Coinsecure Çalınan Bitcoinlerin Geri Ödeme Sürecine Hazırlanıyor

Hindistan menşeli kripto para borsası Coinsecure, web sitesinde kullanıcılara, geçen haftaki 438 bitcoin’lik hırsızlıktan bu yana yetkililerle çalıştığını ve talep sürecini hazırlarken sabır istediğini bildirmiştir. Şirketin yasal ekibi, sözleşmeleri inceliyor ve kullanıcıların göz önünde bulundurması için talep formunu hazırlıyor. Değişim, son birkaç gündür “çağrılarla dolu” oldu.

Coinsecure, kullanıcılardan hırsızlık ile ilgili soruşturmaların 3 milyon dolardan fazla değerli olduğunu iddia ederek, talep sürecini yavaşlattığını ve şirketin yetkililerin talep ettiği prosedürleri takip etmesi gerektiğini anlamasını istedi.

Şirket, kullanıcıları pazartesi ile cumartesi günleri arasında saat 11:00 ile 9:00 arasında aramaya veya e-posta göndermeye teşvik etti.


Coinsecure, müşterilerinin zararları için geri ödeme yapacağını söyledi. Çalınmış fonların önemli bir çoğunluğu, sifonlu bitcoinlerin geri kazanılmadığı durumlarda, bitcoin yerine Hint fiat rupi’lerine ödenebilir.

Bu hafta başlarında yayınlanan bir duyuruda şirket, şirketin cüzdanından gelen soygunu takiben Hindistan rupi’larındaki tüm müşteri mevduatlarının güvenli olduğunu belirtti. Değişim, sifonlu bitcoin’lerin tümünü kurtarırsa, müşteriler hesap bakiyelerinin bitcoin’de geri ödenmesini bekleyebilirler.

Eğer  BTC’nin geri kazanılması mümkün değilse, Coinsecure 9 Nisan 2018 tarihinden itibaren oranları uygulayacağını açıkladı. Şirketin % 10’unun BTC bakiyesinin% 10’u iade edileceğini belirtti.

Bitcoin’in fiyatı 9 Nisan’da işlem görmeye başladığında, madeni para başına 6,850 doların altında değer kazandığı için kayda değer bir artış kaydetti. Eğer döviz çalınan bitcoinleri kurtaramazsa, Coinsecure kullanıcıları, bitcoin değer kazanımlarında% 18’in üzerinde bir kayıp anlamına gelir.

Daha önce tüm 438.318 bitcoin’leri tutan bir cüzdan adresi, daha küçük meblağlarda çeşitli adreslere bitcoin’leri siphoning eden iki düzine işlemden oluşan bir açıklık üzerinde boşaltılmıştır.

Coinsecure, bir polis şikayetinde hırsızlık yapmak için kendi baş bilim adamı Amitabh Saxena’yı suçladı.

Coinsecure CEO’su Mohit Karla şikayette dikkatimizi çekmek için yanlış bir hikaye yaptığını düşünüyor ve bu olayda oynayabileceği bir rol oynayabilir. Karla ayrıca, Saxena’nın pasaportunun soruşturmanın ortasında onu ülkeden terk etmesini engellemek için el koydu.

Saxena, BTG’yi çıkardı ve Coinsecure’a göre özel anahtarların çıkarılması sırasında fonların kaybedildiğini iddia etti.

Daha önceki bir güncellemede, Coinsecure ayrıca, hacker’ı tanımlamak ve çalıntı fonların kurtarılmasında borsaya yardım etmek için büyük miktarda bitcoin topluluğundan yardım istedi. Fonların geri kazanımına yol açan herhangi bir bilgiye% 10’luk bir teklif sunulacak.