Dish Network Bitcoin Cash’i de Ekledi

Dish Network firması Bitcoin’i ödeme şekli olarak kabul eden ilk firmaların başında gelmektedir. ABD’li TV sağlayıcısı firma, 2014 yılında Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. İkinci bir kripto para birimini de geçen 4 yılın sonunda ödeme yöntemi olarak ekledi. 2014 yılında 14 milyon aboneye sahip ve hizmetleri için Bitcoin’i kabul eden en büyük firmaların başında gelmekteydi.

Abonelik almak isteyen kullanıcılar uzun süredir Bitcoin ile ödeme yapabilmekteydi. Dish başkan yardımcısı John Swieringa, “Yeni bir iş yapma yöntemini benimsemiş müşterilere hizmet vermek amacıyla Bitcoin’i kabul etmekle birlikte artık Bitcoin Cash’i de ödeme yöntemi olarak eklemiş bulunmaktayız.

BitPay, en büyük cryptocurrency ödeme sağlayıcılarından biridir. Nisan ayında B Serisi fonlama turunda 40 milyon dolar büyüdü.

BitPay yöneticisi Sonny Singh şunları söyledi;

“Cryptocurrency, tüketicilerin kredi kartı sahtekârlığını azalttığı ve satıcılar için daha ucuz olduğu için çevrimiçi olarak alışveriş yapmaları için giderek daha popüler bir hale gelen ödeme yöntemidir.

Bu şirketin ödeme yöntemi olarak kabul etmesi bir milat oldu ve günümüzde birçok firma ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve türevlerini kabul etmeye başlamış bulunmakta.