Cryptojacking-Malware Saldırısının Etkileri

İngiltere’de ki şirketlerin %59’u son zamanlarda çıkan kripto-malware’den etkilendi. Geçtiğimiz ay bu konu ile alakalı bir çok maddi dava açıldı. Citrix yazılım şirketi tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, ABD’li şirketlerde ki 750 yönetici ve 250’den fazla çalışan kripto saldırısı hakkında görüşleri soruldu.

Kripto Malware adı verilen kötü niyetli yazılım ile, saldırganın şifreleme yaparak kurbanların hesaplarında ki mal varlıklarını onların izni olmadan ele geçirmekte ve aşırı elektrik tüketimi yaparakta birçok cihazın yavaşlamasına sebep olmuştu.

Citrix’in araştırmasına göre, ankete katılanların %59’unun bu saldırıdan etkilendiği ve çoğunun son 6 ayda başladığı belirtildi.

Güvenlik firması McAfee Labs tarafından daha önceki bir rapora göre, kripto tehdidi, dünya çapındaki şirketler ve bireyler için oldukça tehlikeli olmakla birlikte, bu oran 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 629’luk bir artışla arttığına dair bilgiler paylaşıldı.

2018 yılının şubat ayında yayın hayatına başlayan Coinografi, okuyucularına güncel haberler ve kripto paralara yönelik eğitici içerikler sunuyor. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin en popüler siteleri arasında yerini alan Coinografi.com’a destek olmak ve güncel haberlere anında ulaşmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. Her şey sizlere daha iyi hizmet verebilmek için. Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.