sırada bulunurken bu ayki raporda 16. sıraya yükseldi. Bitcoin’in bu denli düşük sıralarda yer almasının teknolojik açıdan kapasitesinin yetersiz olmasına bağlı olduğu belirtiliyor.

Kaynak: CCID