ELECTRON CASH KULLANICILARI ARTIK BCH’Yİ CEP TELEFONLARINA GÖNDEREBİLİYOR

Bitcoin-Cash tabanlı Electron Cash light istemcisinin arkasındaki geliştiriciler, en yeni 4.0.6 sürümüne yeni özellikler ekledi. Artık Electron Cash kullanıcıları, Cointext servisi ile cep telefonlarına bitcoin para gönderebilir. Bu yeni fonksiyonelliğe ek olarak, cüzdan içindeki Cashshuffle uygulaması, daha önce platformun izin verdiği varsayılan 50 BCH yerine, shuffle başına 99.9999 BCH’ye izin veriyor.

Electron Cash cüzdan, Bitcoin Cash (BCH) kullanıcılarına çok yönlülük ve mahremiyet sunan hafif bir müşteridir. Cüzdan, Basit Muhasebe Protokolü (SLP) belirteçleri için ilkel olmayan bir çözüm sunan ilk kişi oldu ve Electron Cash (EC) kullanıcıları EC’nin belirli bir SLP sürümüyle SLP belirteçleri oluşturabilirler. Hafif müşteri ayrıca gizlilik arttırıcı Cashshuffle protokolünü platforma getirdi ve EC’yi kullanan BCH destekçileri, bitcoin nakitlerini daha fazla işlem şaşırtması için karıştırdı. 6 Haziran’da, geliştiriciler Electron Cash sürüm 4.0.6’ya çeşitli iyileştirmeler ekleyerek bir kez daha ante artırdılar. İlk ekleme BCH topluluğunu heyecanlandırdı, çünkü en yeni EC sürümü kullanıcılara BCH’yi Cointext üzerinden cep telefonlarına gönderme olanağı veriyor.

Kabaca üç hafta önce BCH tabanlı ve açık kaynaklı Android cüzdanı Crescent Cash de Cointext aracılığıyla para gönderme olanağı ekledi. Bunun anlamı, EC, Cointext özelliğini uygularken, BCH kullanıcılarının artık bu özelliği kullanmak isteyip istemediklerini seçmek için birkaç basit olmayan çözümü var demektir. En son EC 4.0.6 sürümünün ardından Youtube kanalı Bitcoin Out Loud, EC kullanıcılarının herhangi bir cep telefonuna nasıl BCH gönderebileceklerini gösteren bir video yayınladı.

Temel olarak, EC ile birlikte Cointext seçeneğini kullanmak için, gönderme sekmesine “cointext: ANY_PHONE_NUMBER” (örneğin, cointext: 12125551234) yazmanız yeterlidir. Ayrıca, cüzdandaki herhangi bir işlem için doğru ücretler, giriş adresleri ve giriş miktarları elde etmenizi sağlayan yeni bir işlem iletişim kutusu özelliği de bulunmaktadır. Cashshuffle protokolüne daha fazla likidite eklemesi gereken bir diğer önemli gelişme ise 99.9999 BCH’ye yükseltilmiş varsayılan karıştırma sınırıdır. EC‘nin eski sürümünün 50 BCH’ye ayarlanmış bir Cashshuffle varsayılan sınırı vardı ve şimdi bir kerede çok sayıda bozuk para dağıtabiliyor.

Electron Cash, Cashshuffle protokolünü uygulayan ancak Cashshuffle kütüphanesinin yayımlanmasından bu yana yakın gelecekte değişecek olan diğer cüzdan küratörlerinden yapılan açıklamalardan bu yana şu ana kadar olan tek cüzdandır. EC cüzdanını madeni paraları karıştırmak için kullanan kişiler, 27 Mart 2019 tarihinde yapılan resmi Cashshuffle lansmanından bu yana 10,422 adet karıştırmayı tamamladı. Şimdiye dek, mevcut bitcoin nakit fiyatlarında 51,295 BCH veya 21 milyon dolar karıştırıldı. Electron Cash cüzdanının sunduğu en yeni Cointext uygulaması, Cointext ve Anypay‘in 3 Haziran’da açıklanan son havale çözümünü de takip ediyor. Bitcoin nakit ödeme işlemcileri, destekçileri ve şimdi cüzdan geliştiren altyapı sağlayıcıları, kişilere BCH gönderebilme yeteneği sağlamada büyük değer buluyor. SMS mesajlaşma özelliğine sahip herhangi bir telefon.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here