DASH VENEZUELA’DA ‘EN ÇOK KULLANILAN’ KRİPTO PARA MI?

DashDay’ın CEO’su Ryan Taylor, geçtiğimiz Mayıs’ta CoinDesk’in Konsensus etkinliğinde sahneye çıkarken “Dash, Venezuela’da en çok kullanılan şifreleme sistemi” dedi.

Bu açıklama tekrar tekrar Dashpay tarafından tekrarlandı ve kriptonun Venezuela ekonomisinde başladığını ima etti.

Ancak Venezüella’daki kriptonun gerçek alımını araştırdıktan sonra, bu ifade – kalın olmasına rağmen – doğru değil.

2018’de Venezüella’daki tüccarların yüzde 80’inin çizgi kabul ettiği bildirildi.

Dash Latin Amerika İş Geliştirme Müdürü Ernesto Contreras’a göre, bugünlerde istatistik, Discover Dash tarafından yapılan ilk denetimden sonra önemli ölçüde düşüyor.

Contreras, “Bu hafta tescilli işletmelere ilk denetimlerini tamamlayacaklar ve Dash’e bağlı perakendecilerin toplamı düşecek” dedi.

Gerçekten de, yerel kaynaklar CoinDesk’e yalnızca çok az sayıda proje ve tüccarın gerçekte çizgi kullandığını söyledi. Örneğin, Chiringuitos’un başlangıcının sahibi Fabiana Arreaza, CoinDesk’e müşterilerin kripto ödemeleri seçeneğini nadiren kullandıklarını söyledi.

“İki yıldan beri çizgi kabul ediyoruz. Şu anda etkinliklerini ödemek için kısa çizgi kullanan herhangi bir müşteri almadık. Bolivar veya dolar kullanmayı tercih ediyorlar ”dedi.

Bu, ülkedeki daha geniş kripto endüstrisi için geçerlidir. Venezuela’da kripto para birimi ödemelerini kabul eden birçok küçük gıda şirketi de dahil olmak üzere yaklaşık 488 işletme var;

Resim: dashcentral.org

Popüler ve çizgi dostu bir restoran olan Los Costilla buna bir örnektir. Bir temsilci CoinDesk’e bir yıldan fazla bir süredir herhangi bir kripto para birimini kabul etmediklerini söyledi.

“Fotoğraf bir yıl önce kripto para birimi cinsinden ödemeleri kabul ettiğimizde çekildi. O zamandan beri çizgi kabul etmedik. Herhangi bir bitcoin kabul etmiyoruz ”dedi.