EN İYİ 10 ALTERNATİF KRİPTO PARA BİRİMİ 6 AYIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Market Capitalization’ın neredeyse tüm 10 alternatif kripto para birimi, bitcoin’in hızlı fiyat düşüşünün Salı günü piyasaların geri kalanını kırmızıya sürüklemesinin ardından 6 ayın en düşük seviyesini vurdu.

Litecoin (LTC), EOS (EOS), Binance Coin (BNB) ve Stellar (XLM), BTC’nin önde gelen satış tüccarlarının hızlı bir şekilde arka arkaya piyasadan çıkmasıyla kısa bir süre sonra 6 aydan daha kısa bir süre içinde en düşük seviyesine geriledi.

XRP (XRP), 24 Eylül’de 658 gününün en düşük seviyesi olan 0.22 dolar olan 248 gününün en düşük kaybına neden olan en yüksek kaybeden ve en yüksek 10 arasında piyasa değerine göre tek gün kaybı olarak işaret etti.

Yukarıda görüldüğü gibi, XRP neredeyse 2 yıl içinde en düşük noktasına ulaştıktan sonra büyük bir marja yol açarken, bitcoin cash (BCH), bitcoin SV (BSV) ve Ether (ETH) sadece 4 aylık en düşük isabetten sonra en az acı çekti.

Yine de, olay, tüm kripto para birimleri için ana eğilimin, çoğunluğun Temmuz ayında uzun vadeli pazar sağlığının bir işareti olan 200 günlük hareketli ortalamalarının altına düşmesinden sonra çekişmeye başladığı bir döneme işaret ediyor.

Ayrıca, 24 Eylül’den bu yana, bitcoin hariç toplam piyasa kapitalizasyonu ile ölçülen 24 Eylül’den bu yana alternatif kripto para birimi piyasalarından toplam 16 milyar dolar tahsil edildi.

Onus, artık değerleri yükseltmek için daha büyük sayılarda görünmeye başlaması için boğalarla birlikte kalıyor, aşağıya doğru basınç, bitcoin’in en son azalan üçgen kırılmasından ölçülen hamlesinden yaklaşık 6,200 dolar’lık beklenen bir hedefle bir başka büyük satılmaya zorluyor.