Çin’in Şangay Kentindeki Blockchain Konferansı Polis Tarafından İptal Edildi

Şangay’daki bir blockchain temalı konferans, Perşembe günü polis tarafından aniden askıya alındı.

Küresel Fintech & Blockchain Çin Zirvesi 2018 olarak adlandırılan ve PTP International adlı bir iş konferans organizatörü tarafından düzenlenen bir günlük etkinlik aslında 12 Nisan’da planlandı.

Yine de perşembe günü öğlen saatlerinde (yerel saat), sabah seansı polis tarafından aniden durduruldu ve etkinliğin tüm katılımcıları ve organizatörleri mekandan kaldırıldı. Etkinliğin öğleden sonraki oturumu da iptal edildi.

Zirvenin web sitesine göre etkinlik, finans kurumları, hükümet ve kripto para karşılığı projelerden açılış konuşmaları, panel tartışmaları ve sergiler düzenlemekti.

Aniden durmalara neden olan resmi nedenler açığa çıkarılmamış olsa da, internet üzerinden ve sosyal medya sitesinde Weibo yatırımcıların bu olayı polise bildirdikleri söylentileri ortaya çıktı. iddia edilen para ile büyük miktarda para kaybettiği iddia edildi.

Ancak, konuyu ele alan bir medya bildirisinde, etkinlik düzenleyicisi söylentiyi yalanladı ve konferansın Çin yasalarına uyduğunu belirtti:

PTP International şunları söyledi:

“Halen durdurma nedenlerini araştırıyoruz. Ve şimdiye kadar polis tarafından sunulan açıklama güvenlik riskinden kaynaklanıyor. Etkinlik katılımcıları için nasıl bir çözüm bulunacağına dair bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. Konferans, Çin ve herhangi bir ICO roadshow özelliği yok.”