Connect with us

Haberler

Bithumb Kendi ICO’suna Hazırlanıyor

Published

on

Bu hafta başında, ana medya haberleri News1, Güney Kore’nin en büyük kripto para birimi değişimi Bithumb’ın, bu yılın sonunda kendi şifreli para birimi Bithumb Coin’i başlatmak için bir başlangıç ​​para teklifi (ICO) düzenlediğini bildirdi.

Binance, Kucoin ve Huobi gibi milyarlarca dolar değerindeki en büyük kripto para ticaret platformlarından bazıları, kripto para birimleriyle ticaret yapmak ve ücret ödemek için kullanabilecekleri yerli tokenlerini zaten piyasaya sürdüler. Örneğin Binance’de, kullanıcılar Binance Coin kullanarak alım satımdaki düşük ücretlerden yararlanabilir ve şirket, ICO aracılığıyla elde ettiği ve işletme maliyetlerini karşılamak için kullandığı fonlardan yararlanır.

News1 ile yapılan bir röportajda Bithumb, Bithumb Coin’in iki parça veya türde piyasaya sürüleceğini açıkladı ancak şirket, yapısının ya da amacının amacı hakkında herhangi bir detay açıklamadı. Daha da önemlisi, Bithumb News1’e, bunun halka açık bir ICO yürütmek istemediğini, daha ziyade kurumsal yatırımcılara ve büyük ölçekli yatırım şirketlerine yönelik bir token satışı olduğunu söyledi.

Telegram gibi çoğu büyük ölçekli ICO’larda olduğu gibi, bireysel yatırımcıların sadece büyük bir grup bireysel yatırımcıya katılmaları veya Bithumb Coin’i satın almak için kurumsal yatırımcılarla ortak olmaları halinde satışa katılmalarına izin verilecektir.

Bu yılın başlarında, Kakao, KakaoPay, KakaoStock, KakaoTaxi ve KakaoStory’i işleten Güney Kore’nin en büyük internet şirketi olan Kakao, mesajlaşma, hisse senedi komisyonculuğu, binicilik ve sosyal alanlardaki kendi sektörlerinde yüzde 90’ın üzerinde hakimiyeti olan beş uygulama medya, hükümetin yerel ICO’lara yasak getirmesi nedeniyle ICO’yu Güney Kore dışında yürüteceğini söyledi.

Kakao, blok zinciri girişimini kalıcı olarak Kakao’ya ayrı bir şirket olarak İsviçre’ye taşıyabileceğini ve bunu bir yan kuruluş olarak yönetebileceğini söyledi. Kakao’nun potansiyel ICO’su ve blockchain girişiminin milyarlarca dolar değerinde olması ve Kakao’nun blockchain firmasının İsviçre gibi bölgelere taşınmasının Güney Kore’nin yerel blok zinciri sektörünü olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor.

Kakao’nun ICO’unun önemini ve blok zinciri girişiminin değerini kabul eden Güney Koreli Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Kakao tarafından potansiyel bir ICO’yu çevreleyen söylentilerin hemen hemen açıklandığını ortaya koydu – eğer yakın gelecekte yerel ICO’ları yasallaştırabilirse Vergi politikaları yürürlüktedir.

Bir kaynak Kore Times gazetesine verdiği demeçte, “Finansal makamlar, belirli koşullar sağlandığında, Kore ‘de ICO’lara izin verme planı hakkında ülkenin vergi dairesi, adalet bakanlığı ve diğer ilgili hükümet ofisleriyle konuşuyorlardı.”

Diğer bir kaynak, hükümetin öncelikle satışların vergi boyutuyla ilgili olduğunu ve çözüldüğü anda yerel ICO’ların yasallaştırılacağını da sözlerine ekledi. “Katma değer vergisi, sermaye kazancı vergisi veya her ikisi de ticarete ilişkin çeşitli senaryolar; ve yerel kripto-para değişimine ait kurumlar vergisi tahsilatının yanı sıra lisanslı yetkili borsaların başlatılması da tartışılıyor ”dedi.

Bithumb, BTCKorea tarafından işletilen bir kamu kuruluşudur ve hem Bithumb hem de bağlı şirketlerinin tüm kazançlarını, sahiplerini ve bilançolarını yayınlamak zorundadır. Bir ICO yürütmek, sonuç olarak Bithumb için daha karmaşık hale gelebilir ve şirket, token satışını gerçekleştirmeye tam olarak hazır olana kadar ICO hakkında daha fazla bilgi vermeyecektir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

deepTradeBot 2020-2021 Dönemi İçin Yeni Yol Haritasını Yayınladı!

Published

on

Popüler yapay zeka destekli kripto para işlem algoritması deepTradeBot.com, 2021 yılının sonuna kadar uygulanacak planların ve güncellemelerin bir listesini yayınladı.

Şirketin gelecek planları oldukça dikkat çekici birçok hedefi ve kullanıcıların beklentilerini karşılayacak geliştirmeleri kapsıyor. deepTradeBot, bu yılın sonuna kadar, yatırımcılara ve platformda bağlı şirketlerini kuranlara yardımcı olacak 3 büyük güncellemenin sözünü şimdiden vermiş durumda. Bu 3 büyük güncelleme şunları içeriyor:

  • Ticaret botlarının özel eklentileri, botların gücünü ve yeteneklerini geçici olarak artırma fırsatı verecek;

 

  • Ortaklık programı istatistiklerinin geliştirmesi: hesap toplamları ve ortakların mali toplamları iyileştirilecek;

 

  • Kullanıcılara yapay zeka destekli algoritmik trade botlarının faaliyetlerini ve ticaret sonuçlarını izlemek için kişisel ticaret raporları sunulacak;

deepTradeBot’un daha uzun vadeli planlar arasında ise kendi dahili cüzdanını ve herhangi bir komisyon olmaksızın dahili kripto para birimi alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir platform yaratma ve  ayrıca bir mobil uygulama geliştirme hedefi bulunuyor. Ve tüm bu güncellemeleri 2021 ilkbahar ve yaz aylarında göreceğiz. Yol haritasıyla ilgili daha fazla ayrıntı, bugün oluşturdukları ve yayınladıkları özel sayfada mevcut – https://deeptradebot.com/roadmap.html

İlk bakışta, ekibin ürünleri etrafında bir eko-sistem kurmayı düşündüğü görülüyor ve bu yıl başlattıkları MLM Kulübü (https://deeptradebot.com/land/club), bu fikrin gerçekleşmesi içn büyük katkı sağlayacak.

Bu arada platform, arayüz iyileştirmeleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor: Öyle ki dün yayınlanan güncellemeyle birlikte deepTradeBot,  aynı anda 10’dan fazla bot kiralayan müşterilerinin arayüzde gezinmelerini kolaylaştırmak için gösterge tablosunda gelişmiş bir bot listesi yerleştirmesi eklediler.

En popüler algoritmik trade platformlarından biri olan deepTradeBot’un önümüzdeki 2020-2021 dönemi için geliştirmelerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Coinografi.com yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Coinografi.com, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

Continue Reading

Haberler

PayPal’ın Kripto Para Planı Olduğu Ortaya Çıktı

Published

on

Kripto para piyasasının dünya genelinde giderek popüler olması, Bitcoin’den sonra birçok markanın rakip kripto paraların çoğalmasına yol açtı. Hali hazırda piyasa birçok marka işlem görüyor. Gündemde konuya ilişkin yer alan bir haberde ise ünlü online ödeme yöntemi markasından olan PayPal’ın da kripto para hizmeti sunacağına ilişkin çalışmalar yürüttüğü ortaya çıktı.

20 Mart tarihli bir PayPal mektubunda kendilerinin elle tutulur adımlar attığı ifade edilmiş olup kaynaklar tarafından verilen bilgilerde haziran ayında alım ve satım işlemleri için bir kripto para birimi hizmeti sunmayı planladığı ifade edilmişti, fakat konuya ilişkin PayPal’dan bir açıklama yapılmamıştı.

Sistemdeki Kısır Yanlar Ele Alındı

PayPal’ın mektubu ile Avrupa’da birçok yatırımcı ve kullanıcının özellikle kripto para sisteminde AB’nin yükselen varlık sınıfını daha iyi temsil edebileceği, özellikle kripto para birimlerinin finansal sistem içindeki sorunlu kısımları düzenlemek üzere ele alabilecekleri belirtiliyor.

altcoin

Kaliforniya merkezli bir şirket olan PayPal’ın hali hazırda aktif olarak 300 milyon aktif kullanıcısı olduğu biliniyor. Facebook tarafından firmanın kripto para ile Facebok Libra derneğine 2019 yılında katılması fakat ekim ayında ayrılması ile ortaya çıktı. Avrupa Komisyonuna daha önce de kara para aklama karşıtı önerileri de olmuştu fakat komisyon teknolojik tarafsızlığını korumak amacını koruması gerektiği ifade edildi.

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Doğrudan Kripto Para Satışı

CoinDesk tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan habere göre ise PayPal’ın Coinbase gibi piyasalardan para çekmek amacı ile bir araç olarak kullanıldığı ancak doğrudan kripto satışı hizmeti ile bir ilki hedeflediği belirtiliyor.

Kaynakların haber kanalına yaptığı açıklamalara göre PayPal ve Venmo ile doğrudan kripto alım/satım işlemlerine izin verecek olup bu kapsamda kripto alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilecek. Yerleşik cüzdanlar içinde varlıklar saklanabilecek.

Hali hazırda PayPal’ın hangi kripto paraları destekleyeceği ve yeni bir kripto paranın sunulup sunulamayacağı henüz bilinmiyor. Coin base ile 2016 yılından beri ortaklık kuran PayPal’ın Coinbase ile ne tür rolü olacağı ise henüz bilinmiyor. Resmi açıklama da herhangi bir kanaldan yapılmamış olsa da Paypal’ın kripto para piyasası ile yakından ilgilendiği biliniyor.

Continue Reading

Kripto Para

Kripto Para Ponzisine Bağlı 2 Kişi Ölü Bulundu

Published

on

Kripto para piyasası ile ilgili geçtiğimiz aylarda açıklanan bir rapora göre kripto para dolandırıcılığı ile ilişkin olarak OneCoin destekçisi olduğu bilinen iki kişinin Meksika’daa ölü bulunduğu açıklandı. Yaşamını yitirenlerden irinin 2017’de gündeme oturan Ponzi dolandırıcılığına karışan ve LATAM bölgesinde yanlış bilgiler ile kurbanları dolandıran bir kişi olduğu ortaya çıktı.

Bulunan cesetlerde yapılan incelemede bu iki kişinin öldürüldüğü bilgisi verildi. Meksikalı yetkililer Sinalo Mazatlan bölgesinde buldukları cesetlerin Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’ya ait olduğunu açıkladı. İlgili cesetler, vücutları kesilmiş bir şekilde bavullara doldurulmuş ve boş bir alana atılmış olarak bulunmuş. Konuya ilişkin açıklamalar ve detaylar ise şu şekilde.

Bitcoin ve Binance’den Kripto Kart Müjdesi!

İki Kişi OneCoin Destekleyicisiydi

Meksikalı yetkiler tarafından vücutları bavullara doldurulmuş bir şekilde bulunan iki kişi Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’nın en geniş ve en iddialı kripto para Ponzi dolandırıcılığı ile ilgisi olduğu açıklandı ve OneCoin ile oldukça yakın bir destek ilişkisi olduğu açıklandı.

2017 yılının sonlarına doğru birkaç şüphelinin MLM girişimi sonrasında Brito’nun One Coin’e katıldığı biliniyor. Brito’nun uzman olduğu alan olarak ise dolandırıcılık ile ünlenen e-ticaret sitesi olan DealShaker olduğu da raporda yer alıyor. OneCoin’e katılarak, küçük bir grup ile ortaklık kuran Brito, scamine teşvik amacı ile proje yatırımcıları ile Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’ya seyahat ettikleri de açıklanan raporda belirtildi.

2019’dan Bu Yana Aktif

2019 yılında ilgili dolandırıcılığın temelleri polis güçlerince dağıtıldı. Fakat Brito, Amerika Otomotiv Pazarlama Şirketi ile CLA, olarak isimlendirilen kripto birimini ödeme olarak alan bir şirkete katıldığı biliniyor. 2020’nin başında ise bir diğer isim olan Ignacio Ibarra da bu operasyonun içine girdi ve Latin Amerika’da birçok yerde araştırmalar yaptı.

OneCoin’in sistemlerini kullanarak düşük maliyetle araç alım satımı yapan bu iki isim ayrıca çeşitli pazarlama hileleri ile dolandırıcılığa devam etti. Fakat özellikle korona virüs salgınının ortaya çıkması ile Latin Amerika’daki seyahatlerine ara verdikleri de biliniyordu. OneCoin’in ise dünya genelinde yatırımcılardan 4 milyar dolara yakın para çaldığı, kurucusu olan Ruja Ignatov’un 2017 yılından ayrıldıktan sonraki izi ise bilinmiyor.

 

Continue Reading