Eos Coin Nedir?

Her ne kadar birçok kripto para sitesinde adı geçmese de Eos Coin bugün itibariyle en değerli 5. coindir. 1 Milyardan biraz daha fazla toplam arzı olan bu coine bu zamana kadar yatırımcılar 5 milyar dolara yakın yatırım yapmıştır.

En güçlü alt yapıya sahip coinlerin başında gelen EOS, blok zinciri tabanlı bir coindir. Her ne kadar resmi bir tanımı olmasa da kurumsal ve bireysel anlamda web tabanlı uygulamalara benzer şekilde blok zinciri teknolojisini kullanarak işlem oluşturmaktadır.

Sistem çalışma prensibi olarak Apple Store ve Google Play Store’a oldukça benzemektedir.

Eos’un iki farklı jetonu bulunmaktadır. Bilgisayar işletim sistemine benzeyen sistem, blok zinciri ağını kontrol edip yönetmektedir.

Eos diğer coinlerin aksine daha dar ve kritik sorunlara odaklanmakta ve sistemler zayıfladığında veya dar boğaza düştüğüne hız, ölçekleme ve esneklik kazandırarak sorunları çözmektedir.

Eos’da blok üretim zamanı 0.5 saniye olarak belirlenmiştir. Diğer yandan, Coin’in kurucusu sosyal medya platformu olan steem.it’in sahibidir. Bu ağ sayesinde yurt dışına birçok reklam yapıldı ve piyasaya sürülen jetonlar sayesinde yüksek miktarda yatırımlar elde edildi.

Eos, bugün itibariyle Binance gibi popüler borsalarda rahatlıkla alınıp satılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here