COİNBASE STEALLER VE CHAİNLİNK KRİPTO PARA BİRİMLERİNİ DESTEKLEDİ

Cryptocurrency değişimi Coinbase, New York sakinlerinin şimdi aylar önce başka yargı bölgelerinde başlatılan iki cryptocurcene erişimi olduğunu açıkladı.

Çarşamba günü geç saatlerde yapılan iki tweette, borsa New York eyaletindeki müşterilerin artık hem Stellar lümen (XLM) hem de Chainlink’in LINK jetonunu alabildiğini, alabileceğini, satabileceğini, gönderebileceğini ve alabileceğini söyledi. Kriptolar artık Coinbase.com‘da ve borsadaki eOS ve Android uygulamalarında mevcut olacak.

XLM daha önce Mart ayında Coinbase’deki yargı bölgelerinin çoğunda başlatılmıştı, LINK ise Haziran ayında izledi. New York’ta ayarlanan yüksek yasal engeller, destek eklemedeki gecikmelerin ardındaydı.

LINK, Chainlink’in ademi merkeziyetçi ağını güçlendirmek için kullanılan ethereum temelli bir simgedir. Bir API köprüleme hizmeti olan Chainlink, merkezi olmayan finans ürünleri gibi akıllı sözleşme platformlarını gerçek piyasa verilerini ve etkinlik bilgilerini içeren korsanlara bağlar.

Perşembe günü yapılan bir CoinDesk video röportajında, projenin CEO’su, gerçek dünyadaki olaylara sabitlenen güvenli akıllı sözleşmeler sunmanın, blok zincir teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesinde bir sonraki “ileriye dönük adım” olduğunu söyledi.

Bu arada Stellar, XLM belirtecini kullanarak şifreli bir ödeme sistemi olarak tasarlanmıştır. Proje, geçen yıl bu kez ilan ettiği World Wire ödeme ağında IBM ile özellikle ortaklık yaptı.