Connect with us

Altcoin

Ethereum eRush Nedir? Ethereum eRush Madenciliği Nasıl Yapılır?

Published

on

Coinografi.com – Ethereum eRush (EER) açık kaynaklı, merkeziyetsiz, proof of live konsensus mekanizmasına sahip erc20 mirasının üzerine akıllı kontratlar ile ekstra yeni özellikler getiren yeni nesil bir token ve merkeziyetsiz otonom bir uygulamadır. Ethereum eRush aynı zamanda herhangi bir Ceo’su bulunmayan dünyada Proof of Live konsensüsü ile üretilen ilk tokendir.

Ethereum eRush (EER), Ethereum destekli tüm mobil cüzdanlar ile hesapları arası transfer edilebilir ve ayrıca dünyanın en büyük cüzdan uygulaması trust wallet ile de tam uyumludur. Ayrıca Ethereum eRush şu anda sistemcoin’de listeleniyor ve 3 Mart itibarı ile de Coinsbit’de listelenmeye başlayacak.

Ayrıca EER’nin sahip olduğu memo özelliği, Ethereum ağı içinde memo’nun yanında alfa numerik metin gönderme imkanı da sunuyor.

Bu merkeziyetsiz tokenin madencilik işlemi oldukça basittir. 10 dakikada bilgisayarınıza kurarak hemen madencilik yapmaya başlayabilirsiniz. Proof Of Live konsessus algoritması 24 saat bilgisayarın ve internetin de açık kalması ile çalışarak üretim yapıyor. Toplam arzı 24.092.240 olan EER, her 730 blok sonunda yarılanma (halving) gerçekleştirecek.

EER Tokeni, madenciliğinin kolay olmas nedeni ile yeni bir dönem açmayı hedefliyor. Madencilerin üretim yapabilmesi için cihazlarını sürekli açık tutmaları yeterli. Bu sayede cihazlarını açık ve internete bağlı bırakan madenciler bir günde 16.000 adet ödülü kendi aralarında stake ettikleri oranda bölüşecek.

Nasıl Madenci Olurum?

Madencilik işlemini yapmak isteyen madencilerin öncelikle bir Ethereum adresine sahip olması gerekiyor. Private key yani gizli anahtarına sahip olduğunuz bir Ethereum adresi oluşturmak için metamask.io ‘yu tarayıcınıza kurabilirsiniz. Ethereum adresinizi oluşturduktan sonra adresinizde en az 0.2 Ethereum bulunması isteniyor. Türk kripto para borsalarını kullanarak hesabınıza ethereum aktarabilirsiniz.

Peki bu iki adımı gerçekleştirdikten sonra madencilik yapmaya başlayabilecek misiniz? Cevap: Henüz değil.

Bu işlemlerin ardından yine aynı hesapta Ethereum eRush’unuzun da olması gerekiyor. Ethereum eRush’ı şu anlık sadece sistemkoin.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Evet yavaş yavaş Ethereum eRush madenciliği yapmaya yaklaşıyorsunuz. Şimdi madencilik yapacağımız miner programını indireceğiz. Programı buradaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Miner programını indirdik şimdi .rar dan çıkartmanız gerekiyor. Dosyaları çıkarttıktan sonra içerisindeki miner.exe isimli dosyayı çalıştırın. Program çalıştığında aşağıdaki gibi görünecektir.

Sırada sizden istenen kısımları doldurmanız var. İlk kısma Ethereum adresinizin private key’ini girmeniz gerekiyor.

Web3 provider Nedir?

Web3 provider bilgisayarınızın ethereum ağında arama yapabilmesi için eth ağına bağlanmanızı ve  ayrıca kendi bilgisayarınızdaki private keyiniz ile imzaladığınız işlemlerin imzasını Web3 provider aracılığı ile Ethereum node’ları ile paylaşılmasını sağlar.

Bu yüzden buradaki linke tıklayarak bu adresten yeni bir proje yaratmanız gerekiyor.

Projeyi yarattıktan sonra wiev project butonuna tıklayarak projenizi açın. Açılan menüden endpoint kısmındaki linki başında “https://” olacak şekilde kopyalayın. Kopyaladığınız linki miner programındaki ikinci kısma yapıştırın.

Daha sonra Connect butonuna basarak devam ediyoruz. Karşımıza kaç adet stake etmeniz gerektiğini soran bir menü geliyor. O kısma min 100 max 2999 olacak şekilde bir değer girmeniz gerekiyor. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken şey hesabınızda olan EER’den fazla bir değer yazmamanız. Yazdığınız durumda hata alırsınız.

Adresinizde 500 EER varsa 500 yazarak tamamını stake ederek veya daha düşük bir değer yazarak girilen değer kadarını stake edebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra karşınıza 1 2 dakika beklemenizi söyleyen bir menü açılacak.

Ardından buradaki adrese giderek son yaptığınız işlemin onaylanıp onaylanmadığına bakabilirsiniz. Eğer işlemleri doğru yaptıysanız bu şekilde bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Tüm bunların ardından sadece bir adım kaldı. Son olarak miner.exe programını tekrar çalıştırın ve bilgisayarınızı açık bırakın. Bilgisayarınızı uyku moduna girmemesine 24 saat boyunca açık kalmasına dikkat edin. Artık madencilik yapmaya başladınız, bulduğunuz ödüller otomatik olarak cüzdanınıza yansıyacaktır.

Telegram: Ethereum eRush

Contrat adresine buradaki bağlantudan ulaşabilirsiniz

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

Milyarlarca Doları Yöneten İsim İlk Kripto Alımını Bu Altcoin’le Yaptı ve “Zirveleri Görecek” Dedi!

Published

on

Bitcoin

Goldman Sachs’ta üst mevkilerde eskiden görev almış olan bir kişi sanal paraya adım atmayı seçti. İlk tercih ettiği sanal para ise Ripple şirketine ait olan XRP olarak belirtildi. Bütün ana sanal para birimlerinin hepsi zirve noktaya ulaşmış durumdadır. Bitcoin de bu paralara öncülük etmiş ve zirvede yerini almıştır. Ancak XRP diğer paralar gibi yükseliş göstermemiş ve alıcılarını zarara uğratmıştır.

Sanal paralar arasında dördüncü sırada yer alanı ise, Ocak ayından itibaren %7 oranında bir azalma göstermiştir. Fonların yönetimi ile çalışmalarda bulunan bir kişi ise bu düşüşün bir şaşırtmaca olduğunu öne sürdü. XRP her an yükselmeye ve birden zirvede yerini almaya başlayacak. Bu yükseliş ile birlikte yatırımcılarının cebini güldürecek.

Ünlü Analiste Göre XRP Her An Yükselişe Geçebilir!

Oldukça fazla süren bir ticaret süresinin ardından bir boğa yarışı ile birlikte sanal para artacak gibi duruyor. Sanal para konusunda şuan zirvede yer alan Bitcoin artık yükselişinin üst noktalarında. 9500 dolara kadar çoğalan bu sanal para artık 9190 dolar miktarları arasında işlemlere alınıyor. Piyasa yerini almayı tercih eden XRP ise 0,20 doların hemen üstünde yer aldı. Artık son bir kırılma gerçekleşecek ve XRP’de boğalar artık açığa çıkacak.

Analistin görüşüne göre XRP ve BTX paritesi uzun bir aradan sonra yeniden hareketlenme yaşadı. 50 günlük sakinliğini durduran bu hareketlenme ile XRP artacağını gösteriyor. XRP’nin artık bir yarış içerisine gireceği dillendirilse bile hedefinden oldukça uzak bir konumda yer alıyor. 2018 yılının başında 3,40 dolar hedef belirlenmişti ancak şuan bu rakama yakın dahi değil. Fakat sanal parada her an her şeyin olma ihtimali mevcuttur. Will Meade yaptığı yatırım ile bu yükselişin olacağına inancını koruyor.

Tether’den Milyonlarca Dolar Tutan Ethereum Adreslerine Bloke!

Riskten Korunma Yöneticiliğinde Görev Alan Kişi Tercihini Ripple’dan Yana Kullandı. Her An Artacak!

Eski yöneticilerden olan Will Meade, kendisini takip eden kişiler ile yaptığı sanal para yatırımını paylaştı. Bu paylaşım esnasında ilk kez sanal para aldığını ifade ederek tercihini XRP’den kullandığını söyledi. Aynı zamanda eski yöneticilerden olan Will Meade, sanal para hakkında uzman bir görüşü olmadığını da ifade etti. Fakat Meade’in görüşüne göre zirvedeki sanal paralar oldukça büyük bir artışta olacak. Bu artış altlarda bulunan XRP’yi de etkisiz bırakmayacak. Ona göre yükselişe geçen bir para, diğerlerinin de artmasına neden olacak. Bütün yatırımcı kişiler XRP’de olacak artışa güvenini koruyor.

Continue Reading

Altcoin

ÇİN BLOCKCHAIN AĞI KENDİSİNE İKİ ORTAK ALDI

Published

on

Çin Blockchain ağı kendisine iki ortak aldı. Herkes tarafından dikkatleri üzerine çeken Chainlink ağının bilinen yüzü SmartContract ile Iris Foundation Ltd.’nin bir araya gelişi dikkatleri topladı. BSN’nin yaptığı açıklamalara göre ‘’SmartContract’’ şirketi ve ‘’Iris Foundation Ltd.’’ Blockchain tabanlı ağa gerekli konularda destek olacak.

Rol Dağılımı

Çin Blockchain ağı, iki ortak ile yaptığı anlaşmaların ardından rol dağılımı konusunda da gerekli açıklamaları yaptı. İki ortak ile yapılan anlaşmada her firma gerekli hizmetin oluşturulması adına işlemler yapacak. İstenilen bu hizmete göre farklı tabanlar üzerindeki uygulamalar gerekli bilgilere ulaşabilecek. Yani kişiler Irisnet ile zincirler arası bağlanabilirlik ve güvenlik konularında hizmet alıp, Chainlink ile de finansal ve hisse senedi konularında gerekli bilgilere ulaşabilecekler. Pekin Red Date Technology CEO’su Yifan He, yapmış olduğu açıklamalar ile iki ortağın rolleriyle ilgili bu konulara değindi. Ayrıca “Chainlink ilk tercihimiz değildi ancak bizim için ikinci sıradaydı. Biz Chainlink’in çok iyi bir desteğe ve toğluluğa sahip olduğunu gördük. Ayrıca bu ekibi çok sevdik.” sözlerine yer verdi. Bu süreçte hükümet destekli Blockchain ağı, bünyesine çeşitli uygulamaları katmaya devam etmektedir. Bünyesine katmış olduğu çeşitli firmalar ile birlikte gelişim göstermeye de devam etmektedir.

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi

Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) Hedefi nedir? Çin Blockchain ağı hükümet ile olan bağlantıları nedeniyle başarılı kuruluşlar arasında yerini almaktadır. Yine devlete ait çeşitli teknoloji firmaları tarafından da destek gören Çin Blockchain ağı, hedefini daha ucuz ve ulaşılabilir hizmetler sunan blockchain ağı olmak olarak tanımlamaktadır.

BSN ile Yapılan Diğer Ortaklıklar

BSN ile yapılan diğer ortaklıklar kendini göstermeye devam ediyor. BSN, önümüzdeki zamanlarda da gerekli hizmetler için Ethereum ve EOS firmalarıyla çalışacağını bildirdi. Bu firmalar ile görüşmeler için hazırlıklar başladı. Ortaklık adına bir sunumun ise Eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Chainlink’in Katkısı

Başarılı blockchain ağı oluşturmak adına adımlar atan Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bu süreçte birçok işletme ile anlaşma sağlamıştır. Yaşanılan bu süreçte anlaşmaya varılan firmalardan biri olan Chainlink’in katkısı nasıl olmuştur? Toplum için teknolojide güvenli ortamı kurmayı amaçlayan Çin tarafları bu noktada güvenliği sağlama konusunda gayretli.

Yifan He bir açıklamasında Chainlink’in katkısı hakkında “BSN’nin hedeflerinden biri de izin verilen ve halka açık zincirler sayesinde tüm DApp’lerle birlikte uyumluluğunun oluşturulmasıdır. BSN’de kullanılmakta olan DApp diğerlerine göre daha uygun maliyete sahip olmalıdır. Chainlink, SNZ Pool ve IRITA ile yapılan bu işbirliği, hedefimize ulaşmamıza yardımcı olacaktır.” sözlerine yer vermiştir. Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Chainlink’in oracles hizmetlerini de kendisine entegre ederek Blockchain tabanlı uygulamaların daha çok kullanılmasını ve güvenlik konusunda da ön planda olmasını sağlamaktadır.

BİTCOİN BİR ANDA HIZLI BİR ŞEKİLDE 10.000 DOLAR SEVİYESİNDE Kİ ENGELİ KIRABİLİR başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Continue Reading

Altcoin

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Published

on

Kripto para olan ve en çok tercih edilenlerden biri olan Ethereum’a çok fazla akın var. Çok miktarda Ethereum’u olan kişiler fiyatlardaki artışa da neden olabilirler. Fakat ETH sahipleri hala satın alma çılgınlığı içerisinden çıkmış değiller.

Ethereum Çılgınları Biriktiriyor

Kripto para piyasasına göre Bitcoin ’den sonra en büyük kripto para olma özelliğini Ethereum üstlenmiştir. Fakat sonraki hamlelerinin de ne olacağı bilinmiyor.

100-200 arasında gidip gelen, hareketli ortalamalar içinde yer almıştır. Belirtmiş olduğumuz bu iki hareket eden ortalama belli zamanlarda birbirine yaklaşıp uzaklaşabiliyor. Belli haftalar ve günlerde bu durum olabiliyor. Bu ortalamaların birbirine yaklaşmasından ötürü de Ethereum fiyat hareketi 7 dolarlık bir aralıkla ile sınırlı kalmış oluyor diyebiliriz. Bu aralık aslında çok dar bir aralık ve fiyat hareketlerinde çılgınca değişimler gözlenebiliyor. Bu sayede fiyat hareketlerindeki oranlarda da bir artış söz olmuş oluyor.

Santiment’e göre de Ethereum çılgınlarının yukarıya doğru bir kırılma olacağı beklentisi vardır.  Bu pozisyonu değiştirmek ve arttırmak için aslında zayıf fiyat hareketlerinden yararlandıklarını söyleyebiliriz. Bu kişiler Ethereum bakiyelerini son birkaç hafta içerisinde 15.000 ETH kadar arttırmışlardır. Ethereum ’un bir araya gelmeye başladığı zamanlarda oluşan hafif düzeyde bir çöplükten sonra bu kişiler ETH birikimlerine devam etti. Öte yandan Ethereum adreslerinde de bir artış söz konusu oldu. Haziran ayının başından bu zamana kadar 100.000-1.000.000 arasında bulunan adreslerde %5’lik bir artış meydana geldi.

Ethereum’a Çok Fazla Akın Var

Ethereum satın alımlarında 1,14 milyon adres, yaklaşık olarak 7 milyon Ethereum satın almıştır. Satın alınan bu ETH’lerin değeri 230 ile 245 dolar arasında değişiyor. Var olan bu fiyat aslında aşılması gereken çok önemli bir engel olduğunu anlamamızı sağlıyor. Bir yandan da ETH’a olan bu talepteki artış devam ederse ve belirttiğimiz engel aşılırsa, bu işe şüpheyle yaklaşan pek çok kişinin de fikirleri değişebilir.

200 doların bulunduğu noktaya da destek noktası diyebiliriz. Bu noktaya bakıldığında yaklaşık olarak 1,6 milyon adres 7,5 milyondan daha fazla Ethereum satın almıştır. Ethereum ’da var olan bu heyecan hem yeni katılan adreslerle hem de var olan adresler devam ediyor.

Ethereum’a çok fazla akın var başlıklı içeriğimize ek olarak Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Continue Reading