Connect with us

Bitcoin

Dijital Para Yatırım Şirketi BKMC CEO’sundan, Bitcoin Ethereum ve Altcoin Tahmini

Published

on

Coinografi.com – Dijital para yatırım şirketi BKCM CEO’su ve CNBC katılımcısı Brian Kelly kısa süre önce Bitcoin‘in en son fiyat rallisini tartışmak için ‘Fast Money’de yer aldı. Şovun ev sahibi Brian Sullivan ve diğer analistlerle yaptığı konuşmada, “büyük sarı madeni para”nın bu yıl neden şimdiye kadar %44’ten fazla arttığına dair üç neden belirledi.

Bitcoin’in Fiyatını Bu Üç Faktör Arttırıyor

Kelly, yaklaşan halving olayı nedeniyle Bitcoin’in (BTC) daha da arttığını yineledi. Nisan sonunda madencilik ödülü 12,5 BTC’den sadece yarısı olan 6,25 BTC’ye indirilecek. Kripto paranın fiyatı yaklaşık 10.000 dolar ile aynı seviyede kalırsa, madenciler blok başına sadece 62.500 dolar kazanacaktır. Brian Kelly şu açıklamalarda bulundu:

    “Madenciler daha yüksek fiyatlar istedikleri için stoklarını satmayı bıraktılar. Daha yüksek fiyatlar bekliyorlar.”

Bu arz indiriminin zaten fiyatlandırıldığını varsaymak mantıklı olsa da, önceki iki döngüde durum böyle değildi.

Kelly, artan kurumsal kabulü bu yükseliş momentumunun nedenlerinden biri olarak da adlandırdı. Bitcoin artık altına dijital bir alternatif olarak görülebilen güvenli bir varlık olarak kabul ediliyor.

Daha önce de bildirildiği gibi yeni adreslerde de bir artış oldu, bu da BTC’nin temellerinin şimdi fiyat hareketini yakaladığı anlamına geliyor. Kelly konu ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti:

    “Günlük aktif kullanıcılar veya adreslerin büyüdüğünü gördüğünüzde, bu temel bilgilerin geliştiği anlamına gelir.”

Altcoinler toplanmaya devam edebilir

Kelly ayrıca Ethereum‘un (ETH) ve diğer akıllı sözleşmeye dayalı platformların bu yıl iyi performans göstermeye devam etmesini bekliyor. Bu haftanın başlarında analist Edward Moya, pozitif momentumun ETH fiyatını 440 dolara çıkarabileceğini öngördü.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Milyarder Yatırımcı Ray Dielo Bitcoin Hakkında Konuştu: “Hükümetler BTC’yi Yasaklayacak”

Published

on

Milyarder koruma fonu efsanesi Ray Dalio, diğer insanların düşündüğünün aksine Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerinin başarılı olduğunu görmüyor. Yetkililerin “maddi” büyüme gördüklerinde kripto para birimlerine müdahale edeceklerini düşünüyor.

Ayrıca, BTC Bridgewater’ın bugüne kadarki performansı büyük ölçüde geride bıraktı. 9 milyar dolardan fazla yönetilen varlığa sahip bir kripto para yatırım şirketi olan Grayscale CEO’su Barry Silbert şunları söyledi:

“YTD geri dönüyor: Bridgewater Pure Alpha II Fonu: -% 18 Bitcoin: +% 115.”

Elbette Bitcoin ve Bridgewater doğrudan karşılaştırmak doğru olmaz. Bitcoin, 291 milyar dolarlık piyasa değerine sahip merkeziyetsiz bir dijital bir para birimidir. Bridgewater ise Eylül 2020 itibariyle yönetilen varlıklarda 148 milyar dolarlık bir koruma fonudur.

Bununla birlikte, performanstaki zıtlık, Bitcoin’in çok daha fazla risk-ödül potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Milyarder Yatırımcılar Bitcoin’e İlgi Gösteriyor

Nihayetinde, Dalio’nun kripto para birimlerine yönelik şüpheciliği, onlara yönelik düzenleyici tehditle ilgili.

Dalio’ya göre, Kripto para birimleri maddi büyüme görürse  hükümetlerin bunları kısıtlama çabalarının büyük olasılıkla artıracağını, ancak hükümetlerin hangi BTC fiyat eşiğinde doğrudan harekete geçmeye başlayacağını belirtmediğini söyledi. Ayrıca açıklamalarına ek olarak şunları da söyledi:

“Dijital para birimlerinin insanların umdukları şekilde başarılı olacağını düşünmüyorum.”

Dalio’nun şüpheciliği hükümet yetkilileri tarafından da paylaşıldı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Temmuz 2019’da Twitter üzerinden Bitcoin ile ilgili bir açıklama yaptı. Trump’ın paylaştığı tweet’te şu ifadeler yer aldı.

“Para olmayan, değeri son derece değişken olan Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin hayranı değilsiniz.”

Ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin eski başkanı Barack Obama, Bitcoin’i bir “İsviçre banka hesabı” olarak tanımladı. Ulus devletlerin yalnızca küresel değil, aynı zamanda bireyler tarafından kolayca güvence altına alınabilecek bir şeyi tamamen yasaklayamayacaklarını ima etti.

ABD’nin eski başkanı Barak Obama, 2016’da South by Southwest festivalinde açılış konuşmasına katıldı.Festivalin açılış konuşmasında Bitcoin’e de yer veren Obama konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Herkes cebinde bir İsviçre banka hesabıyla dolaşıyor.”

Bitcoin özünde, eşler arası bir yazılım protokolüdür. Hükümetler, kripto para birimlerini açıp kapatarak kripto para birimlerinin kullanımını kısıtlamaya doğru hareket edebilir. Ancak bu, kullanıcılar sadece yeraltına girecekleri veya daha dostane yargı alanlarına taşınacakları için Kara Para Aklamayı Önleme girişimlerini daha az pratik hale getirir.

Dahası, kripto para birimleri gri pazara geçtiğinde ve insanlar eşler arası bir şekilde kripto varlıklarının alım satımına başladığında, yasadışı faaliyetlere karşı önlem almak daha zor hale geliyor.

Bu nedenle, Bitcoin’i tamamen yasaklamanın hükümetler için en iyi seçenek olmayabilir.

Son aylarda birçok milyarder Bitcoin’e ilgi göstermeye başladı.

Bitcoin likit, merkeziyetsiz, alım satım, transferi ve güvenli bir şekilde depolanması kolay bir varlık. Bu özellikler, pratik bir güvenli liman varlığı olarak çalışmasına ve düşük giriş engeliyle enflasyona karşı bir koruma sağlamasına izin verir.

Dalio İkna Olmadı

DeFi geliştiricisi Julien Bouteloup’un belirttiği gibi, Dalio geçmişte Bitcoin’e şüpheyle yaklaşmıştı. Dailo 2017’de, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘a ulaşmadan önce, BTC’yi bir balon olarak tanımladı.

Dailo Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Bitcoine karşı sert söylemlerde bulunarak, Bitcoin’i altına tercih etmeyeceğini de vurguladı.

Yine de, Bitcoin’in Mart ayındaki ani % 60’lık çöküşüne rağmen, dijital varlık 2020 yılı boyunca büyük ölçüde altından daha iyi performans gösterdi.

Yılbaşından bugüne, altın yaklaşık % 23’lük kazançlar sergilerken, aynı dönemde BTC, 7.165 dolardan 15.700 doların üzerine yükselerek % 119’luk bir kazanç kaydetti.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Continue Reading

Bitcoin

Son Dakika: Bitcoin 3 Yılın Ardından Tekrar 16.000 Doları Kırdı

Published

on

Coinografi.com – Popüler kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı 12 Kasım itibarı ile üç yılın ardından ilk kez 16.000 doları geçti. Lider kripto para biriminin ivmesi, üç ana faktör nedeniyle güçleniyor.

Bitcoin’deki Bu Artışın 3 Nedeni

BTC’nin yükselişinin arkasındaki ana katalizörler, aşırı ısınmamış türev piyasası, tekrarlanan 16.000 $ ‘lık seviyenin yeniden testi ve 14.900 $’ lık balina tedarik bölgesi.

Son düşüş, Bitcoin türev piyasasını sıfırladı. 10 Kasım’da Bitcoin’in fiyatı aniden 15.072 dolara kadar geriledi. Ancak düşüş, Bitcoin’e iki temel nedenden dolayı fayda sağladı.

Birincisi, balinaların yaklaşık 15.000 dolarlık destek seviyesinde konumlarından kar elde etmelerine izin verdi. İkincisi ise Long kontrat sahiplerini temizleyerek vadeli işlemler piyasasını etkisiz hale getirdi.

Vadeli işlem piyasasını ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için fonlama oranını sıfırlamak, devam eden BTC rallisini sürdürmek için kritikti.

Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası Kripto para piyasasındaki vadeli işlem borsaları, piyasada dengeyi sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır.

Pazarın çoğunluğu Bitcoin satın alırken, alıcıların sorth satıcıları etmesi gerekiyor. Bunun tersi de doğrudur: Pazarın çoğunu şortlar oluşturduğunda, satıcıların alıcılara ödeme yapması gerekir.

10 Kasım’daki düşüşten önce, BTC’nin fonlama oranı % 0.01’in üzerindeydi. Bu, piyasanın Bitcoin’i çok fazla özlediğini veya satın aldığını ve bu da onu aşırı kalabalık hale getirdiğini göstergesiydi.

15.000 $ ‘lık destek seviyesindeki küçük düzeltmeden sonra, BTC vadeli işlem sözleşmeleri fonlama oranları istikrar kazandıkça etkisiz hale geldi. Bitcoin vadeli işlem piyasası hacmi, piyasa istikrar kazandıkça durgunlaşıyor. 16.000 dolarlık alan 11 Kasımın sonlarına kadar Bitcoin için ağır bir direnç seviyesi olarak hizmet etti.

Yatırımcılar, direnişte büyük satış emirlerinin varlığını tespit ederek balinaların muhtemelen bu seviyeyi hedeflediğini gösterdi. Bir Bitcoin yatırımcısı olan Edward Morra’ya göre, 16.000 $ civarında çok sayıda satış emri var.

Edward Morra: 16.000 Doların Üzzerinde Çok Sayıda Satış Emri Var

Edward Morra şu şekilde konuştu:

“Daha yükseğe çıktı… en azından 6 Kasım için geçerli olduğunu ve muhtemelen daha yüksek seviyelerde olacağını düşünüyorum, Bitfinex’te 16.000 $ ‘ın üzerinde çok sayıda siparişimiz var.”

16.000 $ ‘lık büyük satış emirlerinin olmasına rağmen Bitcoin, geçtiğimiz hafta boyunca tekrarlanan ve sonunda direnci zayıflatan tekrarlanan testler nedeniyle bu seviyeyi zorladı.

14.900 dolarlık balina destek alanı mükemmel bir şekilde tutuldu.

Whalemap’ten elde edilen verilere göre, balina kümelerinin, varlıklı yatırımcılar BTC satın alıp hareket ettirmediğinde oluştuğunu gösteriyor. Bu satın alma kümesinin fiyatı daha sonra bir destek seviyesi olarak kabul edilir.

Whalemap Pfizer’in aşı gelişimi gibi makro faktörlerden etkilenen aşırı piyasa oynaklığına rağmen, Bitcoin rahat bir şekilde 14.900 doların üzerinde kaldı. Trend, bu bu seviyenin BTC için istikrarlı bir destek seviyesi haline geldiğini gösterdi.

Büyük Bitcoin borsası Gemini’nin milyarder kurucu ortağı Cameron Winklevoss, BTC’nin 14.900 ila 15.000 dolarlık destek aralığının üzerinde tutmasının önemini vurguladı. Ve şöyle dedi:

“Bitcoin dün üst üste üçüncü gün 15.000 $ ‘ın üzerinde kapadı. Tarihte ilk kez Bitcoin’in bu fiyat seviyesini 72 saat boyunca koruduğu görülüyor. Bu yeni bir rekor. “

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Continue Reading

Bitcoin

Eski Microsoft Mühendisine Bitcoin İle Vergi Kaçırma Suçundan Hapis Şoku

Published

on

Microsoft vergi kaçakçılığı

Coinografi.com – Eski bir Microsoft mühendisi, Bitcoin kullanarak 10 milyon dolardan fazla para çalmaya yönelik planıyla ilgili 18 federal suçtan dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Washington’da ikamet eden 26 yaşındaki Ukrayna asıllı eski Microsoft çalışanı Volodymyr Kvashuk, çalışan arkadaşlarının hesaplarını ve kimliklerini depolanmış para birimi değeri (CSV) çalmak ve satmak için kullandı.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hükümlünün nihayetinde banka hesabına geçen fonların kaynağını gizlemek amacıyla bir Bitcoin mikser hizmeti kullandığını söyledi.

İç Gelir Servisi’ne hesaplarından gelen 2,8 milyon dolarlık kripto paranın bir akrabası tarafından gönderildiğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığına göre: “KVASHUK’un yasadışı faaliyetinin yedi ayı boyunca, yaklaşık 2,8 milyon dolarlık Bitcoini, bankasına hesabına ve yatırım hesaplarına aktarıldı. Kvashuk daha sonra, Bitcoin’in bir akrabadan hediye olduğunu iddia ederek sahte vergi beyannamesi formları doldurdu.

Hükümlü, diğerlerinin yanı sıra, suç faaliyetlerinden elde ettiği geliri 160.000 dolarlık bir Tesla aracı ve 1.6 milyon USD’lik bir göl evi satın almak için kullandı.

Kvashuk, Ağustos 2016’dan Haziran 2018’e kadar Microsoft’ta çalıştı.

“Vergi Alanındaki İlk Bitcoin Davası”

Internal Revenue Service (IRS) özel ajanı Ryan Korner’e göre bu dava, “ülkenin vergi alanındaki ilk Bitcoin davası”.

Ryan Korner, davanın kripto para birimi vergisi ile ilgili boyutu hakkında yorum yaptı.

“Basitçe söylemek gerekirse, bugünün cezası İnternet üzerinden para çalamayacağınızı ve Bitcoin’in suç davranışlarınızı gizleyeceğini düşünmemeniz gerektiğini kanıtlıyor.”

Vergi kaçakçılığı suçlamaları, ABD tarihi boyunca çok sayıda suç düzeninde düzenlenmiştir. Gangster patronu Al Capone, vargi kaçakçılığı suçlamalarının ardından 1931’den beri federal hapishanede yedi yıl geçirdi.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Continue Reading