Dünyanın En Büyük Borsalarından Bithumb Kendi Tokenini Çıkartıyor

Güney Kore’nin lider kripto para borsası Bithumb, geçtiğimiz Perşembe günü yerel medyaya organıTokenPost’a yaptığı açıklamada bir ilk para teklifinde (ICO) kendi jetonu Bithumb Coin’i çıkarmayı planladığını açıkladı.

Rapora göre, Güney Kore’de ICO’lar yasaklandığı için Bithumb token satışı Singapur’da yapılacak. Bithumb’un bireysel yatırımcılardan ziyade büyük ölçekli yatırımcılara odaklandığı bildiriliyor. TokenPost’a göre, paranın başlatılması bekleniyorsa ya da girişimin büyüklüğüne göre Bithumb onaylamadı.

Bithumb kendi jetonunu başlatan ilk kripto değişimi değildir. Ocak ayında, Çin kripto değişimi Huobi, 500 milyon jetonla sınırlanabilecek Huobi Token (HT) çıkarma planlarını açıkladı. Huobi, belirtecin yalnızca ticaret platformunun aktif kullanıcılarının HT’yi alabileceğini iddia ederek bir ICO olmayacağını belirtti.

Güney Kore’nin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Eylül 2006’nın sonlarında, finansal dolandırıcılıkların artan motivasyonunu bir motivasyon unsuru olarak nitelendirerek ICO’ları yasakladı. Mart ayında, Cointelegraph Güney Kore hükümetinin yerel finans otoritelerine ICO’ları yasallaştırma planlarını ortaya koyduğunu bildirdi. FSC, ICO’lara karşı kuşkucu olmayı sürdürürken, yerel finansal makamlar, Müşterilerinizi ve Kara Para Aklamayı Önleme sistemlerini kesin olarak tanımlayarak bunları yetkilendirmeye çalışmaktadır.

Bazı Güney Koreli kripto borsaları zaten yurtdışında şubeler açmak istiyor. Bu haftanın başlarında, Güney Kore’deki üç kripto borcu olan Coinone, Haziran ayında Endonezya’da bir değişim başlatmayı planladığını açıkladı.