Connect with us

Altcoin

Coin ve Token Arasında ki Farklar Nelerdir?

Yayınlama

on

Coinografi.com – Kripto para ile ilgili haberlerimizi okurken mutlaka coin veya token kelimelerini sıklıkla duymuşsunuzdur. Bu iki terim benzer terimler gözükse de aralarında büyük farklar vardır.

Kripto para terimi, Bitcoin ile başlasa da şuanda birçok alternatif coin yani altcoin bulunmaktadır. Ethereum, Litecoin, XRP, Dogecoin ve diğer coinler altcoin terimine örnektir. Bu coinlerin her biri aynı Bitcoin teknolojisi gibi blok zincirine sahiptir ve bağımsız olarak çalışmaktadır. Bu altcoinlerin neredeyse hepsi Bitcoin’in fork yani çatallaşması sonucu oluşsa da günümüzde bazılarının yazılımı ve kod yapısı Bitcoin’den çok farklıdır.

Örneğin; Ethereum, Ripple ve Monero gibi coinler fork ile oluşmamış, tamamen farklı bir yazılıma sahip coinlerdir.

Token terimi ise program veya varlık türünü temsil etmektedir. Kavramı açarsak, projenin gelişimini finanse etmek için piyasaya sürülen varlıklardır. Bugün bir coin üretip onun reklamını yapmak, yazılımını desteklemek oldukça maliyetlidir. Coin sahibi şirketler token adı verilen varlıkları piyasaya sürerek yatırımcı toplamaktadır.

Aralarında ki en büyük fark ise coinler bağımsız olsa da tokenlar bağımlı varlıklardır.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

Kripto Para Analistinden Kritik Ripple Tahmin: XRP 1 Dolara Yükselecek

Yayınlama

on

Coinografi.com – XRP fiyatı 16 Şubat’ta 0.28 dolara kadar geriledi. Üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP 0.30 dolarlık psikolojik seviyeyi kurtarmak için elinden geleni yapıyor. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre,  XRP içeriğin hazırlandığı sırada, 0.29 dolar’dan el değiştiriyor.

Bir kripto para analisti, XRP’nin 2021 yılına yaklaşırken olarak en az 1 dolara yükselmesini beklediğini söyleylediği bir tweet paylaştı.

Twitterda @AngeloBTC olarak tanınan emekli kripto para analsiti, bazı üst düzey kripto para birimlerinin fiyatları ile ilgili beklentilerini paylaşmak için Twitter’a gitti: Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Tezos. Madeni paraların 2021 yılına kadar aşağıdaki fiyat işaretlerine ulaşmasını bekliyor.

Analistin, Bitcoin’e yatırım yapan herkes için iyi bir haberi var. Emekli analist Bitcoin’in 30.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. XRP’ye gelince ise üçüncü en büyük kripto para biriminin yıl sonuna kadar 1 dolara ulaşmasını bekliyor.

Twitter’da 126.000’den fazla takipçisi bulunan Twitter kullanıcısı @cryptomocho, Binance’den bir XRP/USDT grafiği yayınladı, üçüncü büyük kripto varlığın 0.28 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başarması halinde, fiyatını fırlamak için başka bir girişimde bulunacağını söyledi.

XRP Likiditesi Yükseliyor

Bu arada, XRP likiditesi, Ripple’ın ortağı MoneyGram ile birlikte kurulan ODL koridorlarıyla artmaya devam ediyor. Kripto yatırımcısı Dave Jones, Meksika Bitso borsasından bazı verileri paylaştı. Geçen hafta, bu koridordaki transferlerin yüzde 7.5’i XRP kullanılarak USD’den MXN’ye yaklaşık 54 milyon dolar transfer edildiğini söylüyor.

Yukarıda belirtilen iyi haberlere rağmen, geçtiğimiz hafta medya MoneyGram’ın Ripple’in XRP‘sini içermeyen yeni bir FastSend ürünü yayınladığını bildirdi. MoneyGram havale devi Visa Direct’i tercih etti. Artık MoneyGram, müşterilerinin milyonlarca Visa kartına doğrudan nakit göndermesine izin verebilir.

OKUMALISINIZ!

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Altcoin

Kripto Para Piyasasında Gerçekçi Tahminleriyle Tanınan Analistten İlginç XRP Tahmini

Yayınlama

on

Coinografi.com – Bir kripto analisti XRP‘nin bu yılki performansı ile 2017’deki muazzam yükselişi arasında paralellikler gördüğünü söylüyor.

Sektörde Magic olarak bilinen kripto para analisti, Twitter’daki 31.000 takipçisine XRP’nin mevcut grafiğinin 2017 yılının sonlarında fiyat hareketini yansıttığını söylüyor. XRP kısa bir süre sonra parabolik hale geldi ve 10 Aralık 2017’de 0.2352 dolar’dan 0.2352 dolar’ a yükseldi. XRP 3 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolar’a yükseldi.

CoinRarketCap verilerine göre, XRP, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.089 dolar’a ulaşmasından iki hafta sonra en yüksek seviyeye ulaştı.

Magic, XRP‘nin bir kez daha parabolik olacağının garantisi olmadığı konusunda uyarıyor ve uçucu kripto para dünyasında her şeyin olabileceğini söylüyor. Kripto para analisti Magic şu açıklamalarda bulunuyor:

“Bu gerçek anlaşma olabilir arkadaşlar. XRP’nin grafiği, şu anda 2017’deki büyük rallinin grafiği ile aynı görünüyor ve direnç tamamen yok edildi. Hiçbir şey garanti edilmez. Duraklar böyle zamanlarda en iyi arkadaşım. ”

CoinMarketCap’e göre XRP, 1 Ocak’tan bu yana % 61 oranında artışla 0.1935 dolar’dan 0.3121 dolar’ a yükseldi. Ek olarak, XRP Ledger, kripto analitik firması Santiment’e göre, XRP Ledger’ı günlük en büyük aktif adres oluşturma gününü kaydetti:

“Ripple [XRP], Sandata platformumuza göre, son zamanlarda XRP’nın 6 yıllık tarihinde oluşturulan günlük etkin adreslerde en büyük gününü gördü. XRP geçen haftaki artıştan bu yana % 16,3 arttı, sadece ETH’nin yükselişi nedeniyle gölgede kaldı. ”

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Altcoin

Kripto Para Analisti Kevin Cage’den Ripple Açıklaması: Şimdi Almayanlar 1 Dolardan Alacak!

Yayınlama

on

Coinografi.com – Kirpto para birimleri arasında en büyük üçüncü varlık olan XRP eski fiyat artışını yakalamaya çalışıyor ve XRP topluluğu tüm zamanların en yüksek seviyesinden bile daha fazla artış yaşayacağına inanıyor.

Fiyat artışı faiz tetikliyor

Yatırımcı ve analist Kevin Cage, insanların şimdi XRP’ye dikkat etmeye başladığını ve daha önce XRP 0.20 doların altında işlem yaparken yatırım yapmak için için çok zamanları olduğunu söyledi. Ancak bu fırsatı değerlendiremediler.

Kevin Cage: Ripple’a yatırım yapmayanlar 1 dolardan satın alacak

Fiyatta yükselen varlıklara olan ilginin düşüklerdeki varlıklardan çok daha yüksek olduğunu  belirten Kevin Cage, XRP 1 dolara düştüğünde, birçok yatırımının XRP’yi  o zaman satın almaya başlayacağına inanıyor.

İnsanlar Ripple’a ilgi duymaya başladı. Fakat kimse risk almak istemedi. Birçok kişi yatırım fırsatını kaçırdı. XRP gerçekten harekete geçtiğinde bu fırsatı değerlendirmeyenler ileride XRP’yi 1 dolar’dan satın alacaklar.

Teknik analistler de Bitcoin ve Ethereum’a çok daha fazla dikkat etseler de bu kripto para üzerinde yükseliyorlar.

20 Milyon XRP Hareket Ediyor

XRPL Monitor hesabı, Ripple tarafından yayınlanan başka bir XRP bölümünün ayrıntılarını paylaştı. Bu sefer 20 milyon XRP şirketin cüzdanları arasında taşındı.

Ripple, toplam arzın yaklaşık yarısına sahiptir ve zaman zaman yatırım amaçlı veya diğer hedefler için küçük miktarlada XRP piyasaya sürer. Her ayın ilk gününde, Blockchain behemoth emanetten 1 milyar XRP’nin kilidini açar.

Bu, XRP topluluğundaki birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratıyor. Çünkü bu şekilde piyasaya sürülen tüm XRP’nin sonunda pazara giden yolu bulduğuna ve fiyatın fırlamasını engellediğine inanıyorlar.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et