Facebook Kripto Para Endüstrisine Giriş Yapıyor!

Popüler sosyal medya platformu Facebook geçtiğimiz günlerde kendi bünyesinde bir Blockchain ekibi kurmuştu. Bu ekibin temel amacı, mükemmel bir şifreleme teknolojisi olan Blockchain ile ilgili geliştirmeler yapmaktı. Bir sonraki Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri için de Blockchain’in kullanılmasının gündemde olduğu biliniyor. Bazı iddialara göre popüler sosyal medya platformunun ekip kurmasının asıl nedeni bu konuyla ilgili bir yazılım geliştirmek.

İddialar resmi ağızlardan onaylanmasa da eski bir  şirket çalışanının yaptığı açıklamada, şirkette ana gündem maddesinin uzun süredir Blockchain olduğunu belirtti.Son gelen haberlere göre Blockchain konusuna verdiği önemle bilinen şirketin patronu Mark Zuckerberg, şirketin mühendislik direktörünü Blockchain ekibinin başına getirmeyi düşünüyor. Şirkette 3 yıldır yönetici poizsyonunda görev yapan Evan Cheng, bundan sonra Facebook Blockchain biriminin yöneticisi olacak.

Cheng Amerika’nın en önemli mühendislerinden biri kabul ediliyor. Başarılı isim daha öncesinde de Apple firmasında 10 yıl boyunca mühendis olarak çalışmıştı. Zuckerberg her ne kadar Blockchain teknolojisine ilgi gösterse de, kripto paralar konusundaki katı tutumundan taviz vermiyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada kripto para içerikli Facebook reklamlarını yayınlamayı durduracağını açıklamıştı.

Facebook bu hamlesiyle başarılı olabilecek mi? Yorumlar kısmında tartışmaya katılabilirsin!