Connect with us

Haberler

Eligma AVM’lerde Ödeme Yapmayı Kolaylaştıran Bir Proje Üzerinde Çalışıyor

Published

on

Blockchain tarafından yönlendirilen bir platform, önümüzdeki günlerde kripto para ödemeleri için yepyeni bir işlem sistemini test etmeye başlayacağını duyurdu.

Eligma, EliPay teknolojisinin beta versiyonunun Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan BTC City’deki seçilmiş perakendecilere dağıtılacağını söyledi.

Şirket, 450’den fazla mağazaya sahip olan Slovenya merkezli kompleksin, dünyada kripto paranın ürünlerin satın alınabileceği ilk alışveriş merkezi olacağını söylüyor. Birçok büyük perakendeci ile niyet mektupları imzalandı.

EliPay, alışveriş yapanların, istedikleri ürünleri basit bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak amacıyla bir platformun bir bileşenidir – binlerce eTicaret platformu, günlük olarak dikkatlerini çekmektedir. Bu, işlemleri takip eden ve geçmiş satın alımlara dayanarak tavsiyelerde bulunan yapay bir zeka (AI) sistemi ile sağlanacaktır.

Daha fazla kolaylık için, Eligma’nın kullanıcılarına, birden fazla web sitesinde alışveriş yapmak için kullanabilecekleri tek bir hesap açılacak – korkulan “unutulmuş şifre” e-postalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, ilgilendikleri her seferinde kişisel bilgilerini girmelerine gerek kalmayacaklar. yeni bir mağazadan satın alırken.

Eligma, satışını şu anda tamamladığını ve katkıların seviyesinin şirketin yumuşak kapağına başarıyla ulaştığını söyledi.

Eligma’nın kurucusu ve CEO’su Dejan Roljič, Cointelegraph’a şunları söyledi: “Hem Blockchain hem de AI, emekleme döneminde. Bu bizi geleceğin ekonomisine öncülük ediyor.

Gelecek yıllarda emeğimizin meyveleri ortaya çıkacak, bu noktada Blockchain topluluklarının ve yenilikçiliğin destekleyicilerinin desteği bu noktada çok önemli. ”
Eligma’nın crowdsale’si başlıyor

Şirketin kalabalığı 17 Nisan’da başladı. Yöneticiler, Ethereum’un fiyatının “değişken piyasa koşulları” nedeniyle 800 $ seviyesinde kilitleneceğini açıkladı.

Bu, piyasa fiyatından daha yüksek olmasına rağmen, Eligma bunun “onlara erken katkıda bulunanları incitecek döviz kuru oranındaki düşüşü telafi etmesine” yardımcı olacağını söylüyor.

Katkı payının bir sonraki aşaması, “Kripto topluluğunun en tanınmış temsilcilerinden biri” olarak nitelendirilen Charlie Shrem’den kısa bir süre sonra geliyor – Eligma’nın danışma kuruluna katıldı.

Bu arada, Mart ayında, Roljič, şirketin 22 rakibi yenerek Zürih’in Crypto Summit 2018’inde en iyi dereceye layık görüldü.

Yeni bir takım videosunda, CEO ve ekibi Eligma’nın ardındaki vizyonu açıkladı – Bay Roljič, platformun “herkese veya evlerinin ihtiyacı olan en iyi teklifi almalarını sağlamak” için belirlendiğini söyledi.

Firmaların, eşyalarını envanter haline getirmelerini sağlayan şirket, AI sistemi ile, ikinci el, istenmeyen malları satma konusunda en uygun finansal zamanı öğrenen öğrencilere yardımcı olan Andy Baynes şunları söyledi: “Eligma bu fırsatlardan biri ve Doğru zamana varan yenilikler.

“İnsanlar artık ilk önce çevrimiçi alışverişe ve geleneksel perakende sektörüne geçiyor. Bir sonraki büyük dalga bunu rahatlıkla yapmakla ilgili – ve Eligma bunların hepsi. ”

Bitcoin Vakfı’nın kurucu ortağı Bay Shrem şunları ekledi: “Takımın geliştirdiği şey, kripto topluluğunun on yıl sonra ihtiyaç duyduğu şeydir: kriptoyu borsalardan hareket ettirmek için bir yöntemdir. EliPay.

“Dijital para birimlerinin gerçek değerini gösteren doğru yön budur.”

Eligma, şirketin iş modelinin temelini oluşturacak bir diğer ayak olduğunu söylüyor. Şirket, ELI adı verilen platformun yardımcı belirtecinde müşterileri ödüllendiren evrensel bir sadakat programı oluşturmaya hazırlanıyor.

Şirket, bunun müşterilere para için daha iyi bir değer elde etmesine ve geçmişte bir parçalı sadakat planlarının yapılmasına yardımcı olacağını umuyor.

Eligma’nın crowdsale’nin 8 Mayıs’ta bitmesi planlanıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

deepTradeBot 2020-2021 Dönemi İçin Yeni Yol Haritasını Yayınladı!

Published

on

Popüler yapay zeka destekli kripto para işlem algoritması deepTradeBot.com, 2021 yılının sonuna kadar uygulanacak planların ve güncellemelerin bir listesini yayınladı.

Şirketin gelecek planları oldukça dikkat çekici birçok hedefi ve kullanıcıların beklentilerini karşılayacak geliştirmeleri kapsıyor. deepTradeBot, bu yılın sonuna kadar, yatırımcılara ve platformda bağlı şirketlerini kuranlara yardımcı olacak 3 büyük güncellemenin sözünü şimdiden vermiş durumda. Bu 3 büyük güncelleme şunları içeriyor:

  • Ticaret botlarının özel eklentileri, botların gücünü ve yeteneklerini geçici olarak artırma fırsatı verecek;

 

  • Ortaklık programı istatistiklerinin geliştirmesi: hesap toplamları ve ortakların mali toplamları iyileştirilecek;

 

  • Kullanıcılara yapay zeka destekli algoritmik trade botlarının faaliyetlerini ve ticaret sonuçlarını izlemek için kişisel ticaret raporları sunulacak;

deepTradeBot’un daha uzun vadeli planlar arasında ise kendi dahili cüzdanını ve herhangi bir komisyon olmaksızın dahili kripto para birimi alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir platform yaratma ve  ayrıca bir mobil uygulama geliştirme hedefi bulunuyor. Ve tüm bu güncellemeleri 2021 ilkbahar ve yaz aylarında göreceğiz. Yol haritasıyla ilgili daha fazla ayrıntı, bugün oluşturdukları ve yayınladıkları özel sayfada mevcut – https://deeptradebot.com/roadmap.html

İlk bakışta, ekibin ürünleri etrafında bir eko-sistem kurmayı düşündüğü görülüyor ve bu yıl başlattıkları MLM Kulübü (https://deeptradebot.com/land/club), bu fikrin gerçekleşmesi içn büyük katkı sağlayacak.

Bu arada platform, arayüz iyileştirmeleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor: Öyle ki dün yayınlanan güncellemeyle birlikte deepTradeBot,  aynı anda 10’dan fazla bot kiralayan müşterilerinin arayüzde gezinmelerini kolaylaştırmak için gösterge tablosunda gelişmiş bir bot listesi yerleştirmesi eklediler.

En popüler algoritmik trade platformlarından biri olan deepTradeBot’un önümüzdeki 2020-2021 dönemi için geliştirmelerini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Coinografi.com yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Coinografi.com, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

Continue Reading

Haberler

PayPal’ın Kripto Para Planı Olduğu Ortaya Çıktı

Published

on

Kripto para piyasasının dünya genelinde giderek popüler olması, Bitcoin’den sonra birçok markanın rakip kripto paraların çoğalmasına yol açtı. Hali hazırda piyasa birçok marka işlem görüyor. Gündemde konuya ilişkin yer alan bir haberde ise ünlü online ödeme yöntemi markasından olan PayPal’ın da kripto para hizmeti sunacağına ilişkin çalışmalar yürüttüğü ortaya çıktı.

20 Mart tarihli bir PayPal mektubunda kendilerinin elle tutulur adımlar attığı ifade edilmiş olup kaynaklar tarafından verilen bilgilerde haziran ayında alım ve satım işlemleri için bir kripto para birimi hizmeti sunmayı planladığı ifade edilmişti, fakat konuya ilişkin PayPal’dan bir açıklama yapılmamıştı.

Sistemdeki Kısır Yanlar Ele Alındı

PayPal’ın mektubu ile Avrupa’da birçok yatırımcı ve kullanıcının özellikle kripto para sisteminde AB’nin yükselen varlık sınıfını daha iyi temsil edebileceği, özellikle kripto para birimlerinin finansal sistem içindeki sorunlu kısımları düzenlemek üzere ele alabilecekleri belirtiliyor.

altcoin

Kaliforniya merkezli bir şirket olan PayPal’ın hali hazırda aktif olarak 300 milyon aktif kullanıcısı olduğu biliniyor. Facebook tarafından firmanın kripto para ile Facebok Libra derneğine 2019 yılında katılması fakat ekim ayında ayrılması ile ortaya çıktı. Avrupa Komisyonuna daha önce de kara para aklama karşıtı önerileri de olmuştu fakat komisyon teknolojik tarafsızlığını korumak amacını koruması gerektiği ifade edildi.

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Doğrudan Kripto Para Satışı

CoinDesk tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan habere göre ise PayPal’ın Coinbase gibi piyasalardan para çekmek amacı ile bir araç olarak kullanıldığı ancak doğrudan kripto satışı hizmeti ile bir ilki hedeflediği belirtiliyor.

Kaynakların haber kanalına yaptığı açıklamalara göre PayPal ve Venmo ile doğrudan kripto alım/satım işlemlerine izin verecek olup bu kapsamda kripto alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilecek. Yerleşik cüzdanlar içinde varlıklar saklanabilecek.

Hali hazırda PayPal’ın hangi kripto paraları destekleyeceği ve yeni bir kripto paranın sunulup sunulamayacağı henüz bilinmiyor. Coin base ile 2016 yılından beri ortaklık kuran PayPal’ın Coinbase ile ne tür rolü olacağı ise henüz bilinmiyor. Resmi açıklama da herhangi bir kanaldan yapılmamış olsa da Paypal’ın kripto para piyasası ile yakından ilgilendiği biliniyor.

Continue Reading

Kripto Para

Kripto Para Ponzisine Bağlı 2 Kişi Ölü Bulundu

Published

on

Kripto para piyasası ile ilgili geçtiğimiz aylarda açıklanan bir rapora göre kripto para dolandırıcılığı ile ilişkin olarak OneCoin destekçisi olduğu bilinen iki kişinin Meksika’daa ölü bulunduğu açıklandı. Yaşamını yitirenlerden irinin 2017’de gündeme oturan Ponzi dolandırıcılığına karışan ve LATAM bölgesinde yanlış bilgiler ile kurbanları dolandıran bir kişi olduğu ortaya çıktı.

Bulunan cesetlerde yapılan incelemede bu iki kişinin öldürüldüğü bilgisi verildi. Meksikalı yetkililer Sinalo Mazatlan bölgesinde buldukları cesetlerin Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’ya ait olduğunu açıkladı. İlgili cesetler, vücutları kesilmiş bir şekilde bavullara doldurulmuş ve boş bir alana atılmış olarak bulunmuş. Konuya ilişkin açıklamalar ve detaylar ise şu şekilde.

Bitcoin ve Binance’den Kripto Kart Müjdesi!

İki Kişi OneCoin Destekleyicisiydi

Meksikalı yetkiler tarafından vücutları bavullara doldurulmuş bir şekilde bulunan iki kişi Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra’nın en geniş ve en iddialı kripto para Ponzi dolandırıcılığı ile ilgisi olduğu açıklandı ve OneCoin ile oldukça yakın bir destek ilişkisi olduğu açıklandı.

2017 yılının sonlarına doğru birkaç şüphelinin MLM girişimi sonrasında Brito’nun One Coin’e katıldığı biliniyor. Brito’nun uzman olduğu alan olarak ise dolandırıcılık ile ünlenen e-ticaret sitesi olan DealShaker olduğu da raporda yer alıyor. OneCoin’e katılarak, küçük bir grup ile ortaklık kuran Brito, scamine teşvik amacı ile proje yatırımcıları ile Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’ya seyahat ettikleri de açıklanan raporda belirtildi.

2019’dan Bu Yana Aktif

2019 yılında ilgili dolandırıcılığın temelleri polis güçlerince dağıtıldı. Fakat Brito, Amerika Otomotiv Pazarlama Şirketi ile CLA, olarak isimlendirilen kripto birimini ödeme olarak alan bir şirkete katıldığı biliniyor. 2020’nin başında ise bir diğer isim olan Ignacio Ibarra da bu operasyonun içine girdi ve Latin Amerika’da birçok yerde araştırmalar yaptı.

OneCoin’in sistemlerini kullanarak düşük maliyetle araç alım satımı yapan bu iki isim ayrıca çeşitli pazarlama hileleri ile dolandırıcılığa devam etti. Fakat özellikle korona virüs salgınının ortaya çıkması ile Latin Amerika’daki seyahatlerine ara verdikleri de biliniyordu. OneCoin’in ise dünya genelinde yatırımcılardan 4 milyar dolara yakın para çaldığı, kurucusu olan Ruja Ignatov’un 2017 yılından ayrıldıktan sonraki izi ise bilinmiyor.

 

Continue Reading