Connect with us

Haberler

Eligma AVM’lerde Ödeme Yapmayı Kolaylaştıran Bir Proje Üzerinde Çalışıyor

Yayınlama

on

Blockchain tarafından yönlendirilen bir platform, önümüzdeki günlerde kripto para ödemeleri için yepyeni bir işlem sistemini test etmeye başlayacağını duyurdu.

Eligma, EliPay teknolojisinin beta versiyonunun Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan BTC City’deki seçilmiş perakendecilere dağıtılacağını söyledi.

Şirket, 450’den fazla mağazaya sahip olan Slovenya merkezli kompleksin, dünyada kripto paranın ürünlerin satın alınabileceği ilk alışveriş merkezi olacağını söylüyor. Birçok büyük perakendeci ile niyet mektupları imzalandı.

EliPay, alışveriş yapanların, istedikleri ürünleri basit bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak amacıyla bir platformun bir bileşenidir – binlerce eTicaret platformu, günlük olarak dikkatlerini çekmektedir. Bu, işlemleri takip eden ve geçmiş satın alımlara dayanarak tavsiyelerde bulunan yapay bir zeka (AI) sistemi ile sağlanacaktır.

Daha fazla kolaylık için, Eligma’nın kullanıcılarına, birden fazla web sitesinde alışveriş yapmak için kullanabilecekleri tek bir hesap açılacak – korkulan “unutulmuş şifre” e-postalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, ilgilendikleri her seferinde kişisel bilgilerini girmelerine gerek kalmayacaklar. yeni bir mağazadan satın alırken.

Eligma, satışını şu anda tamamladığını ve katkıların seviyesinin şirketin yumuşak kapağına başarıyla ulaştığını söyledi.

Eligma’nın kurucusu ve CEO’su Dejan Roljič, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Hem Blockchain hem de AI, emekleme döneminde. Bu bizi geleceğin ekonomisine öncülük ediyor.

Gelecek yıllarda emeğimizin meyveleri ortaya çıkacak, bu noktada Blockchain topluluklarının ve yenilikçiliğin destekleyicilerinin desteği bu noktada çok önemli. ”
Eligma’nın crowdsale’si başlıyor

Şirketin kalabalığı 17 Nisan’da başladı. Yöneticiler, Ethereum’un fiyatının “değişken piyasa koşulları” nedeniyle 800 $ seviyesinde kilitleneceğini açıkladı.

Bu, piyasa fiyatından daha yüksek olmasına rağmen, Eligma bunun “onlara erken katkıda bulunanları incitecek döviz kuru oranındaki düşüşü telafi etmesine” yardımcı olacağını söylüyor.

Katkı payının bir sonraki aşaması, “Kripto topluluğunun en tanınmış temsilcilerinden biri” olarak nitelendirilen Charlie Shrem’den kısa bir süre sonra geliyor – Eligma’nın danışma kuruluna katıldı.

Bu arada, Mart ayında, Roljič, şirketin 22 rakibi yenerek Zürih’in Crypto Summit 2018’inde en iyi dereceye layık görüldü.

Yeni bir takım videosunda, CEO ve ekibi Eligma’nın ardındaki vizyonu açıkladı – Bay Roljič, platformun “herkese veya evlerinin ihtiyacı olan en iyi teklifi almalarını sağlamak” için belirlendiğini söyledi.

Firmaların, eşyalarını envanter haline getirmelerini sağlayan şirket, AI sistemi ile, ikinci el, istenmeyen malları satma konusunda en uygun finansal zamanı öğrenen öğrencilere yardımcı olan Andy Baynes şunları söyledi: “Eligma bu fırsatlardan biri ve Doğru zamana varan yenilikler.

“İnsanlar artık ilk önce çevrimiçi alışverişe ve geleneksel perakende sektörüne geçiyor. Bir sonraki büyük dalga bunu rahatlıkla yapmakla ilgili – ve Eligma bunların hepsi. ”

Bitcoin Vakfı’nın kurucu ortağı Bay Shrem şunları ekledi: “Takımın geliştirdiği şey, kripto topluluğunun on yıl sonra ihtiyaç duyduğu şeydir: kriptoyu borsalardan hareket ettirmek için bir yöntemdir. EliPay.

“Dijital para birimlerinin gerçek değerini gösteren doğru yön budur.”

Eligma, şirketin iş modelinin temelini oluşturacak bir diğer ayak olduğunu söylüyor. Şirket, ELI adı verilen platformun yardımcı belirtecinde müşterileri ödüllendiren evrensel bir sadakat programı oluşturmaya hazırlanıyor.

Şirket, bunun müşterilere para için daha iyi bir değer elde etmesine ve geçmişte bir parçalı sadakat planlarının yapılmasına yardımcı olacağını umuyor.

Eligma’nın crowdsale’nin 8 Mayıs’ta bitmesi planlanıyor.

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Yayınlama

on

Çin Blockchain ağı kendisine iki ortak aldı. Herkes tarafından dikkatleri üzerine çeken Chainlink ağının bilinen yüzü SmartContract ile Iris Foundation Ltd.’nin bir araya gelişi dikkatleri topladı. BSN’nin yaptığı açıklamalara göre ‘’SmartContract’’ şirketi ve ‘’Iris Foundation Ltd.’’ Blockchain tabanlı ağa gerekli konularda destek olacak.

Rol Dağılımı

Çin Blockchain ağı, iki ortak ile yaptığı anlaşmaların ardından rol dağılımı konusunda da gerekli açıklamaları yaptı. İki ortak ile yapılan anlaşmada her firma gerekli hizmetin oluşturulması adına işlemler yapacak. İstenilen bu hizmete göre farklı tabanlar üzerindeki uygulamalar gerekli bilgilere ulaşabilecek. Yani kişiler Irisnet ile zincirler arası bağlanabilirlik ve güvenlik konularında hizmet alıp, Chainlink ile de finansal ve hisse senedi konularında gerekli bilgilere ulaşabilecekler. Pekin Red Date Technology CEO’su Yifan He, yapmış olduğu açıklamalar ile iki ortağın rolleriyle ilgili bu konulara değindi. Ayrıca “Chainlink ilk tercihimiz değildi ancak bizim için ikinci sıradaydı. Biz Chainlink’in çok iyi bir desteğe ve toğluluğa sahip olduğunu gördük. Ayrıca bu ekibi çok sevdik.” sözlerine yer verdi. Bu süreçte hükümet destekli Blockchain ağı, bünyesine çeşitli uygulamaları katmaya devam etmektedir. Bünyesine katmış olduğu çeşitli firmalar ile birlikte gelişim göstermeye de devam etmektedir.

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi nedir? Çin Blockchain ağı hükümet ile olan bağlantıları nedeniyle başarılı kuruluşlar arasında yerini almaktadır. Yine devlete ait çeşitli teknoloji firmaları tarafından da destek gören Çin Blockchain ağı, hedefini daha ucuz ve ulaşılabilir hizmetler sunan blockchain ağı olmak olarak tanımlamaktadır.

BSN ile Yapılan Diğer Ortaklıklar

BSN ile yapılan diğer ortaklıklar kendini göstermeye devam ediyor. BSN, önümüzdeki zamanlarda da gerekli hizmetler için Ethereum ve EOS firmalarıyla çalışacağını bildirdi. Bu firmalar ile görüşmeler için hazırlıklar başladı. Ortaklık adına bir sunumun ise Eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Chainlink’in Katkısı

Başarılı blockchain ağı oluşturmak adına adımlar atan Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bu süreçte birçok işletme ile anlaşma sağlamıştır. Yaşanılan bu süreçte anlaşmaya varılan firmalardan biri olan Chainlink’in katkısı nasıl olmuştur? Toplum için teknolojide güvenli ortamı kurmayı amaçlayan Çin tarafları bu noktada güvenliği sağlama konusunda gayretli.

Yifan He bir açıklamasında Chainlink’in katkısı hakkında “BSN’nin hedeflerinden biri de izin verilen ve halka açık zincirler sayesinde tüm DApp’lerle birlikte uyumluluğunun oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılmakta olan DApp diğerlerine göre daha uygun maliyete sahip olmalıdır. Chainlink, SNZ Pool ve IRITA ile yapılan bu işbirliği, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” sözlerine yer vermiştir. Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerini de kendisine entegre ederek Blockchain tabanlı uygulamaların daha çok kullanılmasını ve güvenlik konusunda da ön planda olmasını sağlamaktadır.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Bitcoin

BİTCOİN ÜZERİNDE KRİTİK HAFTA, DEĞERİ MİLYARLARCA DOLARI BULAN BAHİSLER SONA ERECEK VE BU DURUMDAN FİYATLAR NASIL ETKİLENECEK?

Yayınlama

on

Bitcoin üzerinde kritik hafta: Veri sağlayıcı olan Skew, bu hafta içerisinde Cuma günü yaklaşık olarak değeri 1 milyar doları buldu. Kavramsal olarak da değeri 115.000 BTC’ lik opsiyon sözleşmelerinin sona ereceği iddiasını ortaya koyuyor. O zaman bu gelişme sonrasında fiyat nasıl olacak, bu gelişme ne tarzda bir etki yaratacak?

SKEW; YAKLAŞIK 1 MİLYAR DOLARLIK DEĞERE SAHİP OLAN BİTCOİN OPSİYON SÖZLEŞMESİ BU HAFTA İÇİ, CUMA GÜNÜ BİTECEK!

Analitik veri sağlayıcı olarak bildiğimiz, Skew; Bitcoin yatırımcılarına ve de ayrıca trader’lara bu hafta içerisinde opsiyon söyleşmesi yapılacak. Yani 26 Haziran Cuma günü çokça sayıda Bitcoin Opsiyon sözleşmelerinin kapanacağını hatırlatıyor. Bitcoin’in üzerinden yapılması düşünülen vadeli işlemlerde, tarihi bu hafta içerisini gösteren Cuma günü sona erecek olan Opsiyonların yaklaşık olarak toplam tutarı 114.000’dir.

Burada bahsi geçen Bitcoin Opsiyon sözleşmelerinin kavramsal olarak değerleri yaklaşık olarak 1 milyar dolara eşittir. Piyasanın tanındık uzmanlarına göre, BTC’deki Opsiyonların açık bulunan pozisyonlarında ki kayda değer yükseliş meydana geldi. BTC’de bulunan kurumsal olan yatırımcıların kayda değer bir şekilde arttıracak.  Geçtiğimiz son zamanlar içerisinde, BTC opsiyonları ile alâkalı ve ilgili olan büyük borsalardan bir tanesi olan Deribit, Bitcoin opsiyonları üzerinde bir OI’nin yaklaşık değeri olarak 100.000 BTC’ye yükseldiğini de görüp, fark ettiler.

26 haziran Cuma gününü işaret eden Skew verileri, bu bahsi geçen kripto türevlerinin oldukça başarılı bir şekilde alınıp satıldığını ayrıca da bu alım satım işlemlerinde ki borsanın kümülatif verilerini içeriyor. Fakat maalesef ki Kraken’deki Bitcoin vadeli işlemleriyle ilgili olan veriler pekte iyi görünmemektedir.

Yayınlanmış olan son veriler, bahsi geçen bu platformda ki günlük bazda ki işlem hacminin 3 ayın en düşük seyreden seviyelerine kaydığı ortaya çıkmış oldu. Bu verilerin ışığında 14 Haziran tarihinde ki 13.041.947 tutarında ki dolara kıyasla şuan 12.926.117 dolara tekabül edip, oluşturuyor. BTC, sanal ortam para uzman ve analistleri, Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona ereceği olan 26 haziran Cuma gününün öncesi ve de sonrasında lider kripto paranın fiyatında kayda değer bir dalgalanma bekliyorlar.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Kripto Para

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR

Yayınlama

on

Bitcoin geçtiğimiz zamanlar içerisinde ki yükselme yüzdesine bakarsak %3’ten fazla yükselmiş oldu. Ayrıca ABD doları gibi bir gücün karşısında 9.500 dolarlık üst seviyelerde bulunan bir kilit direnci kırmış oldu. Sanal ortamlardan kazanılan paralar üzerine yaptığı analizler ve eleştiriler ile ünlü olan popüler analist Aayush Jindal’ın görüşlerini paylaştı.  Bitcoin şuan oldukça pozitif bir bölge üzerinde işlem görüyor, ve bu tempoda devam ederse 10.000 sınırını aşması oldukça muhtemeldir.

  • Bitcoin 9.300 dolar seviyeleri ve 9.500 dolar seviyelerinde iken önüne çıkan birkça adet önemli engeli başarılı bir şekilde yıktı.
  • Fiyat ortalama olarak 9.800 dolarlık direnç bölgesine yakın yerlerde işlem gördü. Bunun ardından 100 saatlik olan basit hareketli ortalamanın üstüne başarılı bir şekilde çıktı.
  • Bitcoin ve Amerikan dolarının paritesinin saatlik grafiğine bakıldığı zaman ( Kraken üzerinden sağlanan veri akışı ile ) 9.600 dolar dolaylarında seyrederken önemli bir yükseliş eğilim çizgisini yakalayabilmiştir.
  • Parite de kısa vadede de olsa bir düzelme olabilir, ancak ve ancak düşüşler fiyatı sadece 10.000 dolara doğru itmek ve ulaştırmak amacıyla destekleniyor.

AAYUSH JİNDAL; BİTCOİN FİYAT BAKIMINDAN BOĞA MOMENTUMUNU KAZANDI!

2 gün önce, yani 22 Haziran 2020 tarihinde Bitcoin’in fiyatının ABD doları karşısında ki 9.500 dolar seviyelerinin üstüne çıkmasında 3 temel neden vardır. Bitcoin, ABD doları karşısında oldukça iyi bir yükseliş eğilimi gösterdi ve yerini oldukça pozitif hâle getirmek için önünde bulunan 9.400 dolar ve 9.500 dolar sınırları gibi büyük engelleri kırdı geçti. 9.500 dolaylarında ki direnci ve 100 saatlik basit hareketli olan ortalamanın biraz üzerinde bir yakınlık bulunuyordu. BTC fiyatı 9.779 dolarlık değeri ile yeni bir haftalık en yüksek seviyelere dek işlem gördü ve ardından son zamanlara göre olumsuz bir düzeltme başlattı.

BİTCOİN’İN ÖNÜMÜZDE Kİ ZAMANLARDA TEST EDEBİLECEĞİ KRİTİK SEVİYELER:

Aayush Jindal’a göre, oluşacak ilk direnç yaklaşık olarak 9.700 seviyelerine yakın. Ana direnç ise Aayush Jindal’a göre yaklaşık olarak 9.800 dolar seviyesine yakında. Ayrıca bunun haricinde fiyatın yakın vadelerde muhtemel olarak 9.950 dolar ve 10.000 dolar gibi test seviyelerinde bulunup var olması muhtemel görülüyor. Aayush Jindal’a göre aşağı yönde olan analistlere bakılacak olursa 9.600 dolar gibi seçeneklerden başlayan birçok destek bulunuyor.

Okumaya Devam Et