Evet Bu Da Oldu: Bitcoin Parfümü Üretildi Değeri 1 BTC

Evet bu da oldu. Sonunda Bitcoin parfümü üretildi. Bitcoin sayesinde Lambo satın alabilenlerden biri iseniz, kesinlikle 1 BTC değerinde bir parfüm satın alabileceksiniz.

Yerel haberlere göre, Lleida Pyrenees’teki bir Alàs şirketi, bir Asya müşterisi tarafından gönderilen özelliklere göre BTC’den esinlenmiş özel bir koku yarattı.

‘Bitcoin Parfüm’, elbette müşterinin açıkça talep ettiği kokuların bir parçası olarak portakal çiçeği, sandal ağacı ve misk içeren bir karışımdan oluşur.
İçerikte

Bu garip isteği kimin yaptığı hakkında çok az şey biliniyor. Parfümün yaratıcıları, kripto paranın kullanımında Asyalı bir öncü olduğunu ortaya çıkarsa da, adı serbest bırakılmadı.

Parfüm üretiminin sorumlusu olan Beyou’nun yedi ortaklarından biri olan Eduard Ribó’ya göre, müşterinin çok özel tatları var:

Onlardan en yakın olanlarına vermeme niyeti ile bizden az sayıda şişe sipariş etti … Onlara burada satabileceğimizi sorduk ve bize bitcoin yapmanın şartını verdi… Mevcut fiyattan pratikte imkansız, sadece onu verebiliriz.

1 BTC değeri olan bir şişe parfüm, şirketin en fazla 50 Euro’luk diğer ürünleriyle karşılaştırıldığında son derece abartılıyor.

Ancak, kripto dünyasında her şey mümkün. Ve hatta daha çok koleksiyon dünyasında.

Beyou geçtiğimiz sonbaharda kuruldu, ancak yenilikçi önerisi ve kaliteli ürünleri onu Andorra MoraBanc ödülünü kazandı ve bu da takımın Barcelona Activa’daki B-Ready programına girmesini sağladı. Bu sayede proje genişlemesi için gerekli finansmanı sağladı.

Firmanın özelliklerinden biri, kutularında koku testi yapabilmeleri, böylece her müşterinin kokuları mükemmel bir şekilde birleştirip alıcılarına ölçmek için yapılan eşsiz bir parfümle sipariş vermesidir.

Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta da, bunun hiç bir zaman piyasaya sürülecek “Bitcoin’den ilham alan ilk koku” olmayacağıdır. 2014 yılında, ilk kamuya özel çiçek ve narenciye aromaları ile bir kolonya sunan bir şirket sayesinde ilk BitCologne “Cryptoperfume” un duyurulması yapıldı.

BTC ile ilgili pek çok nesne farklı platformlarda ticarileştirilmiştir, kripto paralarının dünya için temsil ettiği sosyal olgunun bir örneği. EBay, Amazon, Alibaba gibi yerlerde, neredeyse sonsuz sayıda ürün arasında tişörtler, kapaklar, yüzükler, cep telefonu kılıfları ve hatta hatıra paraları almak mümkündür.

Bitcoin, Bitcoin ile ilgili olmayan işletmeler için bile mükemmel bir fırsattır.