Connect with us

Teknik Analiz

Çin Hükümeti En İyi Kripto Paralar Raporunu Yayımladı!

Yayınlama

on

Çin hükümeti tarafından yapılan kripto para derecelendirmesinin 3.sü yayımlandı. Yeni listeye göre EOS birinci sıradaki yerini korurken, Bitcoin bir basamak yükselerek 16. sırada yer aldı.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı Çin Bilgi Endüstrisi Kalkınma Merkezi CCID tarafından her dönem düzenli olarak kripto paraların derecelendirildiği bir rapor yayımlanıyor. Kripto paraların niteliklerine göre en iyiden en kötüye doğru sıralandığı listede kripto paraların sıralamasını etkileyen birçok etmen bulunuyor.

Daha önce Mayıs ve Haziran aylarında yayımlanan raporun Temmuz ayına ait raporu geçtiğimiz gün yayımlandı. Rapor uygulanabilirlik, inovasyon ve teknolojik kapasite gibi 3 ayrı faktör göze alınarak düzenleniyor.

Geçtiğimiz ay listenin ilk sırasında yer alan EOS, bu ayda sıralamadaki yerini korudu. Her ne kadar EOS yerini korusa da ana ağın faaliyete geçtiği süreçte yaşanan sorunlar nedeniyle geçtiğimiz ay 161.5 olan puanı bu ay 146.5’e geriledi. EOS’un ardından Ethereum ve geçtiğimiz ay üçüncü sırada bulunan NEO’yu geçen Nebulas sıralamadaki yerlerini aldı.

Bitcoin 16. Sırada Yer Aldı!

Kripto dünyasının en değerli coini olan Bitcoin geçtiğimiz ay 17. sırada bulunurken bu ayki raporda 16. sıraya yükseldi. Bitcoin’in bu denli düşük sıralarda yer almasının teknolojik açıdan kapasitesinin yetersiz olmasına bağlı olduğu belirtiliyor.

Kaynak: CCID

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknik Analiz

Ripple (XRP)’da Bu Seviyeyi Kırmak Güçlü Bir Toparlanma Yaratacak

Yayınlama

on

Coinografi.com – Ripple şu anda ABD Doları karşısında 0.1981 dolar seviyelerine kadar gerileyerek bu ayın en düşük seviyesini gördü. XRP fiyatının yakın dönemde güçlü bir toparlanma başlatmak için 0.2100 dolar ve 0.2150 dolar’ı kırması gerekiyor.

  • Dalgalanma fiyatı şu anda ABD doları karşısında 0.2000 dolar pivot seviyesinin üzerinde konsolide oluyor.
  • Fiyat, 0.2100 dolar ve 0.2150 dolar seviyelerine yakın birçok engelle karşı karşıya.
  • XRP/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken’in veri kaynağı) 0,2085 dolarlık dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var.
  • Fiyat 0.2150 dolar’a yükselebilir, buna ek olarak 0.2250 dolar’a yükselebilir.

Ripple Fiyatı Kısa Vadede Kurtarılabilir

Dün, dalgalanmada 0.2200 dolar ve 0.2050 dolarlık destek seviyelerinin altında keskin bir düşüş gördük. XRP fiyatı 0.2000 dolarlık temel destek seviyesinin altına daldı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın çok altına düştü.

XRP’de 0.1981 dolar seviyesi aylık en düşük seviyeyi oluştuyor. XRP tekrar 0.2000 dolar seviyesinin üzerinde, ancak birçok engelle karşı karşıya.

İlk direnç, son düşüşün % 23.6 Fib geri çekilme seviyesine yakın ve 0.2450 dolar’dan 0.1981 dolar’a kadar düşmektedir. Daha da önemlisi, XRP/USD paritesinin saatlik grafiğinde 0,2085 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var.

Bir sonraki büyük direnç 0.2215 dolar seviyesine yakın, çünkü son düşüş % 50 Fib geri çekilme seviyesine yakın, 0.2450 dolar’dan 0.1981 dolar’a kadar düştü. Daha fazla kazanç, büyük olasılıkla fiyatı 0.2280 dolar direnç seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yönlendirecektir. Bir ara direnç ise 0.2250 dolar seviyesine yakın.

Dalgalanma 0.2100 dolar ve 0.2150 dolar direnç seviyelerinin üzerinde düzelmezse, düşüşüne devam etmesi muhtemeldir.

Net bir mola ve 0,2000 dolarlık destek alanının altına yakın bir nokta, belki de keskin bir düşüşe neden olabilir. Bir sonraki destek 0.1981 dolar düşük seviyesine yakındır, bunun altında yakın dönemde 0.1920 dolar seviyesine düşme riski vardır.

Teknik Göstergeler

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – XRP / USD için RSI şu anda toparlanıyor ve 50 seviyesine yakın.

Başlıca Destek Düzeyleri – 0.2040 $, 0.2020 $ ve 0.2000 $.

Temel Direnç Seviyeleri – 0.2100 $, 0.2120 $ ve 0.2150 $.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum, XRP ve Bitcoin Cash Piyasa Analizi

Yayınlama

on

Kripto para piyasası 17 Ağustos itibariyle 215 Milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı. Daha önce çıkamamasının sebebi Bitcoin idi. Her ne kadar altcoinler güvenilir kalsa da Bitcoin’de yaşanan düşüş tüm piyasayı etkiledi.

Bu yaşanan düşüşlerin SEC tarafından ETF teklifinin reddedilmesi olarak görülürken bazı kripto para uzmanları ise gelecekte bir Bitcoin ETF görmek istiyorlar. Bazı uzmanlar ise, kripto paranın Wall Street’e girmesi noktasında çok meraklı değiller.

BTC / USD
Bitcoin 5,900,06 – 6,617,5 $ aralığında işlem görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yedi gün boyunca, ayılar tekrar tekrar 6,617,5 $ ‘dan başlayan fiyatlara itti. Boğalar bastırsa da şuanda piyasada ayılar daha aktif.

ETH / USD
Eteryum 300 $ ‘ın üstünde kalmaya çalışıyor. Son iki günde ise bu seviyeden biraz geri çekilme oldu. Piyasada ayılar daha hakim. 20 günlük süreçte EMA’da satış baskısı ile karşı karşıya gelebilir.

XRP / USD

XRP şuanda en iyi kripto para birimleri arasında en kötü performansını sergiliyor. Şuanda hızlı bir şekilde pozisyon alan alım satımcılar için çok daha uygun.

BCH / USD

3 gündür 537.82 seviyesin,n üzerine çıkamadı. Aşırı satım bölgesinden çıkmaya çalışıyor. 400 $’a kadar düşüş yaşama ihtimali mevcut. Şuanda herhangi bir satın alma düzeni olmadığı için yatırım tavsiye etmemekteyiz.

2018 yılının şubat ayında yayın hayatına başlayan Coinografi, okuyucularına güncel haberler ve kripto paralara yönelik eğitici içerikler sunuyor. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin en popüler siteleri arasında yerini alan Coinografi.com’a destek olmak ve güncel haberlere anında ulaşmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. Her şey sizlere daha iyi hizmet verebilmek için. Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Teknik Analiz

Bitcoin Madencileri Ürettiğinden Fazla Bitcoin Satmaya Başladı!

Yayınlama

on

Son dönemlerde yükseliş trendine giren Bitcoin konusunda birçok yatırımcı oldukça titiz davranmaya ve dikkatli adım atmaya başladı. Özellikle bu konuda her şeyi araştırmaya koyulanlara bir uyarımız var. Son dönemde birçok Bitcoin madencisi çıkardığından Bitcoin’den fazlasını satmaya başladı. Madencilerin bu hareketini nasıl yorumlamak gerekiyor?

Madenciler Bitcoin’in Düşüş Yaşamasından mı Korkuyor?

Bitcoin madenciliği yapan öncü firmalardan bir tanesi olan Bitmain firması geçtiğimiz günlerde çıkardığından daha fazla Bitcoin sattı. Firma madencilik çalışmaları sonrası 14,4 milyon dolar değerinde Bitcoin çıkarırken, 17,3 milyon dolarlık Bitcoin satışı gerçekleştirdi.

Bitcoin madencileri bazı zaman dilimlerinde ağlarını çalıştırmak ve madencilik masraflarını karşılamak için çıkarılan yeni Bitcoin’leri satsalar da son dönemlerde yaşanan satış rakamları azımsanmayacak derecede oldu. Madencilerin bu hareketi birçok analizciye göre farklı olarak yorumlandı. Nitekim madencilerin Bitcoin’in değer kazanmaya devam etmeyeceği yönünde beklentileri olduğu anlamına gelebilir.

Multicoin Capital Management firmasının yönetici isimlerinden bir tanesi olan Kyle Samani konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Tarihsel olarak birçok madenci ürettiği kripto paraların tümünü satmıyor değerinin artmasını bekliyordu. Şu an neredeyse tüm madenciler ellerinde bulunan tüm kripto paraları satıyor durumdan şüpheleniyorum” dedi.

2018 yılının şubat ayında yayın hayatına başlayan Coinografi, okuyucularına güncel haberler ve kripto paralara yönelik eğitici içerikler sunuyor. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin en popüler siteleri arasında yerini alan Coinografi.com’a destek olmak ve güncel haberlere anında ulaşmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. Her şey sizlere daha iyi hizmet verebilmek için. Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Coinografi ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Coinografi ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Okumaya Devam Et