Devere Group : Ethereum Yıl Sonunda 2.500 Dolara Ulaşabilir

Yatırım ve varlık yönetimi hizmetleri sunan bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group, Ethereum (ETH) fiyatının yıl sonuna kadar 2.500 $ ‘a çıkabileceğini öngördü.

Finansal danışmanlık firması, ikinci büyük kripto para biriminin, dijital sözleşmelerin ve akıllı sözleşmelerin kullanılmasının giderek benimsenmesiyle dört kat artışını öngören önemli bir artış görebileceğini söyledi. DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, MarketWatch’e şunları söyledi:

“Ethereum’un fiyatının bu yıl önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor ve 2018 ve 2020’de bir artışla 2018’in sonunda 2.500 $ olabilir. Bu genel artış üç şebeke sürücüsü tarafından körüklenecek. İlk olarak, daha fazla platform Ethereum’u bir ticaret aracı olarak kullanıyor. İkincisi, Ethereum tarafından akıllı sözleşmelerin artan kullanımı. Ve üçüncüsü, bulut bilişimin desantralizasyonu. ”

Green ayrıca, kripto-para piyasası düzenlemesinin getirilmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu söyledi. Green’e göre, bu piyasaya daha fazla güven ve daha iyi yatırımcı korumasıyla sonuçlanacak.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in rekor kıran rallisini takiben Green, “Önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in gördüklerini görmeyi beklemeliydik. Keskin hareketler muhtemelen devam eder ve buna karşın düzeltmeler takip eder. ”

Bu ayın başlarında, iyimser Bitcoin tahminleri ile tanınan Fonstrat kurucu ortağı Tom Lee, lider kripto-para birimi fiyatıyla ilgili yaptığı yukarı tahminlerini yineledi ve CNBC’ye yılın sonunda 25.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi.